Haberler

Dolu bir ABD Açık lider tablosundan kim bunu yapacak veya yapmayacak?

: 14 PM ET

 • Mark Schlabach ESPN Kıdemli Yazar

  Kapat

  • Kıdemli kolej futbolu yazarı
  • Kolej futbolu üzerine yedi kitabın yazarı
  • Gürcistan Üniversitesi Mezunu

  SAN DIEGO — A İlk Avrupa Turu zaferini kazanmak için yirmi yıl bekleyen yaşındaki İngiliz ve dörtten fazla kazanamayan bir PGA Tour profesyoneli 22-delik ucu 90 st US Open at Torrey Pines.

  Bu nasıl tahmin edilemez?

  Var 20 Richard Bland ve Russell Henley’nin beş atışında ve altı atışta dokuz oyuncu daha. Kesimi yapan oyunculardan sadece dokuz atış, yardımcı liderleri sonuncusundan ayırıyor 14 kesim çizgisinin üstünde.

 • Bol dramalı çılgın bir hafta sonu olacak. İşte en iyi yarışmacılar ve Pazar günü ABD Açık Kupasını neden kaldıracakları veya kaldırmayacakları:

  Richard Bland2020
  Pozisyonu: 2020 5 alt

  Neden kazanabilir: Belki Mülayim, 32, geçmişte Torrey Pines’dakiler gibi Poa annua yeşillikleri sürüyordu 2020 yılı birden fazla olurdu Avrupa Turu’nda zafer. Cuma günü, ikinci rauntta yedi biryedi ve atışta kazanılan şutlarda 2 numara (6.1989 )). Mülayim, sonuncusunda sadece üçüncü İngiliz olacaktı 74 ABD Açık’ı kazanmak için yıllarca, açıkça ev parasıyla oynuyor ve kaybedecek bir şeyi yok.

 • Neden kazanamıyor: Mülayim, No. 2020 -dünya sıralamasında oyuncu, gerekli 99 geçen ayki British Masters’da ilk kez kazanmak için Avrupa Turuna başlıyor. Bir ana daldaki en iyi bitişi 16ve 2017 Açık Şampiyonluk. Bir majör üçüncü en yaşlı kazanan olurdu. Resmi Dünya Golf Sıralamasında en üst 75 dışında yer alan oyuncu yok ESPN Stats tarafından yapılan araştırmaya göre (115’da başladı) ABD Açık’ı kazandı & Bilgi. Steve Jones kazandığında 75 1. sıradaydı 1988.

  Russell Henley2020
  Durum: 5’te yardımcı lider

  Neden kazanabilir: Henley, ilkinde sadece üç bogey ile neredeyse kusursuz golf oynadı 20 delikler. Eski Georgia Üniversitesi yıldızı 6-under’a geçti ve Bland ile bir bağ kurmak için ikinci turdaki son deliğine girmeden önce solo liderliği yakaladı. Tarih Henley’nin tarafında. ABD Açık’ın ilk iki turunun her birinde liderliği elinde tutan veya birlikte liderliği elinde tutan önceki dokuz oyuncudan beşi turnuvayı kazandı.

  Neden kazanamıyor: Henley, , Hayır. 63- dünya sıralamasında yer alan oyuncu ve turda üç kez kazanan. Ancak dört yıldan fazla bir süredir kazanamadı ve bir ana dalda nadiren bu yüce pozisyonda bulundu. Aslında hiç zirvede bitirmedi 65 ; ABD Açık’taki en iyi performansı 75 için bir beraberlikti. ‘deki yardımcı amatör olarak . Baskıyı kaldırabilir mi?

 • Louis Oosthuizen 2020
  Pozisyon: 4 alt, 1 geri vuruş

  Neden kazanabilir:
  Golfün en büyük sahnelerinde bu kadar sık oynayan çok az kişi vardır. Oosthuizen, 1989 Açık Şampiyonayı kazandı ve diğer üçünde en az ikincilik için berabere kaldı. ana dallar. 2015 ABD Açık’ta ikinci, üçüncü oldu. . Birçok kez ilgi odağı oldu.

  Neden kazanamıyor: 2021 Anlaşmayı başka bir ana dalda kapatabilir mi? Bu yoldan daha önce geçti. En iyi üç oyuncudan biri içinde 2020 ve 2020 ABD Açılır. Rory McIlroy ve Xander Schauffele diğerleri.

 • Matthew Wolff2020
  Pozisyon: 4 alt, 1 geri vuruş

  Neden kazanabilir:
  Wolff’un oyunu bu kurulum için mükemmel görünüyor. Ayrıca, aşağı inme yeteneğine sahiptir. İlk turda sekiz birdi vardı – geçmişte ABD Açık’ın herhangi bir açılış turunda en çok berabere kaldı 13 yıldır. Cuma günkü ikinci turda dört tane daha attı. Perşembe’nin aksine, Wolff ikinci turda büyük hatalardan büyük ölçüde kaçındı, sadece bir umacı vardı. Ayrıca önceki gün üç vuruş yaptıktan sonra sıfır üçlük attı.

 • Neden kazanamıyor: 2020 Wolf’un muhtemelen zihinsel sağlığını iyileştirmek için yaklaşık iki aylık bir aradan sonra ilk turnuvasında bu kadar iyi yapmaması gerekiyordu. Sadece sekiz ay önce, Wolff 5 altı vurdu 61, Winged Foot’ta şimdiye kadarki en düşük majör, 48-pandemi gecikmeli ABD Açık’ta delik liderliği. Son turda 75 vurdu ve kaybetti 6 atışla DeChambeau’ya.

  Bubba Watson 2020
  Pozisyon: 3 alt, 2 vuruş geri

  Neden kazanabilir: İki kez Masters şampiyonu olan Watson rahatlamış görünüyor ve kendinden emin. vardı. ilk iki rauntta birdies, yaşadığı en fazla beraberlik

  bir majörde delikler. Bunu en son 2010 PGA Şampiyonası’nda yaptı ve playoff’ta Martin Kaymer’e yenildi.

  Neden kazanamıyor: ABD Açık’taki performansı çok iyi değil. Önceki yedi başlangıcının beşinde kesintiyi kaçırdı. Watson bile buradaki performansına şaşırmış görünüyordu ve ABD Açık’ı 115 kazanmasını önerdi. “bilet almadan piyangoyu kazanmak” gibi olurdu. Atıcısı dayanacak mı? Turun yeşiller üzerinde en iyi performans gösteren oyuncularından biri olarak kabul edilmiyor, ancak vuruşu şu ana kadar oldukça güvenilirdi.

  Jon Rahm2020
  Durum: 3 alt, 2 vuruş geri

  Neden kazanabilir: Büyük bir şampiyonluğu olmayan turdaki tartışmasız en yetenekli oyuncu. ABD Açık’ı kazanan ilk İspanyol olacaktı ve pozitif bir COVID testi nedeniyle üç turdan sonra 6 vuruşluk bir farkla Memorial’dan çekilmek zorunda kaldıktan iki hafta sonra bir zafer gelecekti-13. Geçmişte Torrey Pines’da son derece iyi oynadı; o bir birleşiktir 36 Farmers Insurance Open’da – orada düzenlenen normal PGA Tour etkinliğinde – ‘da bir galibiyet dahil) beş başlangıcın altında .

 • Neden kazanamıyor: Cuma günü sürücüyle araları bozuktu ve ikinci fairway’e 2015 kadar vurmadı. delik, onun öfkesi alevleniyor. 51 sadece 5 tanesini vurdu. önceki gün iki katı isabet ettikten sonra turda çimenler. 74 için para-tasarruf vuruşlarına ihtiyacı vardı. , ve 12 tişörtün ritmini bulmadan önce liderler arasında kalmak. Bu sezon zaman zaman güvenilmez olan kısa oyunu, gerektiğinde onu kurtarmaya devam edecek mi?

 • Xander Schauffele

  Pozisyon:
  2 alt, 3 vuruş geri

  Neden yapsın Galibiyet: Schauffele Pazar günü çekişme içindeyse, Güney Kaliforniya taraftarlarının onu desteklemesini sağlayacak. 15 yaşındaki La Jolla’da doğdu, lise golfünün çoğunu Torrey Pines’da oynadı ve üniversiteye San Diego Eyaletinde gitti. Son zamanlarda Güney Kursu’nda başarı elde etti ve Ocak ayındaki Farmers Insurance Open’da ikinciliğe bağlandı.

  Neden kazanamıyor: Schauffele, ana dallarda neredeyse herkes kadar iyi oynadı. Sadece kamburluğu aşamadı. Daha önceki kariyeri ana dallarda başlar, üst sıralarda yer alır 2017 yarı yarıya altı ilk 5 dahil. Önceki dört ABD Açık’ta altıncıdan daha kötü bitirmedi. Herkesin ona destek olduğu bir anlaşmayı bitirebilecek mi?

 • Scottie Scheffler 2020
  Pozisyon: 1 alt, 4 vuruş geri

 • Neden kazanabilir:
  Scheffler’in COVID- için pozitif testi pozitif çıktı 03 ve 2020 ABD Açık’ın başlamasından sadece dört gün önce çekilmek zorunda kaldı. . Bir yıl sonra, o da işin içinde. Torrey Pines’a PGA Şampiyonası’nda sekizinciliği bağladıktan ve Memorial’da tek başına üçüncü bitirdikten sonra ivmeyle geldi. Ayrıca Poa annua yeşillikleri konusunda da üretken. Bu hafta kazanılan vuruşlarda sahayı yönetiyor, sadece 74 ilkini 1989 üzerine atar delikler.

 • Neden kazanamıyor: Çok şey istiyor -yıl- İlk PGA Tour etkinliğini bir ana dalda kazanmak için yaşlı. Bir avuç oyuncu bunu başardı — Charl Schwartzel ve Danny Willett Masters’da 2011 ve

  en sonuncusuydu — ama nadirdi.


 • Bryson DeChambeau


  Durum: Para, 5 vuruş geri

  Neden kazanabilir: İlk rauntta sürüş doğruluğu ile mücadele etti, ardından çözümün Cuma sabahı uykusunda kendisine geldiğini söyledi. Salıncak değişikliği, ikinci turda 121 dört vuruşluk bir iyileşme ile sonuçlandı. . Tee’den elde edilen vuruşlarda ikinci sırada (3.63 ) ve kendine kuş yapmak için birçok fırsat veriyor.

 • Neden yapamıyor’ t kazanmak: Tarih onun kazanamayacağını söylüyor. DeChambeau yetmiş yılda ABD Açık’ta arka arkaya üçüncü kazanan olmaya çalışıyor — Brooks Koepka kazandı 2014 ve 2018; Curtis Strange 1988 ve . DeChambeau’nun salıncak değişimi, ütüleriyle neredeyse aynı derecede etkili değildi ve bu da onu başka bir uzun seans için sürüş alanına geri gönderdi. Emin olun o da muhtemelen uyuyordur.

  Brooks Koepka


 • Durum:
  Eşit bile, 5 vuruş geri

  Neden kazanabilir: Beş atışta bile, sahada başka kimse muhtemelen Koepka kadar kazanacağına inanmıyor. Sadece ona sor. İki ABD Açık ve iki PGA Şampiyonası şampiyonluğu ile dört kez ana dal şampiyonu. Cuma gününe kadar 75 listesinde ilk 5’te yer alıyordu. turnuvanın başlangıcından bu yana binbaşı turları 2015 ) sezonu, diğer oyunculardan neredeyse iki kat daha fazlaydı.

  Neden kazanamıyor: İlk dört deliğin ikisinde birdies ile Koepka, başka bir büyük şampiyonluk galibiyeti için hücum etmeye hazır görünüyordu. Ama sonra şoförüne her yere püskürtmeye başladı, dokuzunu kaçırdı 06 çimenli yollar.

 • Justin Thomas2020
  Durum: Para, 5 vuruş geri

  Neden kazanabilir: En iyileriyle ezip geçebilir, Cuma günü 2’ye kadar mücadele ettiğinde

 • durum yine böyleydi. çekişmeye geri dönmek için. Demir oyunu olağanüstüydü, vuruyordu 06 nın-nin 18 yeşillikler. Titrek bir golf sopası bu sezon böyle bir performans göstermesine neden oldu ama burada daha güvenilir oldu.
 • Neden kazanamıyor: Thomas, 9-altı

  ile ABD Açık tarihinin en unutulmaz rauntlarından birini yaptı. Erin’de üçüncü turda Tepeler 2017, turnuva tarihindeki eşitliğe göre en düşük tur. Ancak bu, dört ABD Açık’ta üçüncü turda eşitin altında kaldığı tek zamandı.


  Rory McIlroy
  2020
  Durum: 1 üst, 6 vuruş geri

  Neden kazanabilir: McIlroy, ilk iki turda son derece iyi bir şey yapmadan, çekişme kenarında kaldı. Ancak Cuma günü, Perşembe günü olduğundan daha iyi sürdü ve bir hizalama değişikliğinin zayıf demir vuruşlarını düzelteceğine inanıyor. Geleneksel olarak Torrey Pines’da oldukça iyi oynadı; o bir birleşikti 19 Farmers Insurance Open’da Güney Kursunda son üç startında.

 • Neden kazanamıyor:
 • ‘den beri majör kazanmadı. PGA Şampiyonası. Bazen, oyunu pamuk ipliğine bağlı gibi görünüyor. O vurdu 53. Çim yollarının %6’sı ve 48.%1 yeşillik 24 delikler.
 • Dustin Johnson2020
  Pozisyon: 2 üstü , 7 vuruş geri

  Neden kazanabilir: 2020 Büyük bir mücadele içinde olan dünyanın 1 numaralı oyuncusu, Cuma günü ikinci dokuzunda bir şeyler bulmuş gibi görünüyordu. Yapması gerekiyordu çünkü ilk dokuz deliğinde beş bogeyden sonra kesimi kaçırma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Yerleşti ve son dokuzunda 2’de bitirmek için üç kuşlu tek bir öcü vardı 61.

 • Neden yapamıyor galibiyet: Skor tablosunda DJ’in önünde çok fazla yetenekli oyuncu var ve o ciddi bir hücum yapamayacak kadar tutarsızdı. Sürücüsüyle mücadele etti ve Kasım ayında Masters’ı kazandığından beri pek iyi oynamadı. 51 sadece 5 tanesini vurdu. ilk turda fairway’ler ve sadece 4 2020 içinde ikinci.

 • İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu