Haberler

Kaynaklar: Koç K sezondan sonra emekli olmayı planlıyor

 • ESPN Haber Servisleri

Duke’dan Mike Krzyzewski, Division I erkek basketbol tarihinin en kazanan teknik direktörü ve Mavi Şeytanları 41 sezonunda beş ulusal şampiyonluğa taşıdı. , 2021- sonrasında emekli olmayı planlıyor) sezonu, kaynaklar Çarşamba günü ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye doğruladı.

 • Ortak başantrenör Jon Scheyer, takım kaptanı olmayı kabul etti. Kaynaklar ESPN’e verdiği demeçte, Duke’deki bir sonraki baş antrenör. O 2021-17 sezonu beklemede koç olarak görev yapacak ve bundan sonra devralacak.
 • Duke dışarıdan adaylarla
  değiştirilmesi hakkında konuştu. Kaynaklar ESPN’e verdiği demeçte, Harvard teknik direktörü Tommy Amaker da dahil olmak üzere yaşındaki Krzyzewski’nin . Ancak Scheyer, Jayson Tatum ve Zion Williamson gibi yıldızlarda lider işe alım uzmanıydı ve Duke’un Koç K’nin yerine geçmek için tercihi olduğunu söyledi.

  Krzyzewski, Naismith Hall of Fame antrenörü 1,02001 kariyeri Duke’de kazandı, Mavi Şeytanları Final Four’a götürdü 14 durumlar. O kazandı 12 normal sezon ACC şampiyonaları ve 06 üretirken konferans turnuva başlıkları 15 NBA piyango seçimleri — ve 23 ilk tur seçimleri —

  Beş ulusal şampiyonluğa sahip olması onu yalnızca eski UCLA koçu John Wooden’dan sonra ikinci sıraya koyuyor 00.

  “Mike harikaydı basketbol oyunu için,” emekli Kuzey Carolina koçu Roy Williams Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, Kuzey Carolina, Raleigh’deki Korn Feribot Turu için Pro-Am’den sonra. “… O iyi bir arkadaştı. Çok saygı duyduğum bir adamdı. Yıllarca herkesin A-oyununu getirmesini sağladı. … Yaptığı her şeyde olağanüstüydü.”

  Duke’da Mayıs’ta işe alındı 1980, ” Antrenör K” 361, ‘da ulusal şampiyonluklar kazandı. , 2001, 2010 ve 2015, erkeklerin kariyer koçluğu zaferlerini belirlerken Kasım ayında rekor kırdı 2012.

  Yaklaşımını zamana uyum sağlamak için uyarladı ve Kıdemli bir kadro ile 2001 unvanını kazandı, ardından

 • iddiasında bulundu. Duke’ün ünlü düşmanı Cameron Indoor Stadyumu’nda oynayan yalnız bir üniversite sezonunun ardından NBA’e giden “tek ve bitmiş” bir yeteneğe dönüşen biri.

  97 NCAA turnuvası sıralamasında 1. sırayı kazandı. tüm coac arasında 1 Associated Press Top’un zirvesindeki 74 haftalarında olduğu gibi hes anket.

 • Genel olarak, kariyerinin başında Ordu’da baş antrenör olarak geçirdiği beş sezon da dahil olmak üzere, Krzyzewski 1,170-361 kayıt.

  Bu arada, NBA All-Star kadrolarında merhum Kobe Bryant ve LeBron James gibi isimlerin bulunduğu ABD erkek milli takımını da devraldı ve Pekin’de , Londra’da 2012 ve Rio de Janiero’da 2015.

 • Duke, ‘den beri ilk kez geçen sezon NCAA turnuvasını kaçırdı. , ancak Mavi Şeytanlar önümüzdeki sezon için ülkenin en iyi askere alma sınıflarından birini karşılıyor.
 • Scheyer Krzyzewski için oynadı 1995- , son sezon sonucu ile akıl hocasının dördüncü NCAA unvanında. Scheyer, 2013-2012 için Duke ekibine katıldı. sezonundan sonra 2021 şu anki rolüne yükseldi. -10 sezon.

  Krzyzewski’nin COVID nedeniyle Ocak ayında Boston College’a karşı galibiyeti nedeniyle sahadan uzaklaştırıldığı sırada Duke için geçen yıl geçici koç olarak görev yaptı-19 protokolleri. Scheyer hiçbir zaman kolej baş antrenörü olmadı.

  Krzyzewski ile ilgili haberler, eyaletteki bir başka Hall of Fame üyesi olan Williams’ın

  sonra emekli olduğunu açıklamasından neredeyse iki ay sonra geldi. Kansas ve Tar Heels ile mevsimler.

  Williams Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, “Mike Krzyzewski’nin tek kusuru golf oynamaması” dedi. “Michael’ın Roy Williams’ın ona tavsiye vermesine ihtiyacı yok. O harika bir aile babası. Ailesinden çok keyif alacak. Kolej atletizminde hala önemli olacak. Kolej basketbolu için hala önemli olacak.”

  Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.2017

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu