Haberler

Kidd, Blazers'ın koçu olmak için rekabet etmeyeceğini söyledi

12: PM ET

Adrian Wojnarowski

Kıdemli NBA İçeriden Bilgin

Kapat

    • The Woj Pod’un Sunucusu

ESPN’e

katıldı

Los Angeles Lakers yardımcı antrenörü Jason Kidd, Pazar sabahı ESPN’e verdiği demeçte, Portland Trail Blazers’ın boş baş antrenörlük kadrosu için değerlendirmeden adını geri çekti.

ESPN’e konuşan Kidd, “Portland birinci sınıf bir organizasyon ve baş koçluk işi için harika adaylara sahip olacak, ancak ben onlardan biri olmamaya karar verdim” dedi. “Kim seçerse seçsinler, Terry’den [Stotts] büyük ayakkabılar alacak.”

Kidd, Blazers yıldızı Damian Lillard’ın halka açık bir şekilde çağrısının ardından açılışı sürdürme fikrinden son derece rahatsızdı. Cuma gecesi Stotts’un ayrılmasından sonraki saatler içinde işe alınması. Lillard’ın desteğinin kamusal niteliği — Yahoo Sports’a “Benim istediğim adam Jason Kidd” demesi – Kidd’e, açılışı sürdürmesi halinde hem Lillard’ı hem de Portland’ın sürecini zor bir duruma sokacağını düşünmesine neden oldu.

Blazers henüz herhangi bir potansiyel adayla konuşmak veya doğrudan ulaşmak için izin istemedi, ancak kaynaklara göre playoffların ilk turunun Pazar günü sona ermesiyle bu durumun değişmesi bekleniyor.

Clippers asistanı Chauncey Billups, eski New York Knicks ve Houston Rockets koçu Jeff Van Gundy, Brooklyn Nets asistanı Mike D’Antoni ve Michigan teknik direktörü Juwan Howard, Blazers’ın adayları arasında yer alıyor.

Kidd, Lakers’ta iki sezondur Frank Vogel’in en iyi yardımcısıydı. NBA şampiyonası. Kidd daha önce Nets’te baş antrenör olarak görev yaptı ve onları 2014 Doğu Konferansı yarı finallerine ve Milwaukee Bucks’a götürdü. orada (2015 ile

arasındaki üç artı yılında iki kez playofflara kaldığı yerden devam etti. ).

Bir oyuncu olarak Kidd, tüm zamanların en iyi oyun kurucularından biri olarak kabul edilir. 40 yıllık kariyeri,

    • yılında Naismith Basketball Hall of Fame’e girmesini sağladı. .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu