Haberler

Marino: Belichick'in Shula'yı galibiyette yenmesini 'istemiyorum'

3: 56 PM ET

 • Cameron Wolfe2021ESPN Personel Yazarı

  Kapat

 • Kapalı Broncos, Denver Post ile iki sezondur2021
 • Houston Üniversitesi mezunu
 • Jackson doğumlu, Bayan.2021

202020212021

MIAMI — Hall of Fame oyun kurucu Dan Marino geçmişte kaldı 13 yıllardır yeni çağ oyuncularının sayısız rekorunu kırmasını izliyor, ancak tüm kalbiyle korunmasını istediği bir Miami Dolphins ailesi işareti var: Don Shula’nın NFL’nin en iyisi 80 kazanır (347 playofflar dahil).

 • Shula, Oyun kurucunun ilk 13 yılında Marino’yu kim çalıştırdı? -yıllık Yunus kariyeri, su George Halas’ı 2020 NFL’nin en çok kazanan teknik direktörü olarak geçti. Shula, 4 Mayıs’ta 2021 2021 yaşında öldükten sonra rekor hala elindeydi. .
 • Ama New England Patriots teknik direktörü Bill Belichick ile kanatlarda gizleniyor) kazanır, sadece 48 Shula’yı NFL’nin en kazanan koçu olarak eşleştirmekten çekinir. Belichick’in bu hedefe ulaşması en az dört güçlü yıl daha alabilir.

  “Umarım anlamaz,” dedi Marino vurgulayarak. “Ömür boyu Yunus’um. Ömür boyu Koç Shula. Onu anlamasını istemiyorum.”

  Bu hafta ESPN ile yaptığı röportajda, Marino geri dönüşünü terfi ettirdi. Bir Nutrisystem diyeti ve çok çeşitli futbol konularını tartıştı. Shula hakkında konuşmak, Marino’yu gururla aydınlatan konulardan biriydi.

  Shula ve Marino, Yunuslar’ın Rushmore Dağı’ndaki kilit isimlerden kesinlikle oybirliğiyle seçilmişlerdir, ancak ikisi de kabul etmeyecektir’ t diğeri olmadan iyi olmuştur. Yunuslar, 2020 sezon boyunca Shula “328” yamaları giydiler. efsanevi eski baş antrenörlerini onurlandırın. Taraftarlar her Pazar Marino’yu Hard Rock Stadı’nda formasını giyerek onurlandırıyor.

  Shula ile olan ilişkisini anımsarken, Marino bir anının öne çıktığını söyledi — ve bu onu eskiye götürdü çaylak yılı, 1983.

  “O en iyisiydi. Her zaman benimle ilgilendi. İnanılmaz bir adam ve baş antrenördü. Bana toplumda olmayı, lider olmayı, çok çalışmayı öğretti.Ama ilk günden itibaren -ki deha olduğunu düşündüm- ‘Senin olmanı istiyorum’ dedi. Başlangıç QB, bu yüzden bunu çabucak öğrenmelisiniz ve şimdi tüm oyunlarınızı antrenman ve sergi oyunlarında arayacaksınız'” dedi Marino. “Sana ne koşman gerektiğini söyleyen bir koç yerine daha çok çalışmak gerekir — bunu önceden düşünmelisin, önceden hazırlanman gerekir.

  “Her zaman bunun böyle olduğunu düşünmüştüm. özel ve muhtemelen şu anda birçok insanın yaptığından farklı, hayal ediyorum. Bunu şimdi yapmak o zamana göre çok daha zor olurdu, ama çabucak öğrenmem için üzerimde çok baskı yarattı.”

  Marino şimdi Yunuslar için çalışıyor. Takım danışmanı, genellikle QB odasında oturmayı veya koçlarla toplantıları içeren bir rol.O, sezon dışı antrenmanlar için takımın tesisinde sürekli olarak bulundu ve takımın teknik direktör Brian Flores yönetimindeki yönü ve takımın gidişatı hakkında iyimserliğini dile getirdi. oyun kurucu Tua Tagovailoa’nın geleceği.

  Oyun günleri ile 2021 Yunuslar arasındaki boşluğu doldururken, Marino dikkat çekti. Shula ve Flores arasında sadece takımın geleceğini çevreleyen coşkuya katkıda bulunacak birkaç benzerlik.

  “Bu farklı bir zaman. Farklı insanlar. Ama disiplin faktörü, her zaman en iyisini talep etmesi gerçeği — aynı özelliklere sahipler” dedi Marino, “Bir koçtan beklediğiniz şey bu — talepkar olun, oyuncularla ilişki kurun ve en iyisini isteyin. onlardan. Her ikisinde de bu özellikler var.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu