Haberler

Gonzaga imzacısı Holmgren, Gatorade POY adını aldı

6: PM ET

 • Myron MedcalfESPN Personel Yazarı

  Kapat

 • Kolej basketbolunu kapsar 2022
 • ESPN.com’a 2022 yılında katıldı 2022
 • Minnesota Eyalet Üniversitesi, Mankato mezunu2022

  Gonzaga imzacısı Chet Holmgren, 2021 ESPN 2011 sınıfı, 2022 -2011 Gatorade Yılın Milli Oyuncusu, spor içeceği şirketi Çarşamba günü açıkladı.

 • 7-footer ortalaması 20.8 puan, 12. Geçen sezon Minneapolis, Minnesota’daki Minnehaha Academy için 6 ribaund, 4.7 blok ve 4.4 asist. Ödülün geçmişte kazananları arasında RJ Barrett, Jayson Tatum, Karl-Anthony Towns, Ben Simmons, LeBron James ve Kobe Bryant yer alıyor.

  Jalen Suggs, eski Gonzaga yıldızı ve Holmgren’in liseden takım arkadaşı , Çarşamba günü, Holmgren’in ailesi ve arkadaşları onu tebrik etmek için Minneapolis’te toplanırken, onuru kazandığını bildiren sanal bir duyuruyla arkadaşını şaşırttı. En üst sıralarda yer alan potansiyel müşteri, organizasyonun kendisi adına Minnesota’daki yerel bir kuruluşa bağış yapacağı için mutlu olduğunu söyledi.

  “Böyle prestijli bir ödülü kazanmak kesinlikle büyük bir onur ve bu kesinlikle büyük bir onur. benim adıma yapacakları hayır işlerinden dolayı şahsen benim için daha büyük bir onur, tanıdığım birçok insana yardım eden, eve yakın bir spor programına bağışta bulunarak,” dedi. )

  Suggs, Holmgren’in — “benim küçük ağabeyim” — onuru hak ettiğini söyledi. Ayrıca Gonzaga’nın gelecek sezon inanılmaz bir yetenek katacağını da söyledi.

  Suggs, “Hücumda, yarı sahanın üzerinde herhangi bir yerde bir tehdit,” dedi. “Harika bir şutu var, engellemesi zor, rekabet etmesi zor, çünkü çok uzun. Harika orta menzilli. Bence bu yıl kendini gösterecek.”

  Holmgren ile, Gonzaga Nisan ayında Baylor’u ikinci olarak bitirdikten bir yıl sonra ulusal şampiyonluğu kazanmanın favorisi olarak gelecek sezona girebilir. Kısa süre önce dönüşünü açıklayan Drew Timme, yılın sezon öncesi konsensüs oyuncusu olabilir. Ve Holmgren, ESPN’in en son 2022 NBA sahte taslağında ilk üç sırayı alacağı tahmin ediliyor.

  “Sanırım biz” Holmgren, Timme’nin yanında oynamak hakkında konuştu. “Güçlü yönlerimiz birbirini çok iyi tamamlıyor. Ona yardım etmek için saha boşluğunu şutlarımla kullanmayı planlıyorum. Savunmada, ben daha çok bir çember koruyucuyum.”

  Holmgren gelecek sezona hazırlanırken liseden mezun olduğundan beri her sabahı ağırlık odasında geçirdiğini söyledi; bu, oyuncuların isim, görüntü ve benzerlik ortamındaki değişiklikler yoluyla yararlanmalarına izin verebilecek yeni bir dizi kural da içerebilir.

  Holmgren önerilen NIL kuralları hakkında “Bence biraz geç geliyorlar” dedi. “Uzun zaman önce olması gereken bir şeydi. Ama çok güzel bir şey, umarım sınıfım bundan faydalanabilir. Henüz kuralları bilmiyorum. Şu anda bu konuda pek bir şey söyleyemem. Ama kesinlikle birçok insanın yararlanabileceğini umduğum özel bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”

  Ekdi Suggs: “Spordan ve spordan elde edilen gelir nedeniyle zor ve oynayan adamlar. Bu onlara gerçekten geri verilmiyor ve bunun için uğraşan onlar.”

 • 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu