Haberler

Karttaki her maç için canlı özetler ve sonuçlar

5: 27 PM ET

 • Brett Okamoto

  Kapat

 • ESPN Personel Yazarı


 • ESPN.com için MMA köşe yazarı
 • “MMA Live” analisti
 • Las Vegas Sun için örtülü MMA
 • Marc Raimondi

 • Jairzinho Rozenstruik -0 Aralık ayında 2020 Alistair Overeem’e karşı Hail Mary nakavt zaferinin ardından. O zamanlar başarılı kickboksçu, karma dövüş sanatlarında büyük bir şeyin uçurumundaydı. O zamandan beri Rozenstruik, son maçındaki cansız bir performans da dahil olmak üzere küçük bir engele çarptı. Ancak “Bigi Boy”, Cumartesi günü Las Vegas’ta Augusto Sakai’ye karşı UFC Fight Night’ın ana etkinliğinde ivmesini geri kazanma şansına sahip.

  ESPN, Rozenstruik’i 7. Sırada aldı. ağır siklette dünya. Şu anda rütbesi olmayan Sakai, UFC’nin en büyük bölümünün üst kademesine girmek istiyor.

  Rozenstruik (

  -2) son üç dövüşünden ikisini düşürdü. Surinamlı yerli, Şubat ayında Ciryl Gane’e oybirliğiyle alınan bir karar kaybında tetiği çekemedi. Mayıs ayında en iyi yarışmacı Francis Ngannou’ya hızlı bir nakavt kaybının ardından 280, Rozenstruik bir TKO ile geri döndü. Geçen Ağustos ayında eski ağır siklet şampiyonu Junior dos Santos. Rozenstruik, 21, adına birkaç kickboks şampiyonluğu var ve şimdi gelecekte MMA altını arıyor.

  Sakai (


  -2-1), UFC ağır sıklet bölümünde en az bilinen dövüşçülerden biridir. Japon asıllı Brezilyalı, geçen Aralık ayında beşinci tur TKO ile efsane Alistair Overeem’e düşmeden önce UFC’de üst üste dört galibiyet kazandı. Saka, 19, son yedi maçında sadece bir mağlubiyet aldı.

  Cumartesi ana etkinlikte Walt Harris, Marcin Tybura ile ağır sıklet mücadelesinde karşılaşıyor. bölümde bir yol çizin. Haris (19 -9, 1 NC) iki maçlık bir mağlubiyet serisini kırmak isterken, Tybura ( – 6) üst üste dört galibiyet aldı ve gerçekten kendine zemin buluyor gibi görünüyor.

  Ayrıca kartta, Santiago Ponzinibbio, orta siklet bölümünde heyecan verici bir veteran vs. müstakbel mücadelesinde Miguel Baeza ile karşı karşıya, Montana De La Rosa ve Ariane Lipski, çok önemli bir kadın sinek sıklet karşılaşmasında karşı karşıya geliyor ve Muslim Salikhov, dayanıklılara karşı dört maçlık galibiyet serisini uzatmak istiyor 42 yaşındaki Francisco Trinaldo hafif bir eşleşmede.

 • Brett Okamoto ve Marc Raimondi’nin dövüş maç özetlerini canlı olarak takip edin veya ESPN+’da izleyin.


  Mücadele sürüyor: Ağır: Tanner Boser ( -7-1, 3-2 UFC, -125) vs. Ilir Latifi -8, 7-6 UFC, +115)


  Sonuçlar:

  Orta siklet: Müslüman Salikhov (125 -2, 5-1 UFC) def. Francisco Trinaldo (27 -8, 00-7 UFC) oybirliği ile karar

  Salikhov, Trinaldo’nun son turda durumu tersine çevirmek için tüm çabalarına rağmen, arka arkaya beşinci ağır siklet zaferine ulaştı.

  Dağıstanlı Salikhov, Trinaldo’yu oybirliğiyle) yendi. -15. Salikhov her raundu kazanmayı başardı, ancak 42 yaşındaki Trinaldo gitmeyi reddetti ve tartışmalı olarak en iyi işlerinden bazılarını üçüncü karede yaptı.

  Tabii ki, üçüncü tur olabilir yanlışlıkla bir göz dürtmesinden büyük ölçüde etkilenmiştir. Açılış dakikasında Trinaldo, Salikhov’un sağ gözünü kötü bir şekilde yakaladı ve maçı bitirmeye devam etmesine rağmen, gözü fena halde şişmişti ve görüşünü etkiliyor gibiydi. Salikhov son turun bazı kısımlarını geri çekilmede geçirdi, ancak geç saatlerde büyük bir yenilgi aldı.

  Uzun süredir hafif siklet olan Trinaldo için en iyi haber, inanılmaz koşusunun asla nakavt edilmemesi. içinde 33profesyonel dövüşler devam etti. İlk turda, Salikhov onu kısa bir aparkatla yere indirdiğinde ve biraz ağır zemin ve pound düşürdüğünde, galibiyet serisi tehlikedeydi. Ancak Trinaldo hayatta kaldı ve ikincisinde tamamen iyileşmiş görünüyordu.

  Salikhov, 27, şimdi muhtemelen daha yüksek dereceli bir isim arıyor olacak. Beş maçlık galibiyet serisine en büyük isimler dahil edilmedi, ancak bu, sadece şampiyon Kamaru Usman’ın arkasındaki bölümdeki en uzun ikinci oldu.

  Bu dövüşü ESPN+’da izleyin

  Erkekler tüy sıklet: Kamuela Kirk (42 -4, 1-0 UFC) def. Makwan Amirkhani (27 -6, 6-4 UFC) oybirliği ile karar

  Arizona’dan yeni gelen tüy siklet Kirk, kısa sürede Amirkhani karşısında olağanüstü bir üç rauntluk mağlubiyet kazandı.

  Kirk sadece -bir hafta önce Amirkhani’nin asıl rakibi Nate Landwher’ın karttan çekilmeye zorlandığı bir dövüş. Contender Series’de 2019 kontrat alamayan eski bir yarışmacı olan Kirk, üç yargıç da savaşı kendi lehine gördüğü için fırsat buldu 27-12, 21-26 ve 18-18 .

  Amirkhani galibiyeti garantilemek için güreşine güvenmeye çalıştı ve Kirk’ü üç rauntta da düşürmeyi başardı. Ancak bunu yapmak için gereken çaba, Amirkhani’yi gaza basmış olabilir, çünkü savaş ilerledikçe biraz daha yavaş hareket ediyor gibi görünüyordu ve Kirk, boyun eğme ve pozisyonu tersine çevirme konusunda çok başarılı oldu.

  Kirk de ayaklarda daha keskin görünüyordu. Alçak tekmelerle Amirkhani’nin bacakları üzerinde çalışmaya gitti ve orta karede vücuduna güzel yumruklar indirdi. Amirkhani’nin girişleriyle savaşmak yerine giyotin şoklarına girerek bir avuç yayından kaldırmadan vazgeçti, ancak bu yayından kaldırmalar, puan kartlarına mal olmakla sonuçlanmadı.

  Kirk, UFC tüy sikletine yenildi. Billy Quarantillo, iki yıl önce Contender Series’de. O zamandan beri, LFA promosyonu için 2-1 mücadele etti. Amirkhani son üç maçında 1-2’ye düştü.

  Bu dövüşü ESPN+’da izleyin


 • Hafif: Alan Patrick ( -3 1 NK, 5-3 UFC 1 NK) vs. Mason Jones (175 -1 1 NK, 0-1 UFC 1 NK ) göz dürtme nedeniyle yarışma dışı sonuçlanır

  — ESPN MMA (@espnmma) 5 Haziran, 280

  Yanlışlıkla bir göz dürtme, Jones’un olası bir galibiyetini çalmış gibi göründü, çünkü Patrick’e karşı hafif hafif maçında müsabaka yapılmadı.

  Galler’den Jones, Octagon’daki ilk zaferini arıyordu ve yoldaydı. Brezilyalı Patrick’i açılış raundunda vuruşlarla bitirmek üzereydi ve Jones da ikinci kareye hükmediyordu.

  Yarışın ortasında, ancak Jones yanlışlıkla Patrick’in sağ gözünü yakaladı. uzanmış parmakları. Hakem Chris Tognoni maçı durdurdu ve ring doktoru doktoruna artık gözü kapalı göremediğini söyleyince Patrick’in devam edemeyeceğine karar verildi.

  Bu bir hayal kırıklığı. sonuç İngiltere’de iki siklet şampiyonu olarak yüksek beklentilerle terfiye gelen yaşındaki Jones, Jones’un oybirliğiyle aldığı bir kararı Mike Smith’e kaptırmasıyla birlikte zor bir başlangıç oldu. yılın başlangıcı ve şimdi kısa UFC özgeçmişine bir yarışma dışı ekliyor.

  Patrick, 27, erkenden tehlikeli görünüyordu ve Jason’ı patentli bazılarıyla yakaladı, öngörülemeyen suç. Bununla birlikte, dövüş devam ederken Jones yerleşti ve ilk raundun sonlarında Patrick’i ayaklarından kötü bir şekilde yaraladı. Dirseklerini yere dayayarak bu diziyi izledi ve Patrick’in sol gözünün yakınında bir kesik açtı.

 • Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.

 • Kadınlar sinek sıklet: Manon Fiorot (7-1 , 2-0 UFC) def. Tabatha Ricci (5-1, 0-1 UFC), TKO

  Fiorot, namı diğer ‘The Beast from Nice (Fransa), ‘ ikinci UFC görünümünde Ricci’yi domine etti – ve muhtemelen süreçte sinek sıklet bölümünün dikkatini çekti.

  Fiorot, Ricci’yi TKO aracılığıyla 3:

  bitirdi. çit boyunca uzun bir yumruk kombinasyonunu boşaltırken ikinci turda. Finiş, Fiorot’un Ricci’yi koşan sağ eli ile düşürmesinden birkaç dakika sonra geldi.

  Fiorot bahislerin büyük bir favorisi olduğu için bu beklenmedik bir sonuç değildi. Brezilya, Sao Paulo’dan Ricci, Fiorot’un asıl rakibi Maryna Moroz’un çekilmesinden sonra bu hafta başlarında mücadeleyi kabul etti. Ricci genellikle 115 pound ile rekabet eder. , ziyade 125.

  Fiorot, açılış raundunda boyut avantajını kullandı ve Ricci’yi dışarıda hissederken çoğunlukla uzaktan vuruşlara güvendi. Ancak ikinci tura girerken, Fiorot’un bir bitirmek istediği açıktı. Açılış zilinden itibaren Ricci’nin üzerinde kaldı, agresif bir şekilde ellerini fırlattı ve hatta kısa bir süreliğine bir yayından kaldırma aradı.

 • O bir yarışmacı

  — Belal Muhammed (@bullyb ) 5 Haziran


 • Fiorot, o zamandan beri sadece profesyonel olarak dövüşüyor 260, ama UFC’de 2-0’lık bir başlangıçla çok yetenekli görünüyordu.

  “İki dövüşte iki nakavtla zirveye ulaşabileceğimi düşünüyorum veya 05 rakip,” dedi Fiorot.

  Bu dövüşü izle ESPN+’da.


  Erkekler tüy sıklet: Sean Woodson (8-1, 2-1) UFC) def. Yusuf Zalal (-5, 3-3 UFC) bölünmüş kararla

  Woodson ve Zalal arasındaki tüy sıklet maçı kağıt üzerinde rekabete dayalı görünüyordu ve kesinlikle böyle sonuçlandı, çünkü bölünmüş bir kararla sonuçlandı.

  İki yargıç yarışmayı attı 22-21 Woodson için, üçte biri Zalal için aynı puana sahipti. Faslı Zalal, skorlar okunurken bıkkın bir bakış attı.

 • UFC İstatistiklerine göre, St. Louis’den Woodson indi

 • toplam grev sadece

  Zalal için. Dövüş boyunca boyunu kullanmak ve avantaj elde etmek için sürekli mücadele etti, ancak ayakları üzerinde çok daha aktif tüy sıkletti.

  “Bu dövüşü kazanmak benim için çok önemliydi, “dedi Woodson. “Bunu kelimelere dökemiyorum bile. Buraya ait olduğumu göstermek benim için çok önemliydi. Sırtım duvara dayamış gibi hissediyorum. Emin değilim ama kendim için savaşabilirdim. Bu galibiyeti burada almam gerçekten önemliydi.”

  Zalal buna iyi giriş ve çıkış hareketleri ve çite karşı ve zeminde çok fazla kontrol süresi ile karşılık verdi. Woodson’ı dövüşte birkaç kez indirmeyi başardı ve bir ton suç işlememesine rağmen onu belli süreler boyunca orada tuttu.

  Zalal için, bu onun. üst üste üçüncü karar kaybı. Woodson, 16, UFC’de 2-1’e yükseldi.

  Bu dövüşü ESPN+’da izleyin.

 • Hafif: Claudio Puelles (-2, 3-1 UFC) def. Jordan Leavitt (8-1, 1-1 UFC) oybirliğiyle karar verdi

  İki hafif sıklet adayı arasındaki savaşta, Puelles oldu Lima, Peru’dan Leavitt’e

  Puelles, Leavitt’i oybirliğiyle karar vererek mağlup etti, çünkü üç yargıç da gol attı

 • -21 lehine. 13 yaşındaki konumsal savaşların çoğunu kazandı ve ikinci turda birkaç kez Leavitt’i geri almayı başardı.
 • Bu en heyecan verici 155-pound meselesi değildi, özellikle Leavitt’in son dövüşü — bir 15-kıdemli Matt Wiman’ın ikinci nakavt. Bu, Leavitt’in ara sıra sırtından savurganlıklarla tehdit ettiği, ancak Puelles’in kontrol noktalarını zirveye çıkardığı, metodik bir boğuşma yarışmasına dönüştü.

  “Birkaç kavgaya daha ihtiyacım var ve insanlar benim bir tehdit olduğumu anlayacaklar” dedi. “Sadece antrenman yapmak ve daha iyi olmak için zamana ihtiyacım var. Oraya her adım attığımda insanlar gelişimimi görecekler. Bu yıl kesinlikle meşgul olacağım. Yılda sadece bir dövüşle alakalı kalmak zor. Umarım bu yıl iki tane daha alabilirim.”

  Las Vegas’ta yaşayan ve savaşan Leavitt, Contender Series’de UFC sözleşmesi kazandığından beri 1-1’e düşüyor.

  Bu dövüşü ESPN+’da izleyin


  Hala gelecek:

  Ağır siklet: Jairzinho Rozenstruik (26 -2, 5-2 UFC, -125) vs. Augusto Sakai (
  -2-1, 4-1 UFC, +29)


  Ağır: Walt Harris (80 -9 1 NK, 6-8 1 NK UFC, +118) vs. Marcin Tybura (120 -6, 8-5 UFC, -175)20212019 Orta Siklet: Roman Dolidze (8-1, 2-1 UFC, –


  ) vs. Laureano Staropoli (9-3, 2-2 UFC, + )2021
  Orta Siklet: Santiago Ponzinibbio (21-4, 9-3 UFC, +29) vs. Miguel Baeza (155 -0, 3-0 UFC, -115)280
  Orta Siklet: Dusko Todoroviç ( -1, 1-1 UFC, -140) vs. Gregor y Rodrigues (9-3, 0-0 UFC, +120 )2019
  Orta Siklet: Tom Breese (155 -3, 5-3 UFC, -210) vs. Antonio Arroyo (9-4, 0-2 UFC, +

 • )

  Bayanlar sinek sıklet: Montana De La Rosa (

  -6-1, 4-2-1 UFC, -170 ) vs. Ariane Lipski (36 -6, 2-3 UFC, +175)

 • İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu