Haberler

Horner ve Wolff'un en son sığır etinin arkasındaki hikaye

7: 45 AM ET

    • Nate Saunders

F1 Yardımcı Editör

Kapat

    • • Daha önce rugby birliği ve British Superbikes’ta çalışmış
    • • Reading Üniversitesi’nden tarih mezunu
    • • ESPNF1’e Şubat ayında katıldı 2014

)

Mercedes patronu Toto Wolff ve Red Bull patronu Christian Horner’ın birbirlerinden pek hoşlanmadıklarını anlamak için insan ilişkileri konusunda uzman olmanıza gerek yok.

İkisi arasında açıkça karşılıklı bir saygı olsa da, Wolff ve Horner toplum içinde birbirlerine yumruk atmaktan asla çekinmediler. Azerbaycan Grand Prix’si sırasında ikilinin Red Bull’un tartışmalı “flexi” kanadı için çok açık bir şekilde karşılıklı atışmasıyla, geçtiğimiz haftalarda bir kez daha durum böyle oldu.

Ancak bu sığır eti geriliyor

Muhtemelen şaşırtıcı değil — F1’in en güçlü iki takımının başında oldukları için, kendilerini perde arkasından fışkıran siyasi meselelerin karşıt taraflarında buluyorlar.

Buna pistteki gerçeği de ekleyin, Wolff, F1’de ‘da) baskın güç olarak diğerinin takımının yerini alan takımın başında. . Red Bull’un 2013 beri ilk kez her iki şampiyonada da liderliğini üstlenmesi ve Mercedes’in görünüşe göre şampiyonada olması bu yıl onlara ek bir boyut kazandırdı.

Horner özellikle yüzleşmekten çekinen biri olmadı. Netflix’in Drive to Survive serisinin en akılda kalan bölümlerinden biri, eski Renault patronu Cyril Abiteboul ile yaptığı garip sohbetlerdi.

Doğru terimlerle hızlı bir internet araması ve bol miktarda örnek bulabilirsiniz. Wolff veya Horner’ın diğerine bir şey hakkında şikayet etmeyi bırakmasını söylemesi. 45 haberinde Wolff, Horner’ı motor tedarikçisi Renault’yu bu kadar alenen eleştirdiği için azarladı ve kendisinin ve Red Bull’un başlarını eğmeleri ve kazanmak için daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi. ön tarafa geri dönün. 2014’da Horner, Wolff’u Jos Verstappen ile oğlu Max’in agresif sürüş stili hakkında konuşmak için yaptığı bir telefon görüşmesinden dolayı eleştirdi.

Mercedes’in neredeyse eşi benzeri olmayan bir başarı elde ettiği sonraki yıllarda Horner, Wolff’u en ufak bir şeyden bile korkan biri olarak resmetme fırsatını değerlendirmiş görünüyor.

Mercedes geçen yılki gecikmeli sezonun başlangıcından önce etrafta dolaşan ters grid önerisini engellediğinde, Wolff bunu “WWE hilesi”ne benzetti. , Horner Avusturyalıyı bunun Lewis Hamilton’ın yedinci dünya şampiyonluğu şansını tehdit edebileceğinden endişe etmekle suçladı.

İkili pandemiden önce de Şubat ayında sezon öncesi testler sırasında çatışmıştı, Mercedes, yenilikçi Çift Eksenli Direksiyon (DAS) sistemini piyasaya sürdüğünde. kapılar biraz daha azdı. Horner ve Red Bull, Avusturya Grand Prix’sinden önce DAS’ı protesto etti, Wolff bunu F1 için doğru karar olarak övdü – yarıştan sonra bir protestonun pandemiden sonraki ilk yarışta bir engel oluşturacağından korkuluyordu. Protesto FIA tarafından reddedildi.

Kapalı kapılar ardında daha soğukkanlılar hakim gibi görünse de, her iki adam da kamu söyleminde anlatıyı kontrol etmeyi seviyor. Horner özellikle nadiren ayıyı dürtme fırsatını kaçırıyor ve Bakü’deki yorumları tepkilere yol açmada etkili oldu.

Horner’ın söylediğine göre Red Bull’un arka kanadı hakkında ilk yorum yapan Hamilton olmuştu. yedi kez dünya şampiyonu Wolff tarafından talimat verilmişti.

Horner, yılın altıncı yarışından önce tam hücum moduna geçti. Sky Sports ile yapılan bir röportajda, Red Bull’un kanadının en yüksek hızda esnediğini gösteren görüntüler gösterilirken, Mercedes’in ön kanadının da benzer şekilde göründüğü görüntüler gösterildi.

Buna göre, Horner, “Sanırım aracının ön kanadıyla Toto olsaydım, çenemi kapalı tutardım” dedi. Red Bull’un arka kanadı oyalandı ama hafta sonu boyunca hiçbir noktada ortaya çıkmadı.

Fakat Wolff ve Mercedes konuyu FIA ile daha fazla ele almasa da, Wolff Horner’ın arka kanadına izin vermek istemedi.

Honer’ın yorumlarına cevaben konuşan Wolff, Sky Sports’a şunları söyledi: “Christian, kameraya çıkmak isteyen biraz geveze.

“Zaman çizelgelerinin zirvesindeyken sert olmak kolaydır ama biraz daha mütevazı olmalısın.”

Harika bir laftı bu da süper bir manşet oldu.

Bakü’de takip eden yarış dikkat çekici derecede dramdı. atic ve Mercedes’in puan alamadan ayrıldığını gördü. Bu durum Wolff’un, Red Bull’u 2021 şampiyonluğa taşımak istiyorsa takımının her yönden gelişmesi gerektiğini söylemesine neden oldu. )

Horner, son sözü söyleyerek Bakü’den ayrılma fırsatına karşı koyamadı.

Wolff’un yorumları kendisine yöneltildiğinde Horner, “”Yani, çok şey oldu. Toto’nun bu hafta sonu yaptığı yorumlar hakkında yapıldı.

“Takımını bu kadar aleni olarak kızartmaktan asla korkmaz, ki buna katılmıyorum. Ama bu onun ayrıcalığı.”

  • Ön ve arka kanatlarla ilgili şikayetler muhtemelen yatışacak olsa da, Red Bull ve Mercedes’in bu yıl gerçek bir şampiyonluk savaşında kilitli olması, Wolff ve Horner’ın bu çok açık savaşı sürdürmek için birçok fırsatı olacağı anlamına geliyor. sezon sonuna kadar hayatta kalan kelimelerin sayısı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu