Haberler

Kris Bryant neden bu yazın MLB ticaretinin MVP'si olabilir?

7: 00 AM ET

  • Jesse Rogers ESPN Personel Yazarı

    Kapat

      Jesse Eylül’de ESPN Chicago’ya katıldı 2009 ve ESPN.com için MLB’yi kapsar.

Jed Hoyer’in telefonu bu temmuzda bol bol çalacak. All-Star kalibre üçüncü bir meydancı arıyorsanız, Chicago Cubs başkanı sizin için bir tane buldu. Sol meydancıya ne dersin? Oraya da uyan biri var. Sağ alan ve hatta orta alan da kaplıdır. Ayrıca, sizinki bir sakatlıkla düşme ihtimaline karşı bir meydan oyuncusu da var.

Hoyer ile olası bir takasın en iyi yanı, beş oyuncunun da gelmesidir. bir form: Eski MVP Kris Bryant.

“Maçtan sonra koridorda yürüyordum [thinking] Artık hangi pozisyonda oynadığımı bile bilmiyorum “Bryant, bu hafta başlarında bir gülümsemeyle dedi. “Her gün kadroya bakmayı ve nerede oynadığımı bulmayı seviyorum. Bana kulüp topunun büyüdüğünü hatırlatıyor. Tüm sahada oynuyordum ve tam olarak nerede olacağımı asla bilmiyordum.”

Bryant, elit sayıları tabağa koymaya devam ederken elmasın her yerinde oynamaya istekli nadir yıldızdır. Birkaç yıl süren yaralanmalardan sonra, sağlıklı ve tekrar MVP seviyesinde performans sergiliyor. 1. 010 OPS, Pazar gecesi ESPN’de St. Louis Cardinals’a karşı oynayacak ‘da NL ödülünü kazandığında onun 939 notunu aşan yüksek bir kariyer .

“Orada kendini rahat hissediyor,” dedi menajer David Ross. “O gerçekten takım için en iyisini yapmaya istekli bir adam. Bir oyuncu olarak benim zamanımda, bu her zaman süperstar oyuncular için geçerli bir durum değil. Diğer pozisyonlarda rahatsız olmaya istekli.”

“Son zamanlarda bahçeye fazladan bir çanta [of gloves] taşıması gerektiğini hissediyorum.”

ESPN’e göre İstatistikler ve Bilgi, Bryant, Jackie Robinson ve Johnny Bench ile birlikte, tek bir sezonda beş pozisyonda bir maça başlayan üçüncü eski MVP’dir. İlk aşamada yalnızca üç tane daha başlarsa, tek bir sezonda beş farklı pozisyonda en az beş maça başlayan ilk eski MVP olacak.

” Bence çok yönlülüğü düşündüğünüzde, normalde, küçük bir adam, kısa ve ikinci ve üçüncü oynayabilen yardımcı saha oyuncusu olduğunu düşünürsünüz, “dedi Hoyer. “Yeteneği, büyüklüğü ve hücum profili, bazen ona öyle bir atlet olduğu için yeterince kredi veremiyoruz. Takımımıza bu yılki hücumu kadar yardımcı oldu.”

Bryant’ı elmasın etrafında hareket ettirme yeteneği, Cubs’ın sezona sakatlıkla başlamasına rağmen NL Central’ın zirvesine yakın kalmasına yardımcı oldu, bu aslında Hoyer’in sezon ortası kararını zorlaştırdı.

Cubs kadrosunun yaklaşık yarısı Kasım ayında serbest oyuncu olacak – Bryant, Javier Baez ve Anthony Rizzo’nun yazdığı. Takım geçen kış Yu Darvish’i takas ettiğinde, Hoyer’in sezona girmeyi kabul ettiği bir geçiş aşamasının sinyalini verdi.

Artık takım başkanı, takasın faydalarını tartmak zorunda kalacak Çok yönlülük ve prodüksiyon kombinasyonu, son teslim tarihine kadar takımının sıralamalarda oturduğu yere karşı Temmuz ayında herkes kadar büyük bir yük getirebilecek bir oyuncu.

“O Sırf yarasasını sıraya sokmak için orada sakladığınız biri değil, “dedi bu yıl Cubs’ı gören bir NL izci. “Dış sahada oynayabilir. Bunu soran herkese söyleyeceğim.”

Hoyer’in Temmuz ayında diğer takımlara yapabileceği satış noktaları aynıdır. Bryant’ın menajeri şüphesiz bu kış yapacak. Çok yönlülük, bekleyen serbest oyuncu için yeni bir kırışıklıktır, çünkü ekipler genç bir olasılığı engellediğinden endişelenmek zorunda kalmazlar. Byrant’ı başka bir pozisyona taşıyabilirler.

“Vurucunun kutusuna girip kendisi gibi olabilen bir oyuncunuz var. 1, 2, 3, 4. Bu hafta sonu bir telefon görüşmesinde Bryant’ın menajeri Scott Boras, “Savunmada çok yönlülüğün yanı sıra hücumda çok yönlülüğü var” dedi. “Yılda 7-8 milyon dolar kazanan, iyi oyuncular olan ve beş pozisyonda oynayabilen, ancak sıra ortası adamlar değiller.”

Elbette, son yıllarda sakatlıkları onun tek engeli olduğu için Bryant nakit para kazanmaya devam etmek zorunda. Omuz, bilek, diz ve ayak bileği sorunları onu son birkaç yıldır yavaşlatan birkaç sorun, ancak basitçe söylemek gerekirse, sağlıklı olduğu zaman hiç kötü bir yıl geçirmedi. Ve o şimdi.

Babası ve vurucu koçu Mike Bryant, “Sonuç olarak, sopasını yavaşlattı” dedi. “Omuz, bilek veya eldeki herhangi bir yaralanma onu yavaşlattı.”

Gözcü, Bryant’ın yarasa hızının geri döndüğünü ve sahalarda dolaştığı konusunda hemfikirdi. her zamanki gibi. Babasına göre, güvertede yeni bir rutin içeren bir kurulum ince ayarının karşılığını aldı. Bu günlerde onu dışarı çıkarmanın tek yeri aşağı ve uzak.

Kendine güveni dolup taşıyor ve her zamanki gibi agresif, bu sezon ilk sahada olduğundan daha fazla sallanıyor. Daha önce kariyerinde.

Bryant, “Bunu daha fazla yapıyormuşum gibi hissettirmiyor” dedi. “Ben sadece orada kendim oluyorum ve bölgedeki bir sahada agresif oluyorum. Bilinçli veya farklı bir şey değil, sadece bazen ilk adımda vurmak için daha iyi sahalar elde ettiğiniz koşulara çıkıyorsunuz ve bundan yararlanıyorsunuz.”

Bryant’ın Cubs ile olan efsanesinin bitmesinin başka bir yolu daha var – hiç bitmeyerek. Takım ve Boras uzun vadeli bir anlaşmaya yaklaşamamış olsa da, Theo Epstein’dan Hoyer’e en tepedeki dönüş yeni bir diyaloğa yol açabilir. Bryant, bahar eğitiminde Cubs’ın yeni patronu ile açık iletişim hattından bahsetti.

29 diğer takımlar onun için teklif verebilir, Bryant bu geç tarihte tüm bunlardan vazgeçer mi? Şüpheli. Ancak bu Hoyer’ın Temmuz’dan önce Boras’la etkileşim kurmasını engellemeyecek 31. En azından neyi ilerlettiğini bilmek zorunda.

Hoyer, “Senin için söylemen tamamen mantıklı bir şey” dedi. “Bunu hissetmek istiyorsun.” Eğer sohbet edersek, bunun hakkında Zoom’da konuşmayacağız. Bu sürece yardımcı olmuyor. ”

Bryant’ın tüm yıl boyunca sergilediği çok yönlülükle, Bryant’ın bir yavru olarak kalmasını isteyen herkesten fazla kişi var. kadro kartını doldurduğu sürece.

Ross birden fazla kez “Kris Bryant’ın hiçbir yere gitmesini istemiyorum,” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu