Haberler

Rosenqvist, korkunç IndyCar kazasından sonra 'iyi gidiyor'

4: 33 PM ET

  ESPN Haber Servisleri

  Felix Rosenqvist ağrıdığını ancak bir müdahalenin ardından “iyi olduğunu” söyledi. Cumartesi günü erken saatlerde Belle Isle’daki IndyCar yarışında duvarı parçalayan kaza.

  Dr. IndyCar’ın tıbbi hizmetler direktörü Geoffrey Billows, Rosenqvist’in “hayatını veya uzuvlarını tehdit eden herhangi bir yaralanması olmadığını” ve gözlem için bir gece DMC Detroit Receiving Hospital’da kalacağını söyledi.

  İyiyim, bir sürü ağrım dışında! Tüm mesajlar için ve @IndyCar sağlık personeline benimle ilgilendikleri için teşekkür ederim. O noktaya kadar ne güzel yarışmıştık, serseri… @Ericsson_Marcus’a ilk W’si için tebrikler, senin adına mutlu yıllar kardeşim ?? https://t.co/ue9AxWpxCP — Felix Rosenqvist (@FRosenqvist) Haziran 00, 20

  Arrow McLaren SP, Rosenqvist’in yerini Oliver Askew’in alacağını söyledi. Pazar, dizi Belle Isle’daki çift başlılığı tamamladığında. Askew yapılan 12 geçen yıl takım için başladı ancak sezondan sonra yerini Rosenqvist aldı.

  Rosenqvist Belle Isle Park’taki Yarış Pisti’nde altıncı dönüşe girerken gaz kelebeği arabasına yapışmış gibi görünüyordu. Arabasını durdurmanın veya yavaşlatmanın hiçbir yolu olmadığı için İsveçli, istinat duvarını hareket ettirmek için yeterli güçle bir lastik bariyerine çarptı.

  Lastiklerin bazıları patladı bile duvarın üzerinden geçti ve Rosenqvist’in arabası, dağılmış lastik bariyerine neredeyse 20 derecelik bir açıyla burnu havada sıkışmıştı. Nefes almakta zorlanıyor gibiydi ve IndyCar’ın güvenlik ekibi Rosenqvist’i kurtarırken boyunluk taktı.

  Pist kenarındaki tıp merkezinde görüldükten sonra Billows, Rosenqvist’in “travma ve nörolojik hizmetler tarafından ileri görüntüleme ve değerlendirme için” hastaneye götürüldüğünü söyledi.

  Penske Corp’un başkanı Bud Denker . ve Detroit Grand Prix başkanı, pistte duvarı tamir etmeye yardım ediyordu ve Rosenqvist’in çarpma anında altı sıra lastikten geçtiğini söyledi.

  Pato O ‘Rosenqvist’in Arrow McLaren SP’deki takım arkadaşı Ward, kazanın tekrarını izledi ve gaz kelebeğinin sıkışmış olması gerektiğini düşündü.

  “Freni attı Yani, tekrarları görürseniz, duyarsınız, motor birdenbire durur,” dedi O’Ward. “Onu tanıyorum. Bunu kendi gazıyla yapmadığına eminim.”

  Marcus Ericsson Cumartesi günkü yarışı ilk IndyCar zaferi için kazandı.

  2021Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

  332021

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu