Haberler

Turnbull, MLB'nin beşinci gol atamayan oyuncusu için M'leri kapattı

12: 56 AM ET

 • ESPN Haber Hizmetleri

SEATTLE – Spencer Turnbull Salı gecesi boğa parkından çıkıp korkunç bir hisle çıktı, titrek bir oyun öncesi ısınmanın dağılacağını umuyordu bir kez höyüğün üzerine çıktı.

Birkaç saat sonra Turnbull, Detroit’i tarafından tıraş kremalı bir turtayla yüzüne çarptı ve su, bira ve bebek pudrası ile ıslatıldı. Tigers takım arkadaşları T-Mobile Park’ta çimenlerin üzerinde.

Turnbull,

 • isabetsizlerin geçit törenine katıldıktan sonra kutlanacak çok şey vardı. .

  “Hayatımın açık ara en iyi gecesi, en heyecanlı ve kesinlikle şu dönüm noktası damgalarından biri gibi bu noktaya kadar kariyer, “dedi Turnbull.

  28 – yaşındaki sağ elini beşinci vuruş yapmayan oyuncuyu attı Detroit’in 5-0 galibiyetiyle Seattle Mariners’ı şaşırttı.

  Bir zamanlar en çok beyzbolda 2019 3 – 17 rekor, Turnbull, Denizcileri yenen ve sezonun ilk çeyreğinde atıcıların hakimiyetini vurgulamaya devam eden bir cevheri döndürdü.

  Mayıs ayına kadar beş gol atan oyuncu 18 1917 o tarihe kadar beyzbol tarihinin en çok sezonu. Beşten ikisi Seattle’a T-Mobile Park’ta atıldı ve Mariners, Los Angeles Dodgers’tan 2011 bu yana hayır elde eden ilk takım oldu. -ayda iki kez vur.

  Turnbull, Jack Morris’ten bu yana

  Detroit için vuruş yapmayan Justin Verlander adında olmayan ilk atıcı. . Verlander, sonuncusu 7 Mayıs’ta Toronto’da 2011 Kaplanlar’la olan görev süresi boyunca iki atış yaptı.

  On yıl sonra Turnbull, adını takımın rekor kitabına ekledi.

  Turnbull, önceki hiçbirinde yediden fazla vuruş yapmamıştı 49 üç sezonda başlar. Şimdi, hayır-hayır sahibi.

  Detroit yöneticisi AJ Hinch, “Oldukça acımasızdı” dedi. “Onunla gerçekten gurur duyuyorum. Gerçekten çok çalıştı ve bu gecenin her anını hak ediyor.”

  Turnbull ortada hızlı bir topa yaslandı – 90 s ve Seattle’ın vurucularının tahmin yürütmesini sağlamak için ısırma kaydırıcısı. Ayrıca yedinci vuruşta üçüncü kaleci Jeimer Candelario’dan Mitch Haniger’i olası bir vuruştan soymak için harika bir savunma oyunu aldı ve ardından dokuzuncuda Haniger’i öldürerek bitirdi.

  Turnbull, “Muhtemelen bütün gece yaptığım en iyi sahalardan üçü,” dedi.

  Turnbull (3-2) dokuzunu fanlayarak iki yürüdü. Seattle için sadece ikinci baserunner olan tam sayı bir kavis topu geniş bir mesafeyi kaçırdığında dokuzuncu sırayı geride bırakan Jose Marmolejos’a serbest geçiş yaptı. Turnbull ilk çıkış için Sam Haggerty’yi vurdu ve Jarred Kelenic’i ikinci için bir saha oyuncusunun seçimine zorladı.

  Daha önce Mariners için bir vuruşa en yakın olan Haniger, oyun, final için 95 hızlı topla aşağı indi. Turnbull neşe içinde çığlık attı ve takım arkadaşları tarafından istila edilmeden önce Eric Haase’nin kucağına sarıldı.

  Hinch “Oldukça iyi 3-2 kırma topu verdi” dedi. “Meydan okumayı yanıtlamaya devam etti.”

  Turnbull sezon çıkışını Nisan ayına kadar yapmadı 21 çünkü COVID ile sözleşme yaptı – 19 ve birkaç haftayı kaçırdı. Ancak, 9 Nisan’da Teksas’ta San Diego’nun sağ elini kullanan Joe Musgrove’u da içeren 2021, Chicago White Sox solak Carlos’u içeren 2021 vuruş yapmayanlar listesine katıldı. Nisan’da Cleveland’a karşı Rodon 14, Baltimore’dan John Means, Seattle’da 5 Mayıs ve Cincinnati, Wade Miley’i 7 Mayıs’ta Cleveland’a karşı bıraktı.

  Ayrıca, Arizona’nın solak oyuncusu Madison Bumgarner, Atlanta’ya karşı oynanan bir çift kafa oyununda tam bir oyunda yedi vuruşsuz vuruş yaptı. Nisan 25, ancak bu, Major League Baseball tarafından resmi vuruş yapmayan kişi olarak tanınmadı çünkü oyun en az dokuz devre gitmedi – ikinci bir sezon için geçerli olan pandemi kuralları uyarınca kısaltıldı.

  Oldu 10 bu sezon bir atıcının en azından yedinciye kadar vuruş yapmadığı oyunlar ESPN Stats & Information araştırmasına göre inning.

  Turnbull kariyerini zirveye çıkardı 117 satış konuşmaları, 77 grevler için. Haniger, topa taban vuruşuyla tehdit edecek kadar sert vuran tek vuruşçuydu.

  “Sanırım son dört vuruşta bir noktaya geldi, bilmiyorum bir kez salladı, “dedi Haase. “Gerçekten harika bir uyum içindeydik ve ne koyuyorsam atıyor ve uyguluyordu.”

  Görünüşe göre her vuruş yapmayan gibi, en az bir harika savunma oyunu ve Turnbull’ınki de farklı değildi. Haniger, Akil Baddoo’nun çektiği dördüncü atışta orta sahadaki duvara bir sürücü gönderdi, ancak bir vuruş için kaderinde görünen yedinci vuruşuydu.

  Haniger Üçüncü taban çizgisinin aşağısındaki yarasadan 108 mil / saate hızlı bir top dizildi. Candelario, Haniger’i almak için tek zıplamayı müthiş bir şekilde durdurdu ve güçlü bir atış yaptı.

  “O top o kadar sert vuruldu ki, düşünecek vaktim olmadı. . Vuruldu ve çoktan [Candelario’s] eldiven içindeydi, “dedi Turnbull.

  Seattle, Cleveland’a bu sezon zaten iki kez vurulmamış olarak katıldı. Cleveland’dan Zach Plesac, geçen hafta dağılmadan önce sekizinci tura hayır-hayır yapmasının ardından, Mariners için neredeyse üç kez oldu.

  Seattle, o zamandan beri sadece beşinci takım. ESPN Stats & Info’ya göre 1900 bir ayda iki kez isabet alınmayacak.

  Mariners yöneticisi Scott Servais, “Daha iyi hale gelmeliyiz. Genç bir ekibimiz olduğunu biliyorum ve bunların bir kısmı giderek artan sancılar” dedi. “Sadece bitiremiyoruz.”

  Associated Press bu rapora katkıda bulundu.

 • İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu