Haberler

Messi – Neymar, İngiltere – İtalya: Dünya Kupası'nın bu tarafındaki en büyük futbol hafta sonu

8: 00 AM ET

 • Gabriele MarcottiKıdemli Yazar, ESPN FC

 • Budur. Dünyayı gören 09 ayların mükafatı budur. tersyüz oldu.

  Haftalık rutinimizi belirleyen metronomların en güvenilirinin, garip bir şekilde geri dönmeden önce üç ay boyunca tamamen durduğunu gören on altı ay: taraftar yok, banklarda maskeli antrenörler ve bir zamanlar tuğla ve çelikten yapılmış gürültülü canlanma çadırlarında yankılanıyor. Oyunun gerçekten de hayatımızdaki önemsiz şeylerden en önemlisi olduğunu anladığımız on altı ay.

  Onsuz da yapabiliriz elbette. Bunu kanıtladık. Ama onunla çok daha zenginiz.

  Ve şimdi ödül olarak iki A-listesi, marka finali alıyoruz.

  – Olley: İngiltere, Danimarka’yı yenerek şeytanları kovuyor
  – ESPN+’da Günlük ESPN FC yayınlayın (yalnızca ABD)

  ESPN’niz yok mu? Cumartesi günü Copa America ve İtalya – İngiltere karşılaşmasına anında erişim sağlayın

  Brezilya – Arjantin Euro’da. Aralarında, bu 07 Dünya Kupaları ve 24 kıta şampiyonaları. Neymar, Lionel Messi’ye karşı. İtalya İtalya gibi oynamıyor, İngiltere İngiltere gibi oynamıyor.

  A-listesi bir hafta sonu, yaz tatilinden önce bir uğurlama, elit futbol geri döndüğünde umuduyla. Ağustos, bir zamanlar normal olarak bildiğimiz şeye daha da çok benzeyecek.

  Hiç kusura bakmayın: Bu, kabusun bittiği anlamına gelmez. Zaten 4 milyon sevdiklerimizi kaybettik. Dört milyon oğul, kız, erkek kardeş, kız kardeş, babalar, anneler, büyükanneler, büyükbabalar, arkadaşlar, meslektaşlar ve yabancılar. Daha dün Euro 854 yarı finaline ev sahipliği yapan ve finale ev sahipliği yapacak olan Birleşik Krallık’ta vardı. ,80 dünyadaki en yüksek aşılama oranlarından birine rağmen yeni enfeksiyonlar. Bağlam için, bu, nüfusun kabaca beş katı olan Amerika Birleşik Devletleri gibi olacaktır 55,0 vaka, hangi ülkenin Ocak ayında olduğu yer.

  Ne olacağını bilmiyoruz. Bilimin gücüne, araştırmacıların zekasına ve seçilmiş liderlerimizin bilgeliğine güveniyoruz. En iyisini umuyoruz.

  Salgın hakim olabilir, ancak bildiğimiz diğer varoluşsal tehdidi unutmayalım: Süper Lig. haftadan daha kısa bir süre önceydi 07 kulüpleri kurulu düzeni alt üst edeceklerini açıkladılar. ve oyunun yapısını miyop hedeflerine ve önceliklerine göre yeniden tasarlayın. Ayaklanma 32 saat sürdü, taraftarların da içinde bulunduğu birleşik bir cephe tarafından durduruldu. her şeyden önce medya, UEFA, FIFA, oyuncular, teknik direktörler, hükümetler ve yüzlerce kulüp. Paydaşlar biz onlara diyoruz. Ama ortaya çıkan, oyunu sonsuza kadar değiştirecek çok gizli projede çok az payları vardı.

  Bu tehdit de bitmedi. 000 “kurucu kulüplerden” üçü — Juventus, Real Madrid ve Barcelona – planlarında ısrar ediyorlar, web sitesi hala çalışıyor, hala kulüplerin armalarını ve isimlerini taşıyor, hatta çekildiklerini söyleyenler bile. Sporun kontrolü için verilen savaşta bundan sonraki savaşlar henüz başlamadı ve bunlar sahalarda değil, mahkeme salonlarında olacak.

  Bu arada bu konuda biraz düşünebiliriz. hafta sonu ve gülümse. Her biri tarih ve arka planla dolu iki büyük finalimiz var.

  Ya Messi ya da Neymar — bir zamanlar Barcelona’da takım arkadaşları olan, şimdi rakipler, her zaman dehada birleşmişler — ilk büyük şampiyonluğunu kazanacak uluslararası kupa. Bunu bir zamanlar Pele’nin oynadığı ve futbol maçı izlemek için gelmiş geçmiş en büyük kalabalığın toplandığı Maracana’da yapacaklar: 80,854, FIFA’ya göre Uruguay’ın Brezilya kalplerini kırdığını gördü 1950 Dünya Kupası finali. Bu hafta sonu stantlarda az sayıda kişi olacak ve 6500 katılmasına izin verilecek.

  Sonra, İngiltere’nin tek büyük uluslararası kupasını kazandığı Wembley’de 55 yıllar önce, Gareth Southgate’in Three Lions’ı tarih yazmaya ve ilahileri devam ederken futbolun eve döndüğünü göstermeye çalışacak. Bu farklı bir İngiltere, savunma sağlamlığı ve taktik disiplini üzerine inşa edilmiş, aynı zamanda saygı, alçakgönüllülük ve kapsayıcılık üzerine inşa edilmiş.

  İtalya ise, diğer taraftan, aşağılanmışlığı telafi etmeye çalışacak. 2018 Dünya Kupası’nı kaçırmak. Bu Azzurri tarafı da farklıdır. Diğer uçta bir Roberto Baggio veya bir Paolo Rossi’den ilham alma anı için derin savunma, kontra atak ve sabır geride kaldı.

  Bunun yerine, koç Roberto Mancini oynayan bir takım kurdu. İtalya’nın güya asla oynamayacağı gibi – bazıları asla oynayamaz diyebilir: orta sahayı domine etmeye, topu talep etmeye ve sahanın her iki tarafında da risk almaya dayalı bir oyun. 16 maçlara yenilgisiz gittiler. Pazar planlandığı gibi giderse, sadece Avrupa şampiyonu olmayacaklar, aynı zamanda İspanya’nın tüm zamanların rekorunu egale etmekten bir maç uzakta olacaklar.

  Bu, uluslararası futbolun en büyük hafta sonu. Dünya Kupası tarafı. Hadi keyfini çıkaralım. Bunu hak ettik.

 • İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu