Haberler

Colt Brennan, Hawaii futbolunun ulusal haritaya konmasına nasıl yardımcı oldu?

9: 00 AM ET

  • Mark Schlabach ESPN Kıdemli Yazar

    Kapat

    • Kıdemli kolej futbolu yazarı
    • Üniversite futbolu üzerine yedi kitap yazarı
    • Georgia Üniversitesi Mezunu

İçinde 2006, Joel Sebastianelli bir 11 – küçüklerde bir yaşındaki üniversite futbolu fanatiği Johnston, Rhode Island kasabası.

Ve 5 ikamet eden rekor kıran bir silahşör tarafından büyülendi 068 mil uzakta ve nadiren biten bir oyun oynadım Doğu Kıyısı’nda gece yarısından önce.

Sebastianelli ve arkadaşları NCAA Futbolu oynamayı severdi 05

“Biri her zaman Hawaii olmak istedi” dedi.

Ama Sebastianelli bunu bir adım daha ileri götürdü.

2007 sezonunda Sebastianelli, harçlığını biriktirdi ve komşularının çimlerini keserek fazladan para kazandı. Üniversite futbol sezonu yaklaşırken aklında bir şey vardı: Rainbow Warriors’ı çalışırken izleyebilmek için ESPN GamePlan aboneliği satın aldı.

“Sen bir yetişkin olmak zorunda değildi, hayatı boyunca kolej futbolunu izlemiş biri olmak zorunda değildin, “dedi Florida Üniversitesi’nde okuyan ve şu anda Toledo, Ohio’daki BCSN için Michigan ve Ohio Eyaletini kapsayan Sebastianelli. “Bu Hawaii takımlarını izlemekle ilgili bir şey vardı [great]. Onlarda farklı bir şey vardı.”

Aradaki fark elbette Colt’du. Dörtte üçlük teslimat ve şimşek hızında serbest bırakılan beyaz sarışın oyun kurucu Brennan, Hawaii koçu June Jones’un run ‘n’ shoot hücum versiyonunda oynamak için doğmuş görünüyordu.

Üç sezonda 2005 ile 2007, Brennan iflas etti veya berabere kaldı 31 NCAA kayıtları ( ) ve tek sezonluk gol geçişleri (58 içinde 2006). Halen kariyer tamamlama yüzdesi için NCAA rekorunu elinde tutuyor (068.% 4).

Brennan’ın yaşta aşırı dozda aşırı dozda uyuşturucudan Salı günü ölümü 37 Sebastianelli ve diğerleri o uzun, büyülü cumartesi gecelerini düşünürken, Brennan, rakip WAC savunmalarına karşı topu sahanın her tarafına fırlattığında, tipik olarak Pazar sabahı erken kanadı.

“Saat 8’de maç başlar başlamaz ABC bitti, Doğu Yakasında Hawaii futbolu zamanı gelmişti, “dedi Sebastianelli. “Üniversite futbolunu izlerken yaşadığım en eğlenceli şey buydu.”

O kadar dikkat çekici olan şey, pek çok insanın Rainbow Warriors’ı ABD anakarasındaki televizyon, onların şahsen oynadıklarını hiç görmemişti, Hawaii’de çok daha az. İzleyicilerin ekiple tek bağlantısı, ESPN GamePlan aracılığıyla TV’lerine beslenen oyunların yerel prodüksiyonuydu.

İnternet ve kablo TV’den önceki bir dönemde Ülkedeki neredeyse her maçı izlemeyi kolaylaştırdı, Brennan, zamanının ötesinde bir Colt kahramanıydı.

“Hâlâ böyle olmak istiyorum Colt Brennan, “dedi Florida Eyaleti oyun kurucusu McKenzie Milton. “Oyunu oynama şekli, taklit etmek istediğiniz her şey buydu. İnsanları nasıl hareket ettireceğini biliyordu. Savunmaları nasıl kullanacağını biliyordu. Etrafındaki adamları daha iyi yaptı. İşi, güveni, yağmalığı gördün. Sen ‘ Liderliği görebiliyorsunuz. O oynarken tüm bunları görebiliyorsunuz. Böyle bir oyuncunuz olduğunda bu çok ender bana göre. ”

Brennan’ın 2006 sezonunda Milton bir

idi. -yaşında UH kampüsünden arabayla yaklaşık bir buçuk saat uzakta Kapolei, Hawaii’de büyüyor. Milton’ın ebeveynlerinin 25 – Aloha Stadyumu’ndaki saha çizgisi ve Brennan orada oynarken her ev maçına ailesi katıldı.

“O Aloha Stadyumu’nda elektrik vardı ve ne zaman yolda olsalar, tüm eyalet maçı televizyonda izliyordu, “dedi Milton.

Brennan büyüdü. California’da bir yerel değildi, ancak Hawaii futbolunu haritaya koymak için muhtemelen herkesten daha fazlasını yaptı. Başarılı olduğu oyun kurucu Timmy Chang, yarda geçerken NCAA işaretleri belirledi (17, 0 72), denemeler (2, 436), tamamlamalar (1, 388) ve toplam ihlal (16, 910), diğerleri arasında. Ayrıca 72 ile bir NCAA kaydı oluşturdu ve yalnızca tamamlandı 57%

Brennan sahada mükemmel değildi, ama daha yetenek ve heyecanla oynadı.

Milton, “Hawaii’nin böyle olduğunu hiç görmedim veya deneyimlemedim, herkes bir grup etrafında toplanıyor,” dedi Milton. “Herkesin kalbini ve aklını ele geçiren bir futbol takımı yüzünden devletimizi hiç bu kadar yakından görmemiştim ve Colt bunun yüzüydü. O Hawaii çocuğu bile değildi. O doğmamıştı ve orada büyüdü, ancak esasen Hawaii’nin yüzü oldu. ”

Santa Ana’daki Mater Dei Lisesi’nde üç sezon boyunca geleceğin Heisman Trophy galibi Matt Leinart’ın yedeği , California, Brennan, Colorado’da yürüdü ve kırmızı gömlekle içeri girdi 2003.

Ocak ayında 2004, bir kız öğrenci yurt odasına davetsiz girdiğini söyledi. kendisi ve onu okşadı. Cinsel saldırı da dahil olmak üzere çeşitli suçlarla suçlandı. Colorado, Brennan’ı takımdan çabucak kovdu. Sekiz ay sonra, bir jüri Brennan’ı ikinci derece hırsızlık ve birinci derece izinsiz girmekten suçlu buldu. Kanuna aykırı cinsel davranışla ilgili daha ağır bir suçlama, delil yetersizliğinden kaldırıldı. Brennan yedi gün hapis ve dört yıl gözetim altında tutuldu.

Brennan mahkeme kararıyla yalan makinesi testini geçti ve bu sonuçları hastaneye kabul edilmek için kullandı. Kaliforniya, Mission Viejo’daki Saddleback Community College. Orada bir sezon geçirdi ve iyi oynadı, ancak mahkumiyeti ve hapis cezası çoğu okulu onu takip etmekten caydırdı. Jones, Brennan’a Warriors için oynayabileceğini söyledi, ancak yalnızca başlangıçta kendi yolunu öderse ve beladan uzak durursa. Karşılığında, Brennan, Jones’un meşhur pas-mutlu hücumunu yönetecekti.

Ve Brennan, ona ikinci bir şans veren yerin kültürünü ve havasını kucakladı.

“Benim için her şeyi yavaşlattı,” Brennan ESPN’e 2006. “Sadece eğlenmeye ve mutlu olmaya odaklanıyorlar.”

Brennan başladı 10 nın-nin 12 Rainbow Warriors için oyunlar 2005 ve toplam hücum ve gol geçişlerinde ülkeyi yönetti. Hawaii 5-7 bitti.

Gelecek sezon Hawaii gitti . oylama. ile NCAA’nın tek sezon rekorunu kırdı. , son beşi bir 41 – 24 Hawaii Bowl’da Arizona Eyaleti’ne karşı zafer. 559 yarda attı -için-42 o oyunda pas geçme.

O sezon NCAA’yı toplam hücumda yönetti (422. 5), geçiş verimliliği (185. 96), sorumlu olan puanlar (25. 7 ), tamamlanma yüzdesi (72.% 6) , pas yardası (5, 549) ve pas yardası (396. 4). Kırdı veya berabere kaldı 20 NCAA kayıtları, 17 WAC kayıtları ve 41 o yılki okul kayıtları.

Bitmedi. 2007 sezonu için Hawaii’ye dönerek birçok insanı şaşırttıktan sonra, Rainbow Warriors’ı bir 12 – 0 normal sezon, Gürcistan’a kaybetmeden önce 41 – 10 Şeker Kasesi’nde. Brennan, Heisman oylamasında üçüncü oldu ve Davey O’Brien Ödülü için finalist oldu.

“Kasabalar [were] Cuma, Cumartesi, ne zaman olursa olsun kapatılıyor Onlar oynuyorlardı, [and] gözler sadece o şovu izlemek için TV’lere yapıştırılmıştı, “dedi Milton. “Ve çimdeki en büyük gösteriydi. İnanılmazdı.”

Adaların bir görüntüsünü başının yan tarafına kazıdı. Hawaii’ye geldikten kısa bir süre sonra Samoaca sınıflarına kaydoldu, böylece saldırgan astrologlarından bazıları da dahil olmak üzere birçok yerlinin dilini konuşabildi.

Eski Gökkuşağı Savaşçıları gardiyan Herkül Satele, Brennan’ın savunmaları karıştırmak için Samoaca’da duyulabilenlere havladığını hatırladı. Brennan, “aua le pisa” diye bağırdığında, Satele ve arkadaşları “sessiz olmayı” ve aniden Brennan’ın ayağını izlemeyi biliyorlardı.

“O sadece bir insan, “dedi Satele ESPN’e. “Ekibe katılır katılmaz bunu anlayabilirsiniz. Hepimiz onu kucakladık. Tüm Hawaii eyaleti gördüklerimizi gördü ve onu da kucakladı. Kültürümüzü ve ekibimizin etrafındaki tüm atmosferi değiştirdi.”

Dahası, Chang ve Brennan, gelecek nesil Hawaii oyun kurucularına ayak izlerini takip etmeleri için ilham verdi. Önümüzdeki bir düzine yıl boyunca, Jeremiah Masoli (Oregon ve Ole Miss), Marcus Mariota (Oregon), Tua Tagovailoa (Alabama), Milton (Central Florida ve Florida Eyaleti) ve Dillon Gabriel (UCF) gibi oyun kurucular FBS.

“Yaptığını yapmadıysa, Hawaii’den oyun kurucuların boru hattı olup olmadığını bilmiyorum, gerçekten hissediyorum bu şekilde, “dedi Milton.

Chang, Mariota, Tagovailoa ve diğerleriyle çalışan Hawaii’de tanınmış bir oyun kurucu koçu Vinny Passas da aynı fikirdeydi.

Passas, “Hawaii’deki genç oyun kuruculara ilham vermek için yaptıklarının harika olduğunu düşündüm” dedi. “Hepsi onun gibi olmak istiyordu, tıpkı Timmy’nin adam ve memleket kahramanı olduğu zamanki gibi. Çok karizması vardı. O sadece bir halk kahramanıydı.”

Brennan, Hawaii’deki futbol taraftarları için ne kadar önemliyse, adalar da onun için önemliydi. Yaralanmalar ve bir araba kazasının ardından profesyonel futbol kariyerini raydan çıkardıktan sonra, evlat edinilmiş evinde yaşamak için geri döndü.

Bir Kasım 2010 Hawaii’de meydana gelen araba enkazının onu, kafasında ciddi yaralanmaların yanı sıra kırık kaburgalar ve kırık bir köprücük kemiği bıraktığı bildirildi. Terry Brennan, oğlunun kazadan sonra asla eskisi gibi olmadığını söyledi.

Brennan, son yıllarda, kabahat düzensiz davranışları nedeniyle tutuklamalar da dahil olmak üzere bir dizi yasal sorun yaşadı, DUI. Dr. ve sarhoşken bir otele izinsiz girmek ve yöneticinin ayrılma isteğini reddetti.

“Kendini bulduğu yer üzerinde etkisi var gibiydi Terry Brennan ESPN’e verdiği demeçte, bir kötü noktadan başka bir kötü noktaya gidiyor. “Başka nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Kararlar veriyorsunuz ve bazen onlar doğru kararlar ve bazen de yanlış kararlar.”

Salı günü hastane odasında geçirdiği son saatlerde Brennan’ın kız kardeşleri boynuna bir leyle dolayıp Bob Marley şarkıları çaldılar. Terry Brennan, oğlunun Mayıs’ta öldüğünü kaydetti 11, aynı gün Jamaikalı reggae yıldızı ve kahramanı öldü 1981.

Terry Brennan oğlunun yakılacağını ve küllerinin bir kısmının geri döneceğini söyledi. Hawaii.

“Hawaii onun için çok şey ifade etti” dedi. “İkinci bir şans elde edebildiği bir yer. Rekabetçi bir arenada futbol oynamak olan hayalinin peşinden koşmayı başardı. Çok sayıda arkadaş edindi ve Hawaii halkıyla güvenilir ve kalıcı ilişkiler geliştirdi. Her şeyi sevdi. Çok önemsedi. ”

ESPN’den Andrea Adelson bu rapora katkıda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu