Haberler

Osaka: Fransa Açık'tan çekilmek için 'en iyi şey'

2: 07 PM ET

  • D’Arcy Maine ESPN.com

Naomi Osaka vazgeçeceğini söylüyor Fransız Açık, para cezasına çarptırıldıktan bir gün sonra “mahkemeden biraz uzaklaşacağını” ve zorunlu medya yükümlülüklerini atladığı için daha sert yaptırımlarla tehdit ettiğini Pazartesi günü sosyal medyada duyurdu.

Osaka, uzun bir açıklamada, “asla dikkat dağıtmak istemediğini” ve çekilmesinin “turnuva, diğer oyuncular ve refahım için en iyi şey” olduğunu söyledi.

Turnuva sözcüsü, Fransa Açık’ın Osaka’nın çekildiğinin farkında olmadığını söyledi. Osaka’nın menajeri, Associated Press’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

“Şu anda turnuva, diğer oyuncular ve sağlığım için en iyi şey olduğunu düşünüyorum. Osaka, herkesin Paris’te devam eden tenise odaklanmaya geri dönebilmesi için geri çekildiğimi söyledi. “Asla dikkat dağıtmak istemedim ve zamanlamamın ideal olmadığını ve mesajın daha net olabileceğini kabul ediyorum.”

Osaka, 23, ayrıca ABD Açık ve açıklanması medyaya konuşmak genellikle onu tedirgin ediyor. Kararından etkilediği tüm medya üyelerinden özür diledi.

“Ben doğal bir konuşmacı değilim ve dünya medyasıyla konuşmadan önce büyük endişe dalgaları alıyorum,” dedi. “Gerçekten gergin oluyorum ve her zaman uğraşıp uğraşmayı ve verebileceğim en iyi cevapları vermeyi [the media] vermeyi stresli buluyorum.”

pic.twitter.com/LN2ANnoAYD

— NaomiOsaka 大 坂 な お み (@naomiosaka) May 31, 2021

Duyuru, 17 yaşındaki Amerikan Coco Gauff’tan destek istedi, yanıt olarak tweet atan: “Kırılganlığınıza hayran kaldım” ve Osaka’ya “güçlü kalmasını” söyledi.

Dört kez büyük şampiyon ve bu toprakta 2 numaralı tohum- mahkeme Grand Slam Çarşamba günü yaptığı açıklamada, turnuva sırasında herhangi bir haber konferansına katılmayacağını duyurdu ve kararın motivasyonu olarak zihinsel sağlığını gösterdi.

Osaka’nın açıklaması, tenis ve spor dünyası ve özellikle diğer oyuncular 13 – zaman Fransa Açık şampiyonu Rafael Nadal ve 1 numara Sıralamalı Ash Barty, Osaka’nın tavır alma hakkına saygı duyduklarını söyledi ama açıkladılar d gazetecilerle konuşmayı işin bir parçası olarak görüyorlar. $ 15, 00 Patricia Maria Tig’e karşı kazandığı zaferin ardından Pazar günü maç sonrası haber konferansını atladığı için 0.

Pazar günkü para cezasına ek olarak, Osaka Medyadan uzak durmaya devam ederse, dört Grand Slam turnuvasının hepsinden diskalifiye ve hatta uzaklaştırma dahil daha sert cezalarla karşılaşabileceğine dair şaşırtıcı bir uyarı aldı.

Sıradaki Osaka Çarşamba günü ikinci turda yarışması planlanan Ana Bogdan, dönüşünde WTA yetkilileriyle görüşebileceğini umduğunu söyledi.

“Gerçekten birlikte çalışmak istiyorum. Tur, oyuncular, basın ve taraftarlar için işleri daha iyi hale getirmenin yollarını tartışacak, “dedi.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu