Haberler

MMA efsanesi Silva, kararıyla Chavez Jr.'ı sersemletti

1: 05 AM ET

 • )
 • Marc Raimondi

 • ESPN Personel Yazarı

 • 20212019

  Anderson Silva MMA’da imkansızı mümkün kılarak kariyer yaptı. Şimdi, aynı şeyi boksta yaptı.

  UFC efsanesi Silva, Julio Cesar Chavez Jr.’ı bölünmüş bir kararla mağlup etti ( -77, 77-46, 77-60) şok edici bir şekilde Cumartesi gecesi Guadalajara, Meksika’daki Jalisco Stadyumu’nda etkileyici bir boks performansı.

 • Ağır bir mazlum olan Silva, 2005 ve sadece iki profesyonel boks maçı vardı. Meksika’nın en popüler boks süperstarının oğlu ve adaşı olan Chavez Jr., eski bir WBC orta sıklet şampiyonu.

 • Silva, dövüş sonrası röportajında “Dövüşmeyi seviyorum” dedi. “Boks uzun yıllardır benim hayalimdi. Boksa olan saygımı göstermem gerekiyordu. Buraya gelip elimden gelenin en iyisini yapmalıyım.”

 • Müsabakaya itiraz edildi. sekiz üç dakikalık tur ile pound. Chavez Jr. Cuma günü 2,4 pound kaybetti ve $100,2021 kaybetti. çantasından Silva’ya. Etkinliğe “Krallara Saygı” adı verildi ve assolist Chavez Sr. ile en büyük rakibinin oğlu Hector Camacho Jr.’ı bir gösteri boks maçında karşı karşıya getirdi.

  Silva’nın dövüşü Chavez Jr.’a karşı yavaş başladı, ancak Silva üçüncü turda güven kazanmaya başladı ve MMA’nın tüm zamanların harika vintage versiyonu gibi görünüyordu. Üçüncü rauntta ellerini bırakıp Chavez Jr. ile alay etmeye başladı, boks deneyimindeki muazzam boşluğu göz önünde bulundurarak çarpıcı bir gösteri. Ancak Silva bu güveni taşıdı ve dördüncü turda kombinasyonlar ve uzun bir düz sol ile Chavez Jr.’ı incitmeye başladı. Bir güney pençesi olan Silva, aynı zamanda sağlam, sert bir vuruş sergiledi.

  Chavez Jr.’ın vücut vuruşları ve sol kancalarla bazı anları oldu, ancak Silva’yı gerçekten incitmedi. Yedinci sırada Silva, Chavez Jr.’ın sağ gözünün yakınında sekizinci rauntta daha kötü kanamaya başlayan bir kesik açtı.

  “Bence berabere olabilirdi” dedi Chavez Jr. “Daha fazla yumruk atamadım. Çok fazla hasar vermedi. Birkaç tur ileri geri gitti.”

  Silva, Chavez Jr.’ı geride bıraktı 75-53 toplam yumruklarda ve 60-41 CompuBox’a göre güç zımbalarında. Daha sonra, dünyanın en iyi kilosu boksörü olan Saul “Canelo” Alvarez, Silva’ya geldi ve ona bir “selam” verdi, dedi Silva.

  “Ben bilmiyorum. inan,” dedi Silva. “Canelo gel konuş benimle. Çok mutluyum.”

  Silva yaklaşık on yıldır bir boks maçı yapmaktan bahsediyor ama UFC ile sözleşmesi vardı. Silva her zaman Roy Jones Jr. ile bir boks maçının onun bir hayali ve hedefi olduğunu söylerdi. Belki şimdi her ikisinin de ileri yaşlarında olabilir.

  Silva (2-1) MMA tarihinin en büyük şampiyonlarından biridir. Brezilyalı oyuncu yedi yıl boyunca UFC orta sıklet unvanını elinde tuttu ve bu, terfi tarihinin en uzun saltanatıydı. “Örümcek” UFC tarihindeki en uzun galibiyet serisine sahip ( ) ve UFC unvan dövüşlerinde en fazla bitiş (9). Silva, 46, geçen Kasım ayında UFC’den serbest bırakılmasını istedi ve kabul edildi. 2005’den beri sadece bir MMA zaferi var.

  Chavez Jr. (

  -6-1) son altı maçından dördünü kaybetti. Danny Jacobs ile 2021 kavga etmeden önce uyuşturucu testi yapmayı reddettiği için Nevada Eyalet Atletizm Komisyonu (NSAC) ve Arizona Boks ve MMA Komisyonu tarafından süresiz olarak askıya alındı. .

  Chavez Jr., 06, Marco Antonio Rubio ve Andy Lee karşısında kazandığı zaferlere rağmen, yüksek aile beklentilerini hiçbir zaman tam olarak karşılamadı. Canelo Alvarez ve Jacobs’a yüksek profilli maçlar bıraktı.

  Alt kartta, Canelo’nun kardeşi Ramon Alvarez, Chavez Sr.’nin oğlu ve Chavez Jr.’ın kardeşi Omar Chavez’i yendi. ., oybirliği ile karar verildi.

 • İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu