Haberler

The Great Move: Gretzky, Turner'a analist olarak katıldı

9: 10 AM ET

  • İlişkili basın

“The Great One” ön bürodan bir kablolu televizyon stüdyosuna gidiyor.

Turner Sports ulaştı Ekim ayında Ulusal Hokey Ligi kapsamı başladığında, bir stüdyo analisti olmak için Wayne Gretzky ile çok yıllık bir anlaşma. Normal sezonun önemli anlarında – açılış haftası ve Kış Klasiği dahil – ve ardından Stanley Cup playoffları boyunca görünecek.

Turner’ın yedi yıllık anlaşması gelecek sezon başlayacak. Normal sezon ve playoff oyunlarının yanı sıra, 2023, 2025 ve 2027 TNT kablo ağında Stanley Cup Finali.

Gretzky, Associated Press ile yaptığı telefon görüşmesinde Turner’a katılma fırsatı olduğunu söyledi. diğer bazı değişikliklerin yanı sıra, bunun analist rolüne geçmek için mükemmel bir zaman olmasına yol açtı. Gretzky ve eşi Janet, Ağustos ayında 100 dönen kayınvalidesine daha yakın olmak için bu yılın başlarında Missouri’ye taşındı.

Kaliforniya’dan taşınmaları aynı zamanda onların Güney Florida’da bulunan iki torununa daha yakın olmalarını sağlıyor.

” , babamın vefatından sonra ve en küçüğüm bu yıl üniversiteye gidiyor, belki şimdi taşınmak için iyi bir zaman. Boş yuvacılar haline geldik “dedi. “Atlanta, Florida’dan bir saat ve St. Louis’den bir saat uzaklıktadır. Sanırım yıldızlar aynı hizaya gelmişti. Ailemizle çok zaman geçiriyoruz ve yapmayı sevdiğim şeyi yapıyorum. hokey. “

Gretzky’nin yanı sıra Turner, Kenny Albert ve Eddie Olczyk’i en iyi ilan takımı olarak sonlandırdı. Albert ve Olczyk, NBC’nin en iyi ikilisi ve Stanley Cup Finali’nin sonunda Turner’a geçecekler.

“Wayne, Kenny ve Eddie’nin heyecan verici eklemeleri NHL kapsamımızı biraz daha canlandıracak. Turner Sports’ta yetenek ilişkileri ve özel projelerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Tara August, “spordaki en iyi ve en büyük yeteneklerden biri” dedi. “Oyun içindeki benzersiz deneyimleri ve benzersiz bilgi derinliği, oyunumuza ve stüdyomuza ayrı bir boyut getirecek. Onları Turner Sports ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz.”

Gretzky, Turner’a taşınmanın bir parçası olarak Edmonton Oilers’ın başkan yardımcılığından istifa etti. Franchise’a geri döndü ve dört Stanley Cup’ın 2016 yapılmasına yardımcı olduğu, iş tarafında çalışmanın yanı sıra, Rogers Place arena bölgesi.

Gretzky, Turner’ın birkaç ay önce potansiyel bir rol hakkında kendisine ulaştığını söyledi. Ayrıca eski komşusu ve TNT “Inside the NBA” analisti Charles Barkley’den bir işe alma teklifi aldı.

O ve Barkley iyi arkadaşlar olsa da, Gretzky kimsenin ondan beklememesi gerektiğini söyledi. Büyük bir hokey hayranı olan Barkley ile aynı tarz veya sunum.

“Dürüst ve açık sözlü olacağım, ancak hiçbir şekilde tartışmalı değilim” Gretzky dedim. “Ve çok net olduğumuz için, negatif olduğumdan çok daha pozitif olacağım. Bu benim doğam. Sınırları aşmadan yine de eleştirel olabilirsiniz.”

Gretzky, Barkley’den kuşkusuz utangaç olsa da, getirdiği şey, oyunu her açıdan analiz etme yeteneği. NHL’nin önde gelen kariyer golcüsü olarak bir aşkın 20 yıllık kariyerinin yanı sıra, Coyotes’a dört sezon boyunca koçluk yaptı ve Phoenix ve Edmonton’daki ön bürolar.

Gretzky, Los Angeles Kings ile takas edildiğinde oyunu yeni hayranlara sunma konusunda yaptığı gibi oyunun erişim alanını genişletmeye devam etmeyi umuyor. 1988.

“Oyunun daha önce hiç olmadığı kadar iyi bir konumda olduğunu düşünüyorum.” dedi. “Bugün oyunda olan genç oyuncular olağanüstü sporcular ve oyunu olması gerektiği gibi temsil ediyorlar.

” Ve ben 60 yaşında. Her gün bir hokey takımı çalıştırmanın stresine ihtiyacım yok. Ama bu bana oyun hakkında konuşma ve oyunu başka bir seviyeye taşıma fırsatı veriyor.

“Herkesin Ulusal Hokey Ligi’nde denemek için bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. oyunu büyütmek için ve Turner’ı insanların izlemesi için olumlu bir yer haline getirmenin bir parçası olabilirsem, her şeyden yanayım. Ciddiyetle, yine de oynayabilmeyi diliyorum, ama maalesef bu olmayacak. ”

Gretzky analist koltuğuna oturmadan önce önümüzdeki birkaç ayı playoffları izleyerek geçirecek. Arenaların kapasitesini artırmaya devam ettikçe evdeki buzun daha büyük bir faktör olduğunu düşünüyor. Ayrıca, Kanada’nın yarı finaller ve finaller sırasında Kuzey Bölümü şampiyonunun seyahat etmesi için sınırı açıp açmayacağına veya bu bölümün galibinin Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınması gerekip gerekmediğine dair belirsizlik de devam ediyor.

” Şu anda tahmin etmek zor çünkü her seferinde bir oyun oynamanız gerekiyor, “dedi. “COVID yüzünden hiç bu kadar doğru olmamıştı, ama sanırım şu anda bulunduğumuz yer burası.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu