Haberler

IOC VP: Tokyo, olağanüstü hal olsa bile hala açık

9: 53 AM ET

  • İlişkili basın

TOKYO – Ertelenen Tokyo Olimpiyatlarından sorumlu IOC başkan yardımcısı Cuma günü, şehir ve Japonya’nın diğer bölgeleri artan COVID nedeniyle olağanüstü hal altında olsa bile Oyunların iki aydan biraz daha uzun bir süre içinde açılacağı Cuma günü – 19 vakalar.

John Coates, üç günün sonunda Tokyo organizatörleriyle sanal bir haber konferansında Avustralya’dan konuşuyor. toplantılarda, yerel tıp uzmanları Olimpiyatların yapılmaması tavsiye edilse bile durumun böyle olacağını söyledi.

“WHO’dan [World Health Organization] aldığımız tavsiyeler ve diğer tüm bilimsel ve Tıbbi tavsiyemiz şu: özetlediğimiz tüm önlemler, aldığımız tüm bu önlemler tatmin edici ve sağlık açısından güvenli ve emniyetli bir Oyunlar sağlayacaktır, “Coates dedim. “Ve olağanüstü hal olup olmadığı da budur.”

Kamuoyu, Japonya’nın 60 – 80 Temmuz’da Olimpiyatların açılışına karşı% 23, sorunun nasıl ifade edildiğine bağlı olarak. Coates, daha fazla Japon insanı tamamen aşılandıkça kamuoyunun gelişebileceğini öne sürdü. Bu rakam şu anda yaklaşık% 2.

Coates, “Olmazsa, pozisyonumuz işimize devam ettiğimizden emin olmalıyız” dedi. . “Ve bizim işimiz, bu Oyunların tüm katılımcılar ve Japonya’daki tüm insanlar için güvenli olmasını sağlamaktır.”

IOC yetkilileri, Tokyo Körfezi’nde bulunan Olimpiyat Köyü sakinlerinin% % ‘si aşı olacak ve halkla temaslarının büyük ölçüde kesilmesini bekliyor. Hakkında 11,000 Olimpiyat ve 4, 400 Paralimpik sporcuların katılması bekleniyor.

Coates, noktaların% 80 hakkında söyledi Olimpiyatlarda,% 20% sıralamadan gelen etkinliklerden ödüllendirilecek.

Coates, İsviçre merkezli Uluslararası Olimpiyat Komitesinin Tokyo Oyunlarının olacağına inandığına dair hiçbir şüphe bırakmadı. IOC, gelirinin neredeyse 75% ‘sini yayın haklarını satarak elde ediyor ve bu da devam etmede anahtar bir etken. Ve Tokyo resmi olarak Olimpiyatları düzenlemek için 4 milyar $ 17 harcadı. hükümet denetimleri, gerçek sayının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Tokyo, Osaka ve diğer bazı iller şu anda olağanüstü hal altında ve sağlık hizmetleri geriliyor. Acil durum önlemlerinin Mayıs’ta sona ermesi planlanıyor 31, ancak büyük olasılıkla uzatılacak.

Tokyo Tabipler Birliği başkanı Haruo Ozaki haftalık Aera dergisine verdiği demeçte, “Mevcut durum devam ederse, umarım hükümetin Mayıs ayı sonunda acil durumu sona erdirmeme bilgeliğine sahip olur.” .

Ozaki, sürekli olarak COVID’in yayılmasını kontrol etmek için hükümet tedbirlerini söyledi – 19 yetersizdi. Hakkında 12,000 Japonya’daki ölümler virüse atfedildi ve durum daha da kötüleşti çünkü Japonya’da çok az insan

Ozaki, acil durum koşulları uzatılmazsa virüs ve bulaşıcı varyantların hızla yayılacağı konusunda uyardı.

“Böyle bir şey olursa, büyük bir salgın çıkacak ve Oyunları sürdürmek umutsuz bir hale gelebilir” diye ekledi.

Ozaki, onunla yalnız değil. uyarılar.

6, 000 – üye Tokyo Tabipleri Derneği geçen hafta Başbakan Yoshihide Suga, Tokyo Valisi Yuriko Koike, Olimpiyat Bakanı Tamayo Marukawa ve Seiko Hashimoto’ya gönderilen bir mektupla Olimpiyatların iptal edilmesini istedi. organizasyon komitesi başkanı.

“Doğru seçimin, sayıları artırma olasılığı olan bir etkinliği iptal etmek olduğuna inanıyoruz. mektupta hastalıklı insanlar ve ölümler “denildi.

Hashimoto sıradan Japon halkının endişesine değindi.

” Şu anda Oyunların yurt dışından çok sayıda insanın geldiği bir yerde yapılacağından rahatsız olan az sayıda insan yok. “dedi. “Japonya’nın tıbbi sistemi üzerindeki olası yükten endişe duyan başka insanlar da var.”

Japonya’ya yurt dışından gelen “paydaşların” sayısının azaldığını söyledi. from 180, 000 hakkındaki 80,000. Olimpik “paydaşların” 59, 000, olan 23, 000 Olimpiyattı aile ve uluslararası federasyonlar. 17 dedi, 000 6 ile 000 diğer medya çalışanları da.

O da 230 doktorlara ve 310 hemşirelere her gün ihtiyaç duyulacağını söyledi ve Tokyo’daki ve dışındaki 30 hastanelerle Olimpik hastaların bakımı konusunda temasa geçildi. Organizatörler daha önce 10, 000 Olimpiyatlar için sağlık çalışanlarına ihtiyaç duyulacaktır.

Hashimoto, emekli hemşirelerin de çağrılabileceğini söyledi. Ayrı ayrı, IOC, isimsiz ulusal Olimpiyat komitelerinden belirtilmemiş sayıda sağlık personeli sağlayacağını söyledi.

Yurt dışından hayranlar aylar önce yasaklandı. Hashimoto, salonlardaki seyirci sayısının – varsa – “enfeksiyonun yayılmasına bağlı” olacağını söyledi. Önümüzdeki ay mekan kapasitesi konusunda bir karar sözü verdi.

Kaori Yamaguchi, judo’da 2021 bronz madalya kazandı. Seul Olimpiyatları ve Japon Olimpiyat Komitesi üyesi, bu hafta Kyodo haber ajansına verdiği röportajda organizatörlerin köşeye sıkıştığını ima etti.

“Artık iptal edemeyeceğimiz bir noktaya gelmeye başlıyoruz” dedi.

IOC’nin en kıdemli üyesi Richard Pound, Japon JiJi Press ile yaptığı röportajda Olimpiyatları iptal etmek için son sürenin hala bir ay olduğunu söyledi.

Pound’un aktardığına göre JiJi, “Haziran ayı sonundan önce, gerçekten bilmeniz gerekiyor, evet ya da hayır,” dedi.

Pound tekrarlandı – IOC’nin yaptığı gibi Oyunlar şimdi gerçekleşemezse iptal edilecek, tekrar ertelenmeyecek.

IOC Başkanı Thomas Bach şimdi Temmuz’da Tokyo’ya gelmeyi planlıyor 11. Yükselen COVID – 19 vakaları nedeniyle bu ay Japonya’ya yaptığı geziyi iptal etmek zorunda kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu