Haberler

UFC 263 kartındaki her maç için canlı sonuçlar ve analiz

GLENDALE, Ariz. — UFC 263 yıldızı İsrail Adesanya orta sıklet unvanını ona karşı savunuyor Marvin Vettori, Cumartesi günkü yığılmış kartın ana etkinliğinde. Adesanya, şampiyonluğa giden yolda en zorlu mücadelelerden biri olan yakın bir mücadelede Vettori’yi 300 bölünmüş bir kararla mağlup etti. Vettori bu maçı kazandığına kesinlikle inanıyor — ve hatta UFC altınıyla tüm şüpheleri ortadan kaldırmak istiyor.

Üçüncü başarılı şampiyonluk savunması için yarışacak olan Adesanya 3. sırada yer alıyor. ESPN’in kilo başına listesinde ve orta siklette 1 numara, Vettori ise ligde 6 numara.

Vettori ( -4-1) beş kez kazandı Bir satır. İtalya yerlisi, Nisan ayında Adesanya ile olan maçından bu yana kaybetmedi 300. UFC unvanını kazanan ilk İtalyan doğumlu dövüşçü olmaya çalışıyor.

Ortak ana etkinlikte, Deiveson Figueiredo, Brandon Moreno’ya karşı bir rövanş maçında sinek siklet unvanını koruyor. İkili, geçtiğimiz Aralık ayında UFC’de 240 en iyi dövüşlerden biri olan bir çoğunluk beraberliği için mücadele etti. 2020. Figueiredo (12-1-1), 30 ve Moreno ( -5-2), 21, her biri altı maçta yenilmedi. Moreno kazanırsa, UFC altınını ele geçiren ilk Meksika doğumlu dövüşçü olacak.

Ayrıca kartta, Leon Edwards taraftarların favorisi Nate Diaz’ı beş rauntta şampiyonluğu olmayan bir mücadelede alıyor. bir ağır siklet unvan eleme olabilir maç. Edwards ( -3, 1 NC), Jamaikalı doğumlu bir İngiliz, arka arkaya dokuz maçta yenilmedi. Diaz ( -), Stockton, California’da dövüşüyor, UFC’deki efsanevi BMF unvanı için Jorge Masvidal’e yenildiğinden beri savaşmadı 244 Kasım’da 2019. Ağustos’tan beri ilk galibiyetini arıyor 300.

Ayrıca, ağır siklet veteran Demian Maia, Belal ile tanışıyor. Muhammed, hafif ağır sıklet adayı Jamahal Hill, kurnaz Paul Craig’i alt ediyor ve Lauren Murphy, potansiyel bir kadın sinek siklet şampiyonluğunda Joanne Calderwood ile karşı karşıya.

Brett Okamoto, Marc Raimondi ve Jeff Wagenheim ile canlı olarak takip edin veya ESPN+ PPV’de dövüşler.


Mücadele sürüyor:

Hafif ağır siklet : Paul Craig (-4-1, 6-4-1 UFC, +240) vs. Jamahal Hill (8-0 1NK, 2-0 1 NK,-300 ))


Sonuçlar:

Hafif: Brad Riddell (24 -1, 4-0 UFC) Drew Dober’ı (
yendi -2020 1 NK, 9-7 1 NK UFC ) oybirliği ile karar

Dober Riddell’i kavgaya bir dakika kala sendeledi. Riddell, daha sonra ilk turda Dober’i yolunda durdurdu. Her biri birkaç büyük atış yaptı, çoğu zaman onları bir rock-’em-sock-’em ile takas etti. Ve korna çalınca birbirlerine gülümseyip yumruk attılar.

Bu adamlar kavga etmeye geldiler.

Şampiyon @stylebender, City Kickboks takım arkadaşı @bradquakeriddel galibiyeti alırken sahne arkasını kutladı ? #UFC263 pic.twitter.com/oSK1bEfI1u

— ESPN MMA (@espnmma) Haziran , 2021

2. ve 3. rauntlarda çok daha fazla ağır yumruk ve tekme ticareti yaptılar, aynı zamanda yayından kaldırmaları da karıştırdılar. Dövüş devam ederken, Riddell çok az öne geçti. Dober’i son turda bir dakika ile sarstı ve bu, 263 kararını dikmiş olabilir. yaşındaki Yeni Zelandalı, orta sıklet şampiyonu Israel Adesanya’nın antrenman partneri ve ana müsabakada mücadele ediyor.

Üçü de hakemler maçı attı 25-28 yedinci galibiyetini alan Riddell için bir sıra.

Dober kimdir 30 ve Denver’dan, arka arkaya üç nakavttan sonra üst üste ikinci maçını kaybetti.

— Wagenheim

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Hafif ağır siklet: Eryk Anders (220 -5 1 NC, 6-5 1 NC UFC) Darren Stewart’ı (

yendi -7 2 NC, 5-6 2 NC UFC) oybirliğiyle kararla

Anders ilk seferde daha iyi performans gösterdi Stewart’a karşı. Bunda bir zafer elde edemedi. Ama bu sefer başardı.

Anders oybirliğiyle karar vererek Stewart’ı alt etti (240 -23, 25-13, 25-27) bir Mart dövüşünden bir rövanşta hayır yarışmasıyla sonuçlandı. Cumartesi günü, Anders oldukça kayıtsız bir ilk iki rauntta bir çömelme oyunu kullandı, ancak üçüncü turda onu açtı, en üst sıraya yerleşti ve sert zemin ve pound indi.

Mart’ta , Anders, Stewart’ın dizini aşağıdayken yasadışı bir dizine inene kadar Stewart’ı ayakları üzerinde domine etti. Stewart devam edemedi ve maç hayır yarışma olarak yönetildi. İlk mücadele orta siklette yapıldı. Bu, iki adam hafif ağır siklette savaştı.

Stewart, Anders’ı üçüncü rauntta kısaca indirdi, ama Anders süpürdü ve zirveye çıktı. Oradan indi ve sonra Stewart kafese karşı ayağa kalkarken sert sollardan indi. Bu zaferi pekiştirmek için fazlasıyla yeterliydi.

Anders, 34, son beş maçında sadece bir mağlubiyet aldı. Alabama Üniversitesi’nden eski futbolcu, 300 ve

maçlarında aldığı üç maçlık mağlubiyet serisinin ardından toparlandı. . Stewart, 25 yaşındaki İngiltere yerli, üç düz ve dört beşte galibiyetsiz.

— Raimondi

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Kadınlar sinek sıklet: Lauren Murphy (24 -4, 7-4 UFC) Joanne Calderwood’u (550 yendi -6, 7-6 UFC) bölünmüş kararla

Valentina Shevchenko bir sonraki rakibine sahip olabilir.

Murphy, bölünmüş kararının ardından UFC’nin bir sonraki sinek sıklet şampiyonluğu için muhtemel bir aday olarak ortaya çıktı. zafer. Yakın bir ilk turdan sonra, Houston’dan Murphy, ikinci turda Calderwood’u domine etti ve iki galibiyet aldı 25-19 puanları. Üçüncü bir yargıç gördü 25-19 Calderwood için.

İki kızın da müthiş dövüşü. Tebrikler @LaurenMurphyMMA

— Randa Markos (@randamma) Haziran ,

Las Vegas’ta dövüşen Calderwood, dirsekler ve bacak tekmeleriyle ayaklarda bir miktar başarı elde etti, ancak Murphy kendi ağır sağ elleriyle karşılık verdi. Eylem nispeten ayaklardaydı, ancak yerde tek taraflıydı. Murphy, ikinci devrenin başlarında bir galibiyet aldı ancak üçüncü raundda Calderwood’u devirmek için mücadele etti.

Murphy şimdi üst üste beş galibiyet aldı ve maça UFC’nin 3. Sırası olarak girdi. sinek ağırlığı. Calderwood girerken 6. sıradaydı.

— Okamoto

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Erkekler tüy sıklet: Movsar Evloev (20 -0, 5-0 UFC) Hakeem Dawodu’yu (220 yendi -2-1, 5-2 UFC) oybirliği ile karar


Evloev ilk iki rauntta saha oyununa amansız davranarak ve ardından gerçekten ihtiyacı olduğunda bir kez daha alt ederek yenilmezliğini korudu.

21 yaşındaki Ruslar ilk turda dört kez indirdi ve Dawodu’yu bu beş dakikanın çoğunda tuval üzerinde kontrol etti. 2. raunt için dışarı çıktığında, Evloev Dawodu’yu tekrar mindere aldı 32 saniye, orta raundu daha fazla boğuşma ile kontrol ediyor. O tamamen sorumluydu.

Yine de son rauntta, birkaç indirme denemesini savuşturduktan sonra, Dawodu rakibini bir dakika kala sallayan sol elini indirdi. Kalabalık patladı, ama Evloev elini başının üzerinde salladı, sanki “İyiyim” der gibi. Ama Dawodu önce sağ eliyle, sonra bir başkasıyla aynı hizada yere indi. Evloev hayatta kalacak mıydı?

En iyi arkadaşına yaslanarak hayatta kaldı: yayından kaldırmaya. Evloev savaşı tuvale geri götürdü ve kornaya yaptı. Yargıçların puan kartlarını duydu: üç puan 26-14, ona beşinci UFC zaferini veriyor.

Davodu, kim 240 ve Calgary, Alberta’dan
UFC’deki ilk çıkışından bu yana ilk kez kaybetti. .

— Wagenheim

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Kadınlar horoz sikleti: Pannie Kianzad (-5, 4-2 UFC) Alexis Davis’i (36 yendi -, 7-6 UFC) oybirliği ile karar )

UFC bayanlar horoz siklet bölümünün yeni bir rakibi olabilir.

Kianzad oybirliğiyle karar alma yolunda Davis’i geride bıraktı ( -19, 28-25, 26-23) zafer, şimdiye kadarki kariyerinin en iyilerinden biri. Kianzad, erken ve sık sık yumruk vuruş kombinasyonları yaptı ve Davis’in yüzünde ilk turdan itibaren şişme ve kanamaya neden oldu.

2021

#UFC263 zaferiyle Pannie Kianzad (@PannieKianzad) @UFC bayanlar horoz siklet bölümünde en uzun aktif 2. galibiyet serisi.

Hepsi #UFC263 Sonuçlar ⤵️:

2020— UFC News (@UFCNews) Haziran

, 2018

Kianzad’ın gösterdiği boks baştan sona oldukça kaygandı. Kombinasyonların sonunda genellikle sol el için bir yuva buldu. İkinci turda bir çift sağ el Davis’in kafasını geri çekti. Davis, Kianzad’ın sol gözünün yakınında bir kesim açan ikinci ve üçüncü turlarda sağ elini indirerek biraz ivme kazanmayı başardı. Davis üçüncü turda en iyi turunu attı, ancak Kianzad maçı sağ eli ve ardından Davis’i sallayan sol eli ile bitirmeyi başardı.

Kianzad, 31, üst üste dördünü ve son sekiz maçından altısını kazandı. İran doğumlu savaşçı, ESPN tarafından kadınlar ufak tefek siklette derecesiz, ancak bu zaferden sonra çok iyi değişebilir. Davis, 30 yaşındaki Kanadalı, Kaliforniya dışında kavga ediyor. , son beş maçından dördünü kaybetti.

— Raimondi

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Hafif : Terrance McKinney (-3, 1-0 UFC), Matt Frevola’yı (8-3-1, 2-3-1 UFC) ilk turda KO

ile mağlup etti.

Sadece yedi saniye sürdü, ancak McKinney’nin UFC’deki ilk çıkışında çok şey oldu.

McKinney ( Cumartesi günü Frevola’ya (8-3-1) karşı hafif sıklet yarışmasını kısa sürede kabul eden -3), Frevola’yı sadece yedi saniyede nakavt ederek bölüm tarihinin en hızlı duruşunu kaydetti.

McKinney’nin ilk çıkışı, “Çok yakın!” tweetini atan UFC süperstarı Jorge Masvidal’ın bile dikkatini çekti. Tweet, Masvidal’in 2019 ‘da Ben Askren’e karşı uçan bir diz sayesinde 5 saniyelik nakavt rekoruna atıfta bulunuyordu.

Çok yakın! #ufc263

— Jorge Masvidal UFC (@GamebredFighter) Haziran ,

Durmanın ardından McKinney atladı kutlamada kafeste ve sağ dizinden yaralandı. Sonrasında topallayarak arenadan çıkmasına rağmen iyi olacağını söyledi.

McKinney, “Dizimi kırdım,” dedi. “Şu anda çok dar.

“Sanırım biraz değiştirdim ama kesinlikle doktora gidip MR çekeceğim ve her şeyin yolunda olduğundan emin olacağım.”

McKinney açılış değişiminde Frevola’yı sol eliyle çenesine düşürdü.Frevola şuttan kalkmaya çalıştı ama McKinney işi bitirmek için birkaç çekiç yumrukla onu takip etti.Bu onun üst üste dördüncü oldu ilk turda bitirin.

180 Washington, Spokane’den dövüşen yaşındaki, UFC’de dövüşme teklifi almadan önce 4 Haziran’da LFA promosyonunda savaştı 263.

— Okamoto

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Erkek tüy sıklet: Steven Peterson (36 -9, 3-3 UFC) Chase Hooper’ı (

yendi -2-1, 2 -2 UFC) oybirliği ile karar )

Peterson için zafere giden en yumuşak yol, rakibi sınırlı vuruşlu bir oyunla çok yetenekli bir kıskaç olduğu için dövüşü ayakta tutmak olurdu. Bunun yerine, üç turun çoğunu Hooper ile tuval üzerinde geçirdi. Bu sürenin önemli bir bölümünü tepeden hasar vererek geçirdi, ancak sonunda Peterson, Hooper’ın en güçlü boyun eğme denemesinden sağ çıkarak kazandı.

Yargıçlardan ikisi üç turu da Peterson’a verdi ve diğeri kavgayı attı 25-.

Peterson, 29 yaşındaki Dallas, ayaklar üzerinde bazı güçlü işler yaptı, ancak en iyi çalışmalarının çoğunu tuval üzerinde yaptı ve Hooper’ın durmadan boyun eğme girişimlerini savuşturdu. Peterson iki maçlık bir patinajdan sonra iki kez kazandı.

Hooper, kim 300 ve Enumclaw, Washington’dan kariyerine ilk maçında yenilmeden başladıktan sonra son üç maçından ikisini kaybetti kavgalar.

Cesur galibiyete rağmen, Peterson bu hafta sonu zaferini korumadı. Cuma günü 2½ kilo kaybetti ve teslim olmak zorunda kaldı cüzdanının %’ini Hooper’a verdi. Ve 3. raundun başında, Peterson bir eldiven dokunuşu yaptı ama bunun yerine büyük bir sağ üstten ateş etti.

Bu, analist Paul Felder’ın yayında aşağılayıcı bir yorumuna yol açtı: “Kirli hareket, Joe.”

Joe Rogan’ın “Kilo atmış bir adamdan beklediğiniz türden bir şey.”

Touche.

)— Wagenheim

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Hafif: Fares Ziam ( -3, 2 -1 UFC) Luigi Vendramini’yi (9-2, 1-2 UFC) çoğunluk kararıyla mağlup etti

Ziam, Vendramini’yi iki raunt boyunca uyuttu. yumruk. Üçüncüsünde Vendramini sonunda uyandı ama yeterli olmadı.

Ziam çoğunluk kararıyla kaçtı (
-24, 21-21, 23-19) zafer üçüncü raundun başlarında vahşi bir momentum salınımına sahip bir maçta. Ziam, güzel vuruşunu ve erişim avantajını Vendramini’yi birinciden 36 uzakta tutmak için kullandı. dakika. Vendramini üçüncüde açtı, ayaklara büyük kombinasyonlar indirdi, Ziam’ı tuvale gönderdi ve oradan bir teslimiyet için çalıştı.

Bir -8, yine de, berabere kalmalıydı. Bir yargıç üçüncüyü attı -8 Vendramini için.

Ziam, 19, Eylül ayında UFC’deki ilk çıkışını bıraktıktan hemen sonra iki kez kazandı 2019. Fransız oyuncu sekiz maçın yedisini kazandı. Vendramini, bir 19 -yaşındaki Brezilyalı, UFC’deki üç maçın ikisini kaybetti.

Raimondi

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Ağır siklet: Carlos Felipe (27 -1, 3-1 UFC) Jake Collier’ı (

yendi -6, 4-5 UFC) bölünmüş kararla

Felipe (400 -1) üst üste üçüncü galibiyetini aldı ve

Brezilyalı Felipe, Collier’ı (263 yendi. -5) üç turlu bir slugfest’te bölünmüş kararla. Zemine hiç çarpmayan ağır bir dövüşte, Felipe’nin üstün boksu ve kafa hareketi göze çarpıyordu. İki hakem attı 29-28 Felipe için, üçüncüsü ise 25-25 Collier için.

Greaaaaat geceye başlamanın yolu #ufc263

— Randy Costa (@RandyCosta34 ) Haziran 10,

)

Missouri’den eski bir orta sıklet Collier, erkenden bazı iyi vuruşlar yaptı ve Felipe’nin sağ gözünün yumruklarla fena halde şişmesine neden oldu. Ancak Collier ikinci turda yorulmaya başladı ve Felipe’nin baskısıyla başa çıkmakta zorlandı. Yine de, genel olarak Felipe’den daha fazla yumruk attı, ancak Felipe’nin şutları daha fazla ağırlık taşıyor gibi görünüyordu.

Gözündeki şişmeye rağmen, Felipe zaman zaman Collier’la alay etti, omuzlarına yumruklar attı ve ortalığı karıştırdı kafes.

Galibiyet Felipe’nin UFC 3-1’deki rekorunu geliştirdi. Collier, geçen yıl ağır sıklet bölümüne geçtiğinden beri şimdi 1-2 yaşında.

— Okamoto

Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.


Hala gelecek:

Orta sıklet şampiyonluk maçı: İsrail Adesanya (ş) (12-1 , 9-1 UFC, -240) vs. Marvin Vettori (12-4-1 , 8-2-1 UFC, +36)2020
Flyweight unvan dövüşü: Deiveson Figueiredo (ş) (30 -1-1, 9-1-1 UFC, -220) vs. Brandon Moreno (30 -5-2, 6-2-2 UFC, +34)20202018 Orta siklet (beş tur): Leon Edwards (33 -3, 10-2 UFC, –


) vs. Nate Diaz (300 -, – UFC, +263)

Orta Siklet: Demian Maia (2020 -, 20-9 UFC, +135) vs. Belal Muhammed (

-3 1 NK, 9-3 1 NK UFC, -180)20202019 (c) = son şampiyon

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu