Haberler

'Wondo' Cowell'e Quakes ileri 14 yaşından beri rehberlik ediyor; Yakında çırak ustayı gölgede bırakacak

11: 13 AM ET

  • Jeff Carlisle ABD futbol muhabiri

    Kapat

      Jeff Carlisle, ESPN FC için MLS ve ABD milli takımını kapsıyor.

Chris Wondolowski, Cade Cowell ile ilk tanıştığında, San Jose Depremleri efsanesi iyi bir yerde değildi.

Öyleydi 2018 ve Depremler, MLS’de son olarak bitecekleri sefil bir sezonun ortasındaydı. Wondolowski de başlangıç dizilişinde değildi. Bu yüzden, koleje gideceklerini sandığı akademi çocukları da dahil olmak üzere bir takım savaşına girdiğinde, şaşırmamıştı. Kısa süre sonra Cowell’in takımın sol beklerinden biri olan Joel Qwiberg’i “kesinlikle yok ettiğini” fark etti, ancak oyuncunun çaprazları çok uzaktaydı ve kutuda Wondolowski’yi sürekli olarak kaçırdı.

Wondolowski, ESPN’e “Ona bağırdığımı hatırlıyorum,” dedi, belki de efsanevi yoğunluğunun farkında olmasına rağmen, hemen “Ama çok da kötü değil” dedi. Yine de gördüklerinden yeterince etkilendi ki, sonrasında Cowell’ın kim olduğundan tamamen habersiz olarak eleştirisini vermek için teknik direktör Chris Leitch’e gitti.

“‘O çocuk fena değil. Ama üniversiteye gittiğinde, o son geçişi bitirdiğinden emin olmalı. Oldukça iyi. O çocuk kim?’ Chris, ‘Evet, sekizinci sınıftaydı.’ ‘Biraz zamanı var. İyi yapıyor.’

“Cade’i o antrenmanda canlı bir şekilde hatırlıyorum. Onu hiç duymadım, hiç bilmiyordum. Ama eve giderken kendime gülümsedim. ‘Evet, o bir şey’ gibiydim. ”

Usta ve çırak

Cowell ve Wondolowski’nin kendi kariyerlerinde nerede olduklarına dair herhangi bir şüphe varmış gibi, sadece birinin ihtiyacı var. ” saçlarına bakın. Her ikisi de çok renkli, ancak farklı nedenlerden dolayı. Cowell sarışın bir boyama işi yapıyor, çünkü bu, siz olduğunuzda yaptığınız türden bir şey 17 yaşında. Wondolowski için sakalında gri lekeler var. Wondolowski’nin bunu kendine ait yapması için daha fazla neden gençleri kanatları altına alma görevi.

– ESPN FC Daily’yi ESPN + üzerinden izleyin (yalnızca ABD)

– ESPN + izleyici kılavuzu: Bundesliga, Serie A, MLS, FA Cup ve daha fazlası

Wondolowski sadece kariyerinin son sezonu değil, aynı zamanda Cowell ile iki gol ve üç bu denizde altı maçta asist oğlum, izciler etrafı kokluyor, genci Avrupa’ya getirmeye çalışıyor. Bu, anlatmak için yalnızca çok zaman olduğu anlamına gelir 17 sezonların profesyonel bilgelik değeri.

Wondolowski’nin Cowell’e verdiği rehberlik pek çok biçim alır. Yarı amigo, yarı teknisyen; o bir psikolog ve aynı zamanda sadece bir takım arkadaşı. Wondolowski, kendisinin ve Cowell’in “modaya uygun olmadıklarını” hızlıca belirtiyor, ancak sahada, film seyretmek veya soyunma odasında olsun, alışveriş yapmak için bol bol konuşma şansı var. Oyunlar bu fırsatları da sağlıyor.

“Devre arasında, maç sırasında [Wondolowski] yedek kulübesinden bağırıyor veya her zaman şöyle şeyler söylüyor: Cowell ESPN’e “Bu adam tarafından üflenebilirsin,” dedi. “O her zaman sadece [giving] güveniyor. Bununla harika.”

Daha ince, teknik işaretler de var. Wondolowski, Cowell’e çift koşunun avantajlarını gösteriyor, burada bir gönderi taklidi yapıyor ve diğerine geri dönüyor. Wondolowski ayrıca Cowell arka çizgiyi geçtiğinde her iki stoperin üzerinden de koştuğunu belirtti. “Arka plandan sadece birine gitmeyi dene [by] ve aralarına gir, seni almakta çok daha zorlanacaklar. O zaman kimse seninle kalmayacak,” dedi.

Bir de tek dokunuşla bitirme sanatı var, bir Wondolowski zımba teli. Seattle Sounders’a karşı yakın zamanda oynanan bir maçta Cowell, ilk kez bir Eric Remedi pası atarak kendi içindeki “Wondo” yu kanalize etti, ancak Stefan Frei’nin parlak kurtarışı tarafından reddedildi. Sonuç hayal kırıklığı yaratsa da, Cowell ilerlemeyi gördü.

“Wondo olmasaydı, dürüst olmak gerekirse, o şutu hedefe bile vuramazdım.” Cowell dedi. “Elbette o topu savurup kaçırırdım. Bana çok şey öğretti, sadece kutunun içinde olmak, kutuda kendime yer açmak, hareket etmek. Açıkçası, öğrenecek çok şeyim var, ama sadece bu – ki bu çok büyük – onun sayesinde. ”

Cowell, Wondolowski’den öğrendiği en büyük özelliğin zihniyet olduğunu ekliyor. Tatbikat ne kadar sıradan olursa olsun, sahada kim olursa olsun, Wondolowski kaybetmekten kesinlikle nefret eder. Bir play off yapmak, vazgeçmeye değecek kayıp bir neden yoktur.

“Wondo dışarı çıkar ve almak için kendini öldürür. topa bir dokunuş ve bizim için gol at, “dedi Cowell. “Mesele bu. Sahaya adımını attığı anda, sadece tık sesi çıkarır ve bir aslan gibi olur. Wondo’da sevdiğim şey budur. O konuda çok iyi.”

Tavsiye için minnettar olan tek kişi Cowell değil. Sadece 17, her türlü dikkat dağıtıcı şeyle karşı karşıya . O aynı zamanda küçük bir kasaba çocuğu, Ceres, California’da büyümüş – nüfus: 48, 00 0 – Modesto’nun yaklaşık 5 mil güneyinde. İlk kez evden uzakta yaşıyor.

“Wondo’nun bu zamanı alıp Cade’e bir şeyler öğretebilmesi için, sadece futbol hakkında değil, Yani, bunun için ona sonsuza kadar borçluyum, “dedi Cade’in babası Debin Cowell. “Onun gibi insanların hayatında olması bizim için çok daha rahat hale geldi. Sadece ebeveyn olmamız değil, ebeveyn olduğumuz için başka bir şehirde oğul sahibi olmaktan uzak olduğumuz için, senin için ebeveyn olmak zor. gün. Onun gibi olumlu etkilere sahip olması için gidip sorunlar hakkında konuşabileceği, futboldan bile daha fazla, yani, böyle olabilecek biri için çok nadirdir. ”

Quakes yöneticisi Matias Almeyda da Wondolowski’nin Cowell hakkındaki rehberliğine aynı ölçüde minnettar. Almeyda geçmişte bir oyuncu olarak baskıların kendisi için ne kadar zor olduğunu ve genç oyuncuları özenle bir araya getirmenin önemini söylemişti.

“I Yönetici ESPN’e verdiği demeçte, ona doğru yolda rehberlik edebilecek iyi danışmanlara sahip olmanın her zaman önemli olduğunu düşünüyor. “dedi. “Bu durumda, Cade’in tarihi Wondo’ya sahip olduğunu ve ne yaptığını görebileceğini ve yaptığını eşleştirmeye veya aşmaya çalıştığını düşünüyorum.”

Almeyda ekledi, “[Cowell] onun hakkında nasıl düşündüğümle ilgili her şeyi biliyor ve akıllıysa kendisini bekleyen büyük geleceği biliyor.”

Yangın hortumunu kapatmak

Wondolowski, Cowell’e verdiği tavsiyeyi paylaşmaya dikkat ediyor. Bir kişinin ne kadar bilgi alabileceğinin sınırları vardır. Profesyonel olmanın baskısı çok büyüktür; güven üretme mücadelesi asla bitmez; ve Cowell’i çevreleyen beklentiler şimdiden stratosferik seviyelere ulaşmaya başlıyor.

“Bu, özellikle çok fazla bilginin gelmesiyle birlikte bir yangın hortumundan içmeye çalışmak gibidir. ” ona, “dedi Wondolowski. “Bu yüzden bazen basit, aptalca tuttuğunu düşünüyorum İşe yarıyor ve bu gerçekten ona çok fazla bilgi vermeye çalıştığım yerde bu dengeyi bulmak ama aynı zamanda sadece zevk almasını istiyorum aynı zamanda. ”

Cowell sadece olabilir , ama zaten bazı kariyer nasırlarına sahip. Çalışmak için sonsuz bir iştahı olan biri. Bir zamanlar babası arka bahçede “hapishane bahçesi” olarak adlandırılan bir ağırlık antrenmanı alanı kurmuştu (şimdi garaja geri taşındı). Ne zaman boş bir anı olsa, ağırlıklara vururdu. Ama oyundayken neredeyse oyunu bırakıyordu 13 ve onu etkileyen şey fiziksel bedel değildi, daha çok zihinsel yanı – antrenmanların, oyunların ve seyahatin sonu gelmeyen eziyetiydi. Ceres ve Pleasanton arasındaki Ballistic United’ın antrenman yaptığı gençlik kulübü.

Cowell, “Çok ciddiydi” dedi. “Her gün, her hafta sonu futbol gibi. Boş vaktim yoktu. Tüm arkadaşlarımın dışarı çıkıp hoşlanacağı gibi, ortalıkta çocuklar gibi dolaşıp bunu asla yapamam.”

Cowell beyzbol ya da bayrak futbolu gibi diğer sporlarla da uğraşmıştı. Debin’in bir zamanlar San Jose Eyalet Üniversitesi’nde bir futbolcu olduğu göz önüne alındığında, farklı bir şey denemenin ve babasının izinden gitmenin cazibesi güçlüydü. Ancak Debin, Cade’i bir yıl daha vermesi için ikna etti.

O yıl Cade için dönüm noktası oldu. Bir turnuvada bir oyundan hızlı bir kanat oyuncusunu işaretledikten sonra sekiz yaşından beri sağ beklemişti. O zamanlar, saldırının eğlencesini kaçırmış gibi hissetmiyordu.

“Bu güne kadar, bazen savunmayı düşünüyorum oynamak benim için daha eğlenceli, “dedi Cowell. “Mücadeleye girmeyi seviyorum, her zaman kayarak mücadele etmeyi seviyorum. Savunmada çok sevdiğim bir şey var.”

Ama 2017 – 18 sezon, Ballistic United U 15 şu anda College of Marin’de erkek koçu olan antrenör Andrew Ziemer’in zirveye çıkması için bir oyuncuya ihtiyacı vardı. Cowell’in fiziksel özellikleri – özellikle hızı – göz önüne alındığında çok mantıklıydı.

Cowell hızlı bir çalışma olduğunu kanıtladı.

Ziemer, “İlk iki maçımız Los Angeles’tan iki takım geldi” dedi. “Sanırım dört ya da beş golü vardı. Hemen kucakladı. Ama bu öyle bir çocuk. Alçakgönüllü ve kendini geliştirmek istiyor. Yani bunun kendisini daha iyi bir oyuncu yapacağını düşünürse, yapacak yapın. ”

Puanlamadan sonra 38 hedefler lig maçları, Quakes kısa süre sonra çağırdı ve Cowell o zamandan beri rütbelerde yükseliyor, oyuna olan tutkusunu neyin tetiklediğine dair fikrini değiştiriyor. “Gol atmaktan daha iyi bir şey yok,” dedi.

Yine de neredeyse bırakma deneyimi Cowell üzerinde bir izlenim bıraktı. Yangın hortumunu kapatmak için kendi yolunu buldu. İzin günleri, ailesiyle vakit geçirmek için Ceres’e geri döndüğünü ya da yalnızlığa ihtiyacı olduğunda McClure Gölü’nde balık tutmaya gittiğini görecek.

“Sadece suyun içinde olmak; kimse beni taciz etmiyor. Kimse bir şey aramıyor. Bu gerçekten rahatlatıcı, “dedi. “Her şeyden uzaklaşıyorum.”

Mükemmel forvet mi?

Wondolowski, yaşta nasıl biri olduğu sorulduğunda başını sallıyor 17. O sırada, ilk profesyonel sözleşmesini imzalamasına tam beş yıl kalmıştı. MLS’de tam zamanlı bir başlangıç yapmadan önce altı sezon daha oldu. Henüz üniversite kariyerine Chico Eyaletinde başlamamıştı. Vücudundan ne yapacağını bilmesine, dokunuşuna kadar oyunuyla ilgili her şey profesyonel rütbeler için hazır değildi.

” Pantolonuma sıçardım, “dedi 17. “Yapardım. Çok korkmuş olurdum. Bu benim için iyi bir durum olmazdı.”

Yine de Wondolowski yeteneğini maksimize etti kariyeri boyunca, kurnazlık ve akıllıca idare ediyor. Öyle ki, hem Wondolowski’nin hem de Cowell’in niteliklerini tek bir bireyde birleştirirseniz, mükemmel forvetin olacağına dair bir düşünce çizgisi var. Bu fikir bir dereceye kadar her iki oyuncuya da zarar veriyor.

Wondolowski asla ağırlık kaldırmasıyla ünlüdür, ancak atletikliği küçümsenmiştir. Yaşında 38, sezon öncesi dönemde korkunç bip testini kazandı Bu süreçte Cowell. Ve Cowell her geçen gün oyunun daha çok öğrencisi olduğunu kanıtlıyor. Yukarıda belirtilen Sounders’a karşı oyunda, koşusunu daha iyi zamanlamış ve hareket halinde olsaydı, hareketsiz durmak yerine şutta daha fazla güç üreteceğini ve bu da Frei’yi yenmek için yeterli olabileceğini belirtti.

Ancak ikisinin önemli ölçüde örtüştüğü yerde rekabet güçleri, iş ahlakı ve mümkün olduğunca fazla bilgi toplama istekleri vardır. Bu, diğer her şey için kritik bir temeldir. Ve Cowell Wondolowski’nin bilgisine dalmaya devam ederse, olasılıklar hakkında düşünmek cazip geliyor.

“Şu anda onun için tavan yok,” Wondolowski dedi Cowell hakkında. Cowell de biliyor.

“Şu anda daha iyi olmam gereken pek çok şeyin olduğu bir aşamadayım ve bu beni çok daha yükseğe çıkaracak, “dedi Cowell. “Her gün devam et. Bir şeyde daha iyi olmayı her sevdiğimde bir şey daha varmış gibi hissediyorum. Sadece buna devam et, devam et.”

Cowell bunu sürdürürse, çırak zamanla ustayı gölgede bırakacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu