Haberler

Wayne Gretzky, Dustin Johnson ve Steve Nash en son atletlerin sahibi oldu

: 21 PM ET

 • Tory Barron

 • ESPN Editörü

  Kapat

   Tory Barron bir Bristol’dur ESPN.com için yazar ve editör. DC yerlisi UConn’da lakros oynamaktan emekli olduktan sonra, spor yapan insanlar hakkında yazmayı denemeye karar verdi.
 • Wayne Gretzky büyük bir lakros adamıdır. ha? Evet, doğru okudun. Yüce Olan adını buza koymuş olabilir, ancak Gretzky Edmonton Oilers’ın gururu olmadan önce o bir iyi niyetli gevşekti kardeşim.

  “Kanada’nın ulusal sporu kutu lakrostur “dedi Gretzky. “Lakros oynamaya altı yaşında bir takımda başladım ve yaşıma kadar 2010 oynadım. yaşında.Oyuna büyük bir sevgim var, gerçekten box lakrosun buz hokeyinde elde ettiğim başarının çok önemli bir parçası olduğunu düşünüyorum. “

  Bundan dolayı, hokey efsanesinin yakında söylentiye göre kayınvalidesi ve ile bağlantı kurması tamamen şaşırtıcı olmamalı. Ustalar şampiyonu Dustin Johnson, NBA Hall of Famer ve şu anki Brooklyn Nets baş antrenörü Steve Nash ve Nets sahibi Joe Tsai, yıldızlarla dolu bir takımın parçası olarak National Lacrosse League’in Las Vegas, Nevada’daki en yeni genişleme takımı için sahiplik grubu.

  — NHL (@NHL) Haziran 16, 2019

  Fakat geçmiş ve şimdiki diğer sporcuların sürülerinin neden çabaladığına gelince sahiplikteki elleri – özellikle kendi sporları dışındaki sporlarda – Gretzky emin.

  “Bilmiyorum. Günün sonunda, sporcular nihayetinde sporu severler” diyen Gretzky, “Sadece kendi sporlarında birlikte ve onlara karşı oynadıkları oyunculardan zevk almak ve onlara saygı duymakla kalmıyorlar, diğer sporları izlemeyi de seviyorlar ve büyük bir saygıları var. diğer liglere katılan sporcular için.”

  Gretzky, Johnson ve Nash’in lakrosa atılması, profesyonel sporcuların gelişen trendine bir göz atmak için herhangi biri kadar iyi bir bahane gibi geldi. Sahiplik saflarına katılmak.Tam bir liste oluşturmaya çalışmak ve kaçınılmaz olarak birini dışarıda bıraktığımda hızlı sosyal medya tepkisini riske atmak yerine, işte bunlar 20 Harekete geçen eski ve şimdiki yıldızlar:


  2022Dwyane Wade — Utah Jazz

  Dwyane Wade’in Miami Heat dışında herhangi bir takımı desteklediğini görünce yalan söylemeyeceğim. kesinlikle sarsıcı. Ama iş anlayışı için onu vuramam. Nisan ayında, üç-ti NBA şampiyonu, çoğunluk sahibi ve takım yöneticisi Ryan Smith’e katılarak Utah Jazz’da bir mülkiyet hissesi satın aldı ve takımda aktif bir rol alma arzusunu dile getirdi. D. Wade sözünü tuttu. Sezon boyunca saha kenarında görülebilirdi; sezon sonu boyunca rahatsız edici bir taraftar olayının yaşanması üzerine harekete geçti ve Jazz yıldızı Donovan Mitchell’in akıl hocası oldu.


  2022Renee Montgomery — Atlanta Rüyası

  Eski Atlanta Dream guardı Renee Montgomery, Şubat ayında satın alması onaylanan üç üyeli bir yatırımcı grubunun parçası olarak tarih yazdı. takım. Montgomery, bir WNBA serisinin hem sahibi hem de yöneticisi olan ilk eski oyuncu. Sahiplik değişikliği, WNBA oyuncularını ligin ırksal adalet girişimlerine karşı çıkmasıyla kızdırdıktan sonra, eski Cumhuriyetçi Senatör Kelly Loeffler’ın Rüyadaki payını satması yönünde yaptığı baskının ardından geldi.

  2021Patrick Mahomes — Kansas City Royals

  Patrick Mahomes kazanmaya yabancı değil. Kansas City Royals tam olarak aynı şeyi söyleyemese de, oyun kurucunun kazanma yollarının, artık sahiplik grubunun bir parçası olduğu için franchise’a zarar verebileceğini göz ardı edemezsiniz. Mahomes’in Kansas City’deki bir ikon olarak statüsü söz konusuysa (aslında değildi), bu hamle onu kesinlikle sağlamlaştırdı. Bir beyzbol sahibi olmak, Chiefs’in QB1’i için birkaç düzeyde anlamlıydı. Sadece kolejde beyzbol oynayan Mahomes meşru bir profesyonel aday değildi, babası Pat Mahomes de 2017 harcadı. Major League Baseball sezonları. Ayrıca 50 milyon dolarlık kontrat uzatmasını iyi duruma getirmenin bir yolunu bulması gerekiyordu. kullanın.

  2022Venüs ve Serena Williams — Miami Dolphins, Angel City FC2022

  Büyük şampiyonluklar kazanmak ve tarih yazmak, Williams kardeşlerin yaptığı budur. 2009 yılında Venus ve Serena, NFL’deki ilk Siyah kadın azınlık sahipleri oldular. Miami Dolphins’in bir parçası. Müzisyenler Jimmy Buffett, Gloria ve Emilio Estefan, Fergie ve Marc Anthony de takımda hisse satın aldı – Dolphins’in sahiplik grubu eklektik değilse hiçbir şey değil. Ardından, geçen yıl, Serena Williams, 2022 Los Angeles’a bir NWSL takımı getiren yıldızlarla dolu Angel City FC sahiplik grubunun bir parçası oldu. .

  Mia Hamm, Abby Wambach ve Julie Foudy — Angel City FC

  Angel City FC olay yerine geldiğinde, bunu şık bir şekilde yaptı. Los Angeles merkezli NWSL kulübünün adını bile öğrenmeden önce, başka hiçbir şeye benzemeyen bir süperstar desteğine sahip olduğunu biliyorduk. eski USWNT oyuncuları arasında grubun bir parçası olan Mia Hamm, Abby Wambach ve Julie Foudy. Lauren Holiday, Shannon Boxx, Rachel Buehler, Amanda Cromwell, Joy Fawcett, Tisha Venturini Hoch, Angela Hucles, Shannon MacMillan, Saskia Webber ve kız kardeşler Lorrie Fair Allen ve Ronnie Fair Sullins’i seçerdim, ama gerçekten onlara sadık kalmaya çalışıyordum. benim bütün “Ben sadece 11 adını vereceğim girişten sporcular” olayı. Karışımda bir sürü ünlü de var ama bizim o kadar zamanımız yok.

  2020Derek Jeter — Miami Marlins2020

  Derek Jeter Miami Marlins’in sahibi olduğunda ne kadar büyük bir olaydı hatırlıyor musunuz? Evet ben de. 2017 yılında, Kaptan’ın grubu Marlinleri satın alarak kapandı. Büyük lig sahipleri oybirliğiyle Jeffrey Loria’nın, takımın art arda sekizinci kaybetme sezonunun ardından Jeter liderliğindeki yatırım grubuna ve kontrol sahibi Bruce Sherman’a 1,2 milyar dolarlık satışını onayladı. New York’ta olduğu gibi Miami’de de Jeter için işler iyi gitti mi? En hafif tabirle hayır.

  Michael Jordan — Charlotte Hornets

  Oyun günlerinde alıştığımız türden bir başarı elde edemeyen sahipler konusuna gelirsek, KEÇİ’den bahsetmesem kusura bakmayın. 2010 yılında Michael Jordan, ligde çoğunluk sahibi olan ilk eski oyuncu oldu. NBA Yönetim Kurulu onun 50 milyon dolarlık satın alma teklifini oybirliğiyle onayladığında sonra Charlotte Bobcats, memleketi Kuzey Carolina’da. On yıllık ezici bir yıldan sonra, Hornets ile Yılın Çaylağı LaMelo Ball için organizasyonda uzun zamandır beklenen bir kıvılcım sağlayan işler yolunda görünüyor. Babasının MJ’i 1’e 1 yenebileceğini söylediğini asla unutma … iyi günler.

 • 20222020Shaquille O’Neal — Sacramento Kings

  Ah, evet, Shaqramento Kings. 2010 yılında Shaquille O’Neal, Sacramento Kings’te küçük bir hisse satın aldı. Los Angeles Lakers efsanesinin, daha iyi bir terim olmadığı için, Kings ve döneminin büyük takımları için bir tehdit olması, NBA Finallerine ulaşmalarını engellemesi ve Sacramento taraftarıyla düşmanlık yaratması ilginç bir NBA komplosuydu. baz. Ancak çoğunluk sahibi Vivek Ranadive, büyük adam için sevgiden başka bir şey olmadığı konusunda ısrar etti. Ne derler bilirsiniz, onları yenemezseniz, franchise’ınızın bir parçası olmaları için onları işe alın … veya bunun gibi bir şey.

 • 2022 Alex Rodriguez — Minnesota Timberwolves, Minnesota Lynx

  Bu satın almanın hangi kısmının bana daha az ideal geldiğini bilmiyorum , o Alex Rodriguez ve onun 50-50 iş ortağı Marc Lore, yalnızca orijinal satın alma planlarından sonra Minnesota Timberwolves ve Lynx’i satın alma peşindedir. New York Mets başarısız oldu veya Timberwolves yıldızı Anthony Edwards’ın eski MLB yıldızı A-Rod’un kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Her iki durumda da, 1,5 milyar dolarlık anlaşmanın 1 Temmuz civarında kapanması bekleniyor.

  David Beckham — Inter Miami

  David Beckham, ikonik futbolcu ve henüz görülmesi gereken sahibi. Franchise ile inanılmaz derecede ilgili olan Beckham, başlangıçta Miami Beckham United olarak adlandırılan, ancak şimdi Miami Freedom Park LLC adı altında faaliyet gösteren bir sahiplik grubunun parçasıdır. Beckham ve Inter Miami, kulübün kurulduğu günden beri 2018 tartışmalarla dolu görünüyor. Ancak Lionel Messi, MLS’ye gitmeye karar verirse, tüm bu sorunlar geçmişte kalabilir. Hey, garip şeyler oldu.

  LeBron James — Liverpool2022

  Tekrar 2009, LeBron James ve teknik direktör Maverick Carter, şirketin azınlık sahibi oldular. Premier Lig ekibi Liverpool’un 2010 takımı satın alan Fenway Sports Group’un ardından tek başına olması James’in küresel haklarının pazarlamacısı. Anlaşma James için oldukça kazançlı çıktı — kulüpteki yaklaşık 6,5 milyon dolar değerindeki orijinal hissesi yaklaşık

  dolara yükseldi. milyon 2018 itibariyle ). 2020’da Liverpool, otuz yıl içinde ilk üst düzey lig şampiyonluğu için Premier Lig’i kazandı.

  2020Kevin Durant — Philadelphia Union

  Haziran ayında

  , Brooklyn Nets yıldızı Kevin Durant, MLS’nin Philadelphia Union’daki %5 hissesini satın aldı ve ek olarak %5’lik bir hisse satın alma opsiyonuna sahip. daha sonraki bir tarih. Durant, geçen yıl DC United’ın bir bölümünü satın almakla ilgili görüşmelerde bulunmuştu, ancak tartışmanın hiçbir zaman ilerlemediğini söyledi.

  2020James Harden — Houston Dynamo, Houston Dash

  James Harden artık Houston’da olmayabilir, ancak eski Rockets süperstarının varlığı şehirde hala hissediliyor. The Beard, MLS’den Houston Dynamo’yu ve NWSL’den Houston Dash’i 2018 kontrol eden grupta %5 hisse satın aldı. Boksör Oscar De La Hoya da grubun bir parçası. Dash geçen yıl ilk NWSL şampiyonluğunu kazandı, bu yüzden muhtemelen bu yatırım konusunda oldukça iyi hissediyor.

  2020Russell Wilson ve Ken Griffey Jr. — Seattle Sounders

  Russell Wilson, Ken Griffey Jr. ve Macklemore’un ortak noktası nedir? Hepsi Seattle Sounders’ın sahiplik grubunun bir parçası. Wilson, eşi müzisyen Ciara ile birlikte 2019 takımından bir hisse satın aldı — tam zamanında onlar için MLS Kupası şampiyonluğu kazanmak için. Griffey Jr. ve ailesi Kasım ayında davayı takip etti 2020.


 • Zlatan Ibrahimovic — Hammaraby

  Görünüşe göre Zlatan’ın yaptığı her şey insanların yoğun tepki vermesine neden oluyor ve bu doğruydu. 2019 İsveç takımı Hammaraby’nin bir bölümünü satın aldı. Zlatan’ın profesyonel kariyerine başladığı bir başka İsveç takımı olan Malmö’nün taraftarları, Zlatan’ın stadyumunun dışında bir heykelini tahrip ederek, kollarından birine klozet oturtarak tepki gösterdi.


  Magic Johnson — Los Angeles Dodgers

  Büyük Los Angeles adamı. 2010, Lakers harikası Magic Johnson, Los Angeles Dodgers’ı Frank McCourt’tan satın alan bir grubun parçasıydı. rekor 2 milyar dolar. O zaman, fiyat bir spor franchise için işareti paramparça etti. Magic, satın alma sırasında serbest oyuncuları işe almadaki rolünü açıklarken, oyuncularla vuruş veya atış konuşamasa da “kazanmayı konuşabileceğini” söyleyerek bunu gerçek tuttu. Yakın geçmiş herhangi bir gösterge ise (tüm 2020 karartmış olmanız durumunda — Dodgers Dünya Serisini kazandı), bu çalıştı.

 • İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu