Haberler

Karttaki her maç için canlı sonuçlar ve analiz

6: 23 PM ET

Cameron Wolfe

ESPN Personel Yazarı

Kapat

    • Denver Post ile iki sezon Broncos’u kapladı

      • Houston Üniversitesi Mezunu

      • Jackson doğumlu, Bayan.

Shakur Stevenson, Cumartesi günü WBO geçici kemeri için Jeremiah Nakathila’yı yenerse (ESPN ve ESPN+,

    • küçük siklette dünya şampiyonluğu fırsatına yaklaşabilir. pm ET, 6’da undercard ile: 22 ESPN+’da).

Stevenson (73 -0, 8 nakavt), 18, Newark, New Jersey’den, daha iyi mücadeleler aramak için ağırlık artırmadan önce boş WBO tüy sıklet kemerini 2019 kazandı. Nakathila’ya karşı bir galibiyet, Stevenson’a bir sonraki maçında isim sahipleri Jamel Herring ve/veya Oscar Valdez’e karşı bir şans verebilir, ancak Stevenson elindeki görevi düşünmek istemiyor.

Stevenson Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, “En iyi olduğum zaman rakibin kim olduğunun bir önemi yokmuş gibi hissediyorum” dedi. “Amatör olduğumdan beri tüm kariyerim böyle oldu. Amatörlerde kiminle dövüşeceğini bilemezsin. Gelip insanlarla dövüşeceksin.

“Günün sonunda dinliyorum [to the hype], ama fazla ısınamazsın. Yine de görevi tamamlaman gerekiyor. Arada kalmaya çalışıyorum. Duyduğum her şeyi dinlemeye çalışmıyorum ve bundan vazgeçmiyorum. Yapmam gerekeni yaptığımdan emin olmaya çalışıyorum.”

Nakathila (

-1, 17 KO’lar), Namibya’lı , kazandı ardışık kavgalar — tamamen durarak — kariyerindeki tek kaybı yaşadığından beri 2016 Bu Nakathila’nın ilk kaybı. ABD’de savaşıyor ve ülke dışında sadece üçüncü oluyor, ancak herkesi arkasına bakmamaları konusunda uyardı.

“Beni hafife alan herkes Cumartesi gecesi geldiğinde şaşıracak”, Nakathila “Bütün bildiğim bu 130 poundluk bölümde herhangi birini nakavt edebileceğim. 130 pounddaki herkesi yok edebilirim. Cumartesi gecesi gel, Shakur onu nasıl yok edeceğime bir baksın.”

Ana etkinlikte Jose Pedraza, Julian Rodriguez ile küçük orta siklet savaşında karşı karşıya gelecek. Pedraza (20-3, 00 KOs), 28 Porto Riko, Caguas’tan eski bir genç hafif sıklet ve hafif sıklet şampiyonu. Tek mağlubiyetleri Gervonta Davis, Vasiliy Lomachenko ve Jose Zepeda’ya karşı geldi. -0, 12 KO’lar), 22, Hoboken, New Jersey’de büyük bir Pedraza’ya karşı rekabeti hızlandırın.

Canlı alt kart sonuçları ve analiz için burada kalın.

Mücadele sürüyor: Jose Pedraza vs. Julian Rodriguez, mermiler, küçük orta sikletlerSonuçlar:

Rojas McCreary’yi üzdü


Manuel Rey Rojas gecenin ilk önemli galibiyetini kaydetti Tyler McCreary’ye hükmederek sekiz raunttan sonra oybirliğiyle karar kazanmasını sağladı. için çok kötü bir performanstı. yaşındaki McCreary (23 -2-1, 7 nakavt) Toledo, Ohio dışında. ‘da ilk maçına çıkıyordu. ay ve öyle görünüyordu.

Buradaki hikaye McCreary’nin gözden düşmesidir. Birkaç yıl önce sıcak bir boks adayı olarak görülüyordu, ancak Kasım ayında Carl Frampton tarafından domine edildi 2019. ve McCreary aynı dövüşçü değil. Cumartesi günkü maçın çoğunda yavaş ve etkisiz görünüyordu.

Yine de Rojas için büyük bir galibiyet (

-5, 6 KOs), boyunca saldırgan olan ve etkili bir şekilde iniş yapan Dallas’tan Silahtan utangaç McCreary’ye karşı istediği kombinasyonlar.

Yargıçları hakemler attı 79-60, 80-56 ve 80-56 Rojas için.

Bauza ikinci tur KO’da Edwards’ı yıktı

Genç orta siklet adayı John Bauza Cumartesi gecesi bir görevdeydi ve Christon Edwards’ı üç kez yere serdi. ikinci turda nakavt zaferine giden yol.

23 yaşındaki Bauza ( -0, 6 KOs), Catano, Puert o Rico, Bauza’nın en popüler ceza şekli olan güçlü bir sağ kroşe ile Edwards’ın üzerine erken atladı.

Edwards, 22, hazırlıksız göründüğü sırada kavgada birden fazla an yaşadı. Ağızlığını unuttu ve tuhaf bir şekilde ilk turun ortasında onu almaya çalışırken durakladı. Edwards da o rauntta beceriksizce geç döndü ve genel olarak Bauza’ya üstün geldi.

Bauza için yaklaşık bir yıldır ilk dövüştü, ama çok formda görünüyordu. nakavt zaferini kazanırken.


Zayas, TKO galibiyeti için Fritözlere hükmediyor


En iyi orta siklet adayı Xander Zayas gerçek anlaşma ve Cumartesi gecesi Larry Fryers’a karşı üçüncü tur TKO zaferini kazanarak bir gösteri yaptı.

The 13 yaşındaki Zayas (9-0, 7 nakavt) zamanlamasını ve yumruk seçimini yaparken çok rahat görünüyordu. Fritözlerde altı ve yedi yumruk kombinasyonlarını serbest bıraktı (29 -4, 4 KOs), dövülen ve hakemin durması için minnettar olması gereken İrlanda, Clones’dan.

Bu, boksta yılın şansı olarak iyi bir erken vaka yapan Zayas için yılın üçüncü galibiyeti.

Zayas, Porto Rikolu kökleriyle büyük gurur duyan, Porto Riko Günü Geçit Töreni hafta sonunda galibiyeti aldı.

“Gerçeküstü, çünkü birkaç yıl önce Shakur Stevenson’ı izliyordum. TV; şimdi burada olmak, sıkı çalışmanın meyvelerini verdiğini gösteriyor” dedi Zayas bu hafta ESPN’e. “Porto Rikolu olmak, Porto Riko’yu temsil etmek, kariyerimin bu genç aşamasında insanların beni görmeleri ve bana sevgi göstermeleri benim için çok şey ifade ediyor. Adaya zafer getirmek için sabırsızlanıyorum.”

Top Rank’ın Zayas için ileriye dönük büyük planları var. En önemlisi, gelecek yıl Madison Square Garden’da bir Porto Riko Günü Geçit Töreni hafta sonu kartında, onu en iyi süper orta sıklet adayı Edgar Berlanga ile farklı maçlarda eşleştirmeyi planlıyor. Zayas ve Berlanga’nın bakış açısı, bu gelecek yıllar için istikrarlı bir plan haline gelebilir.


Lua, Gonzalez’i büyük galibiyette geride bıraktı

Genç hafif sıklet adayları Bryan Lua, genç kariyerinin en büyük galibiyetini, yenilmeyen arkadaşı Frevian Gonzalez’e karşı aksiyon dolu bir oybirliği kararı zaferiyle elde etti.

Her biri “0”larını korumak için savaşan iki genç Top Rank adayıyla, kartın şimdiye kadarki en rekabetçi maçıydı. Altı turun sonunda, oldu.) Kombinasyonları ile daha etkili olan Madera, California’dan yaşındaki Lua, Porto Riko, Cidra’dan yaşındaki Gonzalez, kavga boyunca dalgalar halinde.

Yargıçlar maçı değerlendirdi 32 )-31, 56-2019 ve 60 -31 Lua için.

Bu maç başlangıçta Oscar Valdez-Miguel Berchelt’in alt kartıyla Şubat için planlanmıştı, ancak Lua’nın COVID için pozitif test etmesinden sonra ertelendi-19.


Isley, Evans’ı Olimpiyatlara gitmeden önce durdurdu


Olimpiyat ve Üst Düzey orta sıklet adayı Troy Isley agg oldu atlamadan dirençli. Sonunda, bir sürü göze çarpan kanca ve düzlük, LaQuan Evans’ın dördüncü tur TKO’suna yol açtı.

yaşındaki Isley, İskenderiye, Virginia, 2’ye yükseldi 0, 1 KO, Philadelphia’dan Evans’ı (4-2, 2 KOs) yürüyerek ve yenerek. Evans duraklamaya itiraz etti, ancak maç Isley lehine tek taraflıydı ve hakem maçı durdurmadan önce Evans dördüncü turda çok aktif değildi.

Isley, Haziran’da Tokyo’ya giderken bu yaz profesyonel boksa ara verecek 18 Yaz Olimpiyatları’nda Amerika Birleşik Devletleri için savaşmak. Bu onur 2017 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunlarından önceki Olimpiyat denemelerinde kaybeden Isley için özeldir. amatördü ve bu yılın başlarında profesyonel olduktan sonra bir daha şansı olmayacağına inanıyordu. Ancak Amerika Birleşik Devletleri, profesyonellerin Olimpiyatlarda boks yapmasına izin vermeme kurallarını gevşetmeye karar verdi ve Isley’yi kullandıktan sonra takıma katılmaya davet etti. -2019 Tokyo için elemeleri belirlemek için dünya sıralaması.

Isley, bu hafta ESPN’e, 6 Haziran’da ABD ekibini yaptığı çağrısını aldığında neredeyse ağladığını söyledi. Olimpiyatlarda savaşmanın 7 yaşından beri hayali olduğunu kaydetti.

Evans ile dövüşmeyi kabul etmişti ve Olimpiyatlara rağmen taahhüdünü yerine getirmeye karar verdi. teklif — ve şimdi Isley kemerinin altında bir nakavt galibiyeti ile Tokyo’ya gidiyor.


Goldston oybirliğiyle alınan kararla Anthony’ye hükmediyor

için 2’ye 2 yapın) yaşındaki Top Rank orta siklet umutları, oybirliğiyle kararlar alan, alt kartı başlatmak için kazanır. New York, Albany’den Kasir Goldston, 56 inçlik erişimini seyir için kullandı Maurice Anthony’ye karşı bir zafere.

Goldston’un en tutarlı yumruğu, Michigan, Ypsilanti’den agresif Anthony’yi sürekli olarak geri iten şaşırtıcı bir sağ yumruk oldu. Bittiğinde, üç yargıç da maçı puanladı 31 -28 güney pençesi Goldston için.


Tucker, Barboza karşısında aldığı karar galibiyetiyle yenilmedi


Top Rank orta siklet ihtimali Jahi Tucker, Ysrael Barboza’nın işini kolaylaştırdı ve Cumartesi gecesi alt kartını açmak için oybirliğiyle bir karar zaferi kazandı.

yaşındaki Tucker (4-0, 2 KOs) New York, Deer Park’tan selamlayan, istediği gibi iniş yapmak için uzunluğunu kullanırken parıldayan hareket ve üretken bir vuruş. Barboza (3-2-1, 3 KOs) daha uzun Tucker’ın içine girme konusunda erken bir başarı elde etti, ancak Barboza boyutu veya hızıyla rekabet edemedi. 22 yaşındaki Corpus Christi, Teksas, sağ gözünün yakınında orta derecede bir kesik olmasına rağmen dört raundun hepsinden sağ çıktı.

Üç yargıç da maçı attı

-23 son dokuz ayda profesyonel galibiyetlerinin dördünü de kaydeden Tucker için.


Hala gelecek:

2019Unvan kavgası: Shakur Stevenson vs. Jeremiah Nakathila, turlar, boş WBO geçici hafif sıklet şampiyonluğu için

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu