Haberler

Tokyo 2020 en kapsamlı Olimpiyat Oyunları

Tokyo 2020 Olimpiyatlarına 160 açıktan lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve kuir atlet katılacak ve bu yılın Oyunları en çok

Bu, aktivistlerin dünyanın geri kalanının çoğuyla uyumsuz olduğunu söylediği ev sahibi ülke Japonya’ya odaklandı ve aynı kapsamlı sosyal değişimi görmedi – seks evliliği ve daha fazla kapsayıcılık birçok ülkede bir gerçek.

Japonya milli takımı için eski bir eskrimci ve bir transseksüel eylemci olan 25 yaşındaki Fumino Sugiyama dedi. Oyunlardaki çeşitlilikteki ilerlemeyi görmekten çok memnundu. Gençken sporun çok farklı olduğunu ve ayrımcı dilin yaygın olduğunu söyledi.

Sugiyama 25 yaşında eskrim yapmaya başladı ve sıralamada yükseldi. ve sonunda Japon kadın takımı için uluslararası rekabet eder. Kendini yarışmalarda bir kadın olarak tanımlama konusunda çelişkili hissetti ve 25’da emekli oldu.

“Eskrim sporunu sevdim, yer bulabileceğimi düşünmedim.

Japonya güçlü sivil toplumu ve demokrasisi ile tanınırken, hak aktivistleri lezbiyen, gey, biseksüel, transgender ve queer (

Olimpiyat tüzüğü ayrımcılığı yasaklıyor ve Tokyo üç yıl önce bir ayrımcılık karşıtı yasa çıkarsa da, ülkenin geri kalanı için aynı yasal korumalar yok.

Hak aktivistleri Oyunları LGBTQ sorunlarına farkındalık ve halk desteği sağlamak için bir fırsat olarak kullanmayı umuyor.

“Bence dünyadaki birçok insan Japonya’nın insan olduğunu düşünüyor hak savunucusu, ama tam tersi, çünkü evlilik eşitliğimiz yok, cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği ayrımcılığını yasaklayacak herhangi bir yasamız yok”, Japonya’nın ilk LGBTQ merkezi Pride House’un kurucusu Gon Matsunaka id.

Yabancı takımlar da mesajı Japonya’ya getiriyor.

Alman kadın hokey takımının kaptanı Nike Lorenz, gökkuşağı renklerinde bir kaptan kol bandı takacak. Alman Olimpik Spor Konfederasyonu, tüm maçlarında LGBTQ topluluklarıyla dayanışma göstermek istediğini söyledi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Lorenz’in Alman Manuel gibi kol bandını takmasına izin verme talebini onayladığını söyledi. Milli futbol takımının kaptanı Neuer, geçen ay Euro 2020 maçında forma giydi.

“Hokey için ortak bir yol bulduğumuz için mutluyuz. Konfederasyon başkanı Alfons Hoermann,” dedi. Japon Olimpiyat Komitesi.

“Spor dünyasından dışlanmak toplumdan dışlanmakla aynı şey, bu yüzden bu fırsatı değerlendirmenin önemli olduğunu düşünüyorum. birliğin kesin olarak olumlu tartışmalara yol açacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu