Haberler

Eski Louisville Yrd. Gaudio gasp ile suçlandı

4: 48 PM ET

 • Mark Schlabach

  Kapat

  ESPN Kıdemli Yazar

  • Kıdemli üniversite futbol yazarı
  • Üniversite futbolu üzerine yedi kitabın yazarı
  • Georgia Üniversitesi Mezunu
 • Myron Medcalf

  Kapat

  ESPN Personel Yazarı

  • Üniversite basketbolunu kapsar
  • Katıldı ESPN.com 2011
  • Minnesota Eyalet Üniversitesi Mezunu, Mankato

Oyunculuk Michael Bennett tarafından Salı günü yayınlanan bilgiye göre, eski Louisville basketbol asistan koçu Dino Gaudio, üniversiteden para ve diğer değerli şeyleri gasp etmeye teşebbüs etmekle suçlandı. Kentucky’nin Batı Bölgesi için ABD Savcısı.

Suçlamaya göre, Gaudio, Louisville yetkilileriyle Mart’ta yüz yüze bir toplantı sırasında 17, “Louisville Üniversitesi erkek basketbol programının ihlal ettiği iddialarını medyaya bildirmekle tehdit etti [NCAA] Louisville Üniversitesi [Gaudio] ek ücret  için maaşını ödemediği sürece, aday öğrenci sporcular için işe alma videoları ve uygulamada lisansüstü asistanların kullanımıyla ilgili kurallar ay veya 17 aylık maaş. ”

Daha sonra d ay, suçlamaya göre, Gaudio “Louisville Üniversitesi personeline medyaya göndermekle tehdit ettiği asker alma videolarından birini içeren bir metin mesajı gönderdi.” Hükümete göre kısa mesaj Kentucky’nin dışına çıktı.

Gaudio, 64, haraç alma niyetiyle eyaletler arası iletişimle suçlanıyor.

“Ücretlendirme belgesinde detaylandırıldığı gibi, Gaudio’nun sözleşmesinin kendisine bildirilmesinden sonra Louisville yetkilileri yaptığı açıklamada, yenilenmeyeceğini, erkeklerin basketbol programında iddia edilen NCAA ihlallerini medya üyelerine bildirmekle tehdit etti, “dedi. “İhlal iddiaları, aday öğrenci-sporcular için işe alma videolarının izin verilmeyen şekilde üretilmesi ve yüksek lisans yöneticilerinin antrenmanlarda ve antrenmanlarda izin verilmeyen şekilde kullanılmasıdır. Devam eden federal soruşturma ve NCAA süreci nedeniyle Üniversite daha fazla yorum yapamazken, işbirliği yapmaya devam ediyor yetkililerin yanı sıra konuyla ilgili NCAA ile. ”

Eski bir ESPN analisti olan Gaudio, Gaudio’nun yerini almaya karar veren Louisville teknik direktörü Chris Mack altında üç sezon geçirdi. ve yardımcısı Luke Murray, program için hayal kırıklığı yaratan bir yılın ardından Mart ayında.

“Yenilenmediği zaman incindi, sinirlendi ve işin sonunda Gaudio’nun avukatı Brian Butler, ESPN’e verdiği demeçte pişmanlık duyduğu açıklamalarda bulundu. “Ne yazık ki, bu ifadeler bantlandı ve ona onları geri getirme fırsatı verilmedi. Kolluk kuvvetlerine teslim edildi. Koç Gaudio, eylemleri, yargılama eksikliği ve çok hararetli bir durumda yaptığı açıklamaların tüm sorumluluğunu üstleniyor. . Eylemleri için ailesinden ve arkadaşlarından özür diliyor ve herkesin 40 yıllarını dikkate almasını umuyor iyi ve yaptığı tüm katkılar. ”

Federal ceza kurallarına göre, Gaudio iki yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya ve şartlı tahliye için uygun.

Mack yaptığı açıklamada, “Konunun ayrıntıları veya özü hakkında yorum yapamasam da, kolluk kuvvetleri ve Amerika Birleşik Devletleri Başsavcılığının profesyonelliği için minnettarım” dedi. . “Üniversite ve ben Koç Gaudio’nun davranışının mağdurlarıydık ve soruşturmalarında yetkililerle tam işbirliği yapmaya devam edeceğim. Basketbol programımız dahilinde NCAA ihlalleri iddialarını ciddiye alıyoruz ve iddiaları tam olarak incelemek için NCAA süreçleri dahilinde çalışacağız. ”

Louisville, Mayıs ayında NCAA’dan bir iddialar bildirimi aldı 2020, eski imzacı Brian Bowen II ve başka bir olasılığın koçu için uygunsuz işe alım teklifleri içeren bir Seviye I iddiası ve biri eski basketbol antrenörü Rick Pitino aleyhine olmak üzere üç Seviye II iddiası dahil. Dava halen Bağımsız Hesap Verebilirlik Çözüm Süreci ile yargılanıyor.

Louisville ayrıca gelen, yüksek profilli bir öğrenci-sporcunun işe alınmasını yeterince izlememekle suçlanıyor. .

NCAA, şu anda Iona’da koçluk yapan Pitino’nun, bir uyum atmosferini teşvik edemediğinde koçluk sorumluluğunu yerine getirmediğini iddia ediyor. Eski antrenör yardımcısı Kenny Johnson ve Jordan Fair, izin verilmeyen yardımlar ve ulaşım sağlamakla ve bir acemiyle izin verilmeyen temas kurmakla suçlanıyor.

NCAA’ya yanıt olarak, Louisville yetkilileri bir Adidas çalışanının ve danışmanının ve $ ödemeye söz veren eski bir ajan koşucunun kötü davranışından üniversitenin sorumlu tutulamayacağını yazdı , 00 0’dan sonra Bowen’in babasına Aynı üç kişi, federal bir ceza davasında üniversiteyi dolandırmaktan mahkum edildi.

Wake Forest’tan sonra koçu Skip Prosser, ‘da kalp krizi geçirdikten sonra öldü. , Gaudio akıl hocasının yerini aldı ve sonraki üç sezon boyunca Demon Deacons’a koçluk yaptı ve bir 61 – 31 kaydet ve NCAA turnuvasına iki kez ulaşmak. Daha sonra bir ESPN kolej basketbol analisti oldu, Mack’in ekibine 2018 katılana kadar elinde tuttuğu bir iş.

İkili, Xavier’de asistan olarak birlikte çalıştı. Kardinaller bitti 24 – 2019 – 20 kampanyasından önce NCAA turnuvası iptal edildi. Ancak sonraki yıl, Mack’in ekibi gitti 17 – NCAA turnuvasına davetle bitmeyen kısaltılmış bir sezon. Program, COVID – 19 zorlukları nedeniyle haftalarca devre dışı bırakıldı.

Takımının hayal kırıklığı yaratan bitişinden sonra, Mack “Kesinlikle değişiklikler olacak” dedi. Haftalar sonra, ekip Gaudio ve Murray’in işten çıkarıldığını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu