Haberler

Eski NBA oyuncusu Butler hapishane reformu için çalışıyor

3: 59 PM ET

    İlişkili basın

Caron Butler hayatının en kötü anını kolayca gösterebilir – bir genç olarak kilitli kaldığı günleri bir çocuk hapishanesinde tek kişilik hücre. cezaevlerinde hücre hapsi ve diğer tecrit biçimlerinin kullanılması.

  Hemen hemen tüm mahkumların hücrelerinden en az 6½ saat çıkmasına izin verilmesini gerektiren ve kullanımı sınırlandıran yasa tasarısı Pazar günü erken saatlerde nihai yasama onayını aldı. Devlet, mahpusları tecritte tutmak için özel olarak tasarlanmış, maksimum güvenlikli Kuzey Islah Kurumu’nu kapatırken geliyor.

  Butler, gençlik yıllarında verdiği mücadeleler konusunda açıktı. Racine, Wisconsin. Uyuşturucu ticareti yaptı ve bir düzineden fazla kez tutuklandı ve uyuşturucu bulundurma ve ateşli silah suçlamalarından bir yıldan fazla hapis yatmadan önce.

   O

    cezaevinde bir kavgaya karışıp tecride atıldığında, günde 14 saatler geçiriyordu. küçük bir hücrede iki hafta izole edildi. Kimseyle teması yoktu. Gençliğinde yaşadığı hiçbir şiddet ya da travmanın onu bu durumun umutsuzluğuna hazırlamadığını söyledi.

     “O dört duvar ve dört köşe arasında olmak bir işe yarıyor. Sana,” dedi Butler, The Associated Press ile yaptığı röportajda. “Zihinsel ve ruhsal olarak çok şey götürüyor. Sizi insanlıktan çıkarıyor.”

      Butler, güçlü bir aile destek sistemi sayesinde hayatta kaldığına inandığını söyledi. Basketbolu hapiste keşfetti. Hall of Fame koçu Jim Calhoun’un onda bir şey gördüğü ve ona burs teklif ettiği noktaya geldiğinde hayatını değiştirdi.

       Butler, Büyük olmaya devam etti. Yılın Doğu Oyuncusu 2002 ve geçirdiği 14 sezonlar NBA, şu anda Miami Heat’te yardımcı antrenörlük yapıyor.

        Fakat aynı zamanda Vera Adalet Enstitüsü’nün mütevelli heyeti üyesi olan Butler, yaşadıklarını asla unutmayacağını söyledi. hapishanede dayandı ve Connecticut mevzuatının diğer eyaletlere örnek olmasını umuyor.

         “Şimdi geriye dönüp bakıyorum ve genç halime şunu söylemek istiyorum. umutlu olun” dedi. “Dışarıda umursayan insanlar var. Gelecekte bu topluluğu gerçek zamanlı olarak umursayacak seçilmiş yetkililer olacak. Ufukta bir değişiklik olacak. Rehabilite etmenin yollarını bulacaklar. bu insanları asla insanlıktan çıkarmaz.”

         Tasarıya karşı çıkanlar, cezaevlerinde disiplini korumaya yardımcı olan bir aleti gardiyanlardan alacağını söylüyorlar. Ancak destekçileri, bir kişinin hayatını korumak için gerektiğinde memurların bir mahkumu tecrit etmesine izin vermek gibi istisnalar içerdiğini söylüyor. Ancak şimdi izolasyonun sona ermesini sağlamak için bir inceleme süreci olacak.

         Barbara Fair, İşkenceye Karşı Ulusal Dini Kampanyanın bir parçası olan Solitary CT’yi Durdur kampanyasının baş organizatörü, binlerce insanın hücre hapsinde yaşamakla ilgili korku hikayeleri olmasına rağmen, Butler gibi tanınmış birinin öne çıkmasının önemli olduğunu söyledi.

          “Bu, insanların bağlantı kurabileceği biri. ”dedi. “Hapishane sistemlerimizdeki en büyük sorun, insanların hapsedilmiş insanların insanlığıyla bağlantı kurmakta zorlanmasıdır.”

          Butler, savunuculuk yapan ilk eski UConn yıldızı değil. ceza adaleti reformu için.

          Maya Moore, daha sonra kocası olacak olan Jonathan Irons’ın haksız mahkûmiyetini bozmak için başarılı bir mücadeleyi sürdürmek için WNBA’dan ayrıldı. Ayrıca, savcıların sahip olduğu güce ve bu gücü sorumlu bir şekilde kullanma yükümlülüklerine dikkat çekmek için tasarlanmış Adaletle Kazan adlı bir sosyal eylem kampanyası başlattı.

           Butler bunun bir suç olmadığını söyledi. Moore ve eski UConn oyuncusu Renee Montgomery gibi diğerlerinin sosyal adalet reformu için aktif olmaları bir tesadüf.

            “Bize iki Hall of Fame antrenörü tarafından eğitim verildi [Calhoun and Geno Auriemma] bir şey hakkında tutkulu olduğunuzda, bir dalga yaratmanın ve o dalgayı büyütmenin ve bir akım yaratmanın bir yolunu bulmalısınız” dedi. “Tıpkı bir basketbol maçındaki momentum değişiklikleri gibi, bir duruma iradenizi dayatmanız gerekir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu