Haberler

Suns GM eski takım arkadaşı LeBron ile yüzleşmek için 'geek' yaptı

3: 21 AM ET

  • Dave McMenamin ESPN Personel Yazarı

    Kapat

    • Lakers ve NBA ESPN muhabiri.
    • ESPNLosAngeles.com için Lakers ve NBA’de 2009 – 14, 2014 – 18 için ESPN.com ve NBA.com için NBA 2005 – 09.

Açık NBA playofflarının açılış haftasonunun arifesinde Phoenix Suns organizasyonunun üyeleri şampanya şişeleri patlatmak için bir araya geldi. On yıldır buzda da olabilirler.

O zamandan beri ilk defa 2010, Suns sezon sonrasına geri döndü, büyük ölçüde son iki yılda eklenen üçlü liderler sayesinde: Genel menajer James Jones, baş antrenör Monty Williams ve oyun kurucu Chris Paul.

Jones, ESPN ile geniş kapsamlı bir röportajda şampanya kadehi için “Daha çok çalışanların bir kutlamasıydı” dedi. “Asırlardır burada olanların çoğu. … Geçtiğimiz bir buçuk yıldır COVID’den geçiyor, çok şey oldu. Onlardan çok şey sorduk … [So] sadece onlara biraz sevgi gösterdik. Bizim için çok şey yapıyorlar. ”

Pazar günü, şampanya baloncukları uzun süre Suns çalışanlarının midelerine yerleştiğinde, örgütün coşkusu içgüdüsel olarak kontrol edilecek. Phoenix’in Batı Konferansı’nda 2 No.’lu rekoru kazanmasının getirisi, birinci maçın LeBron James ve 7 numaralı seribaşı Los Angeles Lakers’a karşı oynadığı, savunan şampiyonlarla ilk tur bir buluşmasıdır (3: 30 pm ET, ABC).

Orada James’i Jones gibi tanıyan çok az kişi var.

Yaşında emekli olduğunda 36 sonra 14 – yıllık kariyer, bu sezonların son yedisi, Miami Heat ve Cleveland Cavaliers ile James’in takım arkadaşı olarak geçti – birlikte yedi NBA Finali’ne çıktı.

James, şimdi 36 kişisel serisini 10 bir NBA Finalleri yatağıyla sonuçlanan düz playoff görünümleri, ancak Kariyerinde ilk kez yol takımı olarak başlamak zorunda kalacak. Önceki sezon sonrası koşularında 15 takımları hiçbir zaman sıralanmadı 4.

Ligdeki arkadaşları ona “Şampiyon” diyen Jones, “Yani LeBron en iyisidir” dedi. “O ligdeki en iyi oyuncu. Önyargılıyım. Onu tanıyorum. Onu yakından ve kişisel gördüm. Harika. Onu tanımlamanın başka yolu yok ve o nihai bir rakip. Ve o gerçekten iyi. Ve Yapmak istediğiniz şeyi yapmak için gerçekten iyi oyuncuları ve gerçekten iyi takımları yenmelisiniz – yapmak istediğimizi yapın, yapmak istediğimi yapın, bu da bir unvan kazanmaktır. ”

Tarihlerinde, Suns playoff’ları 30 yaptı ve gösterecek sıfır şampiyonluk var. James’in şahsen dört yüzüğü var ve üç örgütü vaat edilen ülkeye götürüyor.

Jones, “Bu bir meydan okuma. Bu büyük bir meydan okuma. Ve eğlenceli,” dedi. “Bu fırsatlar için yaşıyorsun. Bunu hafife almıyorsun. Çünkü çok sık en büyüklere karşı rekabet etme şansın yok. Ve bu yüzden, sadece heyecanlıyım. Ben de fırsat için meraklıyım Onunla oynamak için, çünkü takımımızda oynuyor. Bu sadece eğlenceli. Bunu dört gözle bekliyorum.

“Cidden, dört gözle bekliyorum o. Ve ben oynamıyorum bile. … Önümüzdeki yıllarda hakkında konuştuğunuz türden şeyler. Çünkü uzun süredir bu sektörde olmayı planlıyorum ve onun da olduğunu biliyorum. ”

İşe erken dönmesi herhangi bir gösterge ise, olacak. Jones, giden bir Suns ekibini devraldı 21 – 61 içinde 2017-18, onlara 1 Numaralı seçim kazandırır.

Takım sahibi Robert Sarver’in itibarı en iyi ihtimalle sivilceli olmasına rağmen, Phoenix’le oynayan Jones 2005 ‘a 2007, pozisyona yükselme fırsatından memnun kaldı ve Sarver’in farklı bir yanını gördü.

“Üniversitede finans bölümüydüm; Bankacılık benim yolum olurdu, “dedi Jones.” Ve Robert bir bankacıydı ve finansı bilen bir adamdı. Bu yüzden, onun ne yaptığını anlamak ve kim olduğunu anlamak için benim açımdan temel bir ilgi vardı. ”

Yeniden inşa hızlıydı.

Jones, daha sonra eski Suns GM Ryan McDonough’un altında çalışıyordu, GM seçildikten birkaç ay sonra merkez Deandre Ayton’ı seçti ve ardından kanat oyuncusu Cameron Johnson’ı No.

    • aldı. Yetenekli bir golcü olduğunu, birlikte büyümek için genç yetenek olduğunu çoktan kanıtlamıştım.

McDonough, sekiz gün önce kovulmuştu. – 19 sezon başladı ve Jones Nisan ayında tam zamanlı terfi almadan önce geçici GM olarak çalıştı 2019. Bir aydan kısa bir süre sonra Jones, asistan olarak koçluk yapan Williams’ı işe aldı Jones, Portland Trail Blazers’da yalnız bir sezon oynadığında 2007 – 07 Williams’ın Lakers ile röportaj sürecinden uzaklaşmasının ardından idelines.

“Yalnızca profesyonel olarak değil kişisel olarak saygı duyduğunuz bir koçunuz varsa, o zaman daha büyük bir ilişkiniz olur. basketbol, “dedi Jones. “Monty zor şeyler yapmaktan bahsediyor. Sevmediğiniz insanlarla zor şeyler yapmak zordur. Sevdiğiniz insanlarla zor şeyleri yapmak kolaydır. Ben de öyle bakıyorum.”

Geçen yıl, balondaki 8-0 koşusu sayesinde Güneşler gitti 34 – 39. Jones, ligi iyileştirmek için taradı ve Oklahoma City Thunder’ın Paul’u satın almaya çalıştığı anlaşıldı.

“Chris müsait olduğunda, etrafta bazı konuşmalar yaptık,” Ekibimizin, ona yardım edebileceğimiz şekilde yaptıklarını büyütebileceğimiz bir şekilde yapılandırıldığına mı inandık? ‘ … Mesela, Chris’in bana yardım edebileceğini biliyorum. Her takımın Chris’in onlara yardım edebileceğini bildiğini biliyorum. Her biri. Ama kaç tanesi ona yardım edebilecek durumda olduklarını düşünüyor? bizim avantajımız olabilir.

“Ekibimizin nasıl inşa edildiğine baktığımda, ‘Biliyor musun? Bir şansımız var. ‘ Ve Chris gördüklerimizi ve burada nasıl gelişebileceğini görürse, o zaman iyi bir noktada olacağımızı düşünüyorum. ”

Bu yıl Paul, the Suns ile iyiden de iyiydi. Phoenix 51 – 21. Sezona girerken Jones, takımını iyileştirme pozisyonuna getirdiğini biliyordu ama beklentilerini bir plak şirketiyle sınırlamadı. Bir playoff takımı mı? Yarışmacı mı? Şampiyon mu?

“Ayrımı yapmıyorum. Ben sadece rekabetçi ya da rekabetçi değilsin gibi bakıyorum, “dedi ve şöyle devam etti:” Büyümenin doğrusal olduğunu söylemek istiyorsun. … Ama yıldan yıla o kadar dinamik ki, ben öyle bakmıyorum. Bir yıl mücadele eden ve sağlıksız bir ekip, sonra da herkes sağlıksızken gelecek yıl tamamen sağlıklı bir ekip olabilirsiniz ve tam orada olabilirsiniz. Ve eğer rekabetçiyseniz, bu fırsatlardan yararlanmak için kendinize bir şans verirsiniz.

“Bu yıla girerken, eğer rekabetçiysek adamım gibiydim , kendimize bir şans vereceğiz. Çünkü ihtiyacınız olan tek şey bu. Sadece rekabetçi olmanız gerekiyor. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu