Haberler

Collin Morikawa'nın PGA Şampiyonasına koşusu saati 80 dolardan başladı

Mayıs 18, 2021

  • Bob Harig ESPN Kıdemli Yazar

    Kapat

    • ESPN.com için kıdemli golf yazarı
    • 20 yıl
    • Indiana Üniversitesi’ne katılmak için Evans Bursu kazandı

KIAWAH ISLAND, SC – Ücret, $ mahallesindeydi 80 saat başı. Rick Sessinghaus, Kaliforniya, Glendale’de çalıştığı yönetici kursunda tüm genç golfçülerden ücret aldı. Ve evet, buna çok genç bir Collin Morikawa da dahildi.

Son dönemdeki PGA Şampiyonası galibi, öğretmeni ile çalışmaya başladığında sadece 8 yaşındaydı, bu uzun süredir devam eden bir ilişki. bu güne, ortaokul ve kolej golfü ve profesyonel oyuna hızlı geçişi ve büyük bir şampiyona dahil olmak üzere dört PGA Turu zaferi sayesinde.

“Tipik olarak insanların yaptığı şeydi fiyatı bir saatte $ 51 ‘ya düşürmek için altı derslik bir dizi satın alacaklardı. ” Üniversite boyunca ücreti aynı tuttu ve bazen ondan gerçekten ücret almadım çünkü kazanıp iyileştikçe onu elimden geldiğince desteklemek istedim. ”

Söylemeye gerek yok, şimdi düzenleme oldukça farklı. Morikawa, 24, üniversiteden ancak iki yıl sonra filizlenen bir yıldız. Geçen Ağustos ayında TPC Harding Park’taki zaferi, PGA Şampiyonasında oynadığı ilk denemede oldu. Bu sadece üçüncü büyük şampiyonluğuydu.

Koçlar gelir ve gider. Başarılı bir oyuncu için kadrolar, menajerler, antrenörler ve her türden ekip üyesi de öyle. Ancak Sessinghaus 16 yıldır Morikawa’nın yanında.

Ve Sessinghaus’un felsefesinin büyük bir kısmı, oyunun zihinsel yönünü ve sahada koçluğu kapsıyor. Morikawa ile geçirdiği zamanın çoğunu, çalıştığı par – 51 kursunda, golf sahası dışında oyunun çeşitli yönlerine odaklanarak geçirdi.

Morikawa profesyonelliğinden beri çalışan kıdemli caddy JJ Jakovac, “En iyi zihin koçlarının sahip olduğu bir mesajı var. Collin küçüklüğünden beri iyi bir ilişki. Collin’in ona tamamen güvendiğini görebilirsiniz. Birine güvendiğinizde, vaaz ettiklerini uygulamanın çok daha kolay olduğunu düşünüyorum. Ona bir aile üyesi gibi güveniyor. Ve Rick ona karşı dürüst olmaktan korkmuyor. Ona ne gördüğünü ve ne düşündüğünü söyleyecektir. Bir turun üzerinden geçecekler, bir oyun planı.

“Fiziksel açıdan, golf vuruşunu yaptı, böylece bunu herkesten daha iyi biliyor. gözle görülemiyor. Ama Rick bunu görüyor çünkü onunla çok uzun süredir çalışıyor. ”

Geçen yılki PGA’nın en önemli anı Harding Park’ta geldi 16 Morikawa’nın yattığı ve ilk üç günde bir yeşile vurduğu sürülebilir bir par-4 olan th delik.

Ancak o Pazar günkü turnuva dengede olduğundan ve birkaç oyuncu sıkı bir şekilde çekişmeye başladığında, Morikawa içgüdülerine güvendi ve bir şoförle gitti, sahada zıplayan ve duran bir kesim yaptı. Kupadan 7 fit. Morikawa, kartal atışını deldiğinde şampiyonanın komutanıydı, daha sonra iki delik açacaktı. önce Morikawa’nın Cal’da kolej kariyerini bitirmesini izliyordu. Şimdi bir binbaşı kazandı ve Şubat ayında WGC-Workday Şampiyonasını ekledi.

“Yardım edebilmek için her gün kendimi çimdikliyorum,” dedi Sessinghaus. ” Ve önüme çıkan tüm fırsatlar için çok minnettarım. Diğer soru ise daha çok sürpriz faktör. Evet, 45 başlangıçlarda dört kez kazandı. Bu son derece yüksek bir kazanma oranı. Dört kez kazanacağını söyler miydim? Muhtemelen değil. Gerçekten başarılı bir kariyere, uzun bir kariyere sahip olacağını hissettim. Bu yüzden çekişme içindeyken şaşırtıcı değil.

“Küçük yaşlardan beri bu ‘o’ faktörüne sahip olduğuna inandım. Sıkı çalışmaya o koydu. Ama mecburum Bunun özel, havalı bir yolculuk olduğuna dair bir bakış açısına sahip olun. ”

Sessinghaus ve Jakovac’ın belki de en çok takdir ettikleri kalite Morikawa’nın olgunluğudur.

“Bulunduğumuz noktaya henüz ulaşmadık Aynen ‘Ne yapacağımı bilmiyorum’ gibiydi ” dedi Morikawa. “Erken kazandık. Bu, bir şeyler üzerinde çalışmayı bırakamayacağınız anlamına gelmez. PGA’yı kazandıktan sonra bana ‘Tamam, pekala, birkaç ay içinde görüşürüz, iyi yapıyorsun’ derse. Bundan nefret ederim.

“Ama Rick’in kim olduğu bu değil. PGA’dan hemen sonra, ‘Neyi daha iyi yaparız? Nasıl daha iyi oluruz? Bulunduğumuz yerde nasıl kalacağız? ‘ Çünkü her gün uyandığımızda biraz farklı uyanıyoruz. Peki, yapabileceğimiz en iyi golfçü olma şeylerine nasıl geri döneceğiz? ”

Takıma güvenmenin bir yolu var. Morikawa, sadece profesyonel olduğu için herhangi bir koçluk değişikliği yapmak istemedi. Ve ipleri bilen, öğüt vermekten korkmayan ve öğrenci-öğretmen dinamiğini hemen fark eden kıdemli bir yardımcı arıyordu.

İşler yolunda gitmediğinde bile ona ” dedi Jakovac, “Stres veya baskı yok. Eminim içeride öyle değildir, ama onun hakkında her şeyi biliyordur. … Golf zor bir spor ve diğer küçük çocukların sopalar attığını, sinir krizi geçirdiğini görüyorsunuz. [Morikawa] Bu soğukluk faktörüne sahip olmak gerçekten yardımcı oluyor.

“O zihinsel yanı olmadan olduğu kadar iyi olamaz. Bu sadece her şeyin iyi bir kombinasyonu. O istiyor. Bence hala genç olduğunu ve golf hakkında her şeyi bilmediğini söyleyen ilk kişi olacak. Çıktığımız her hafta teknikler öğreniyor. Tüm çekimleri yapmak istiyor ve en iyi oyuncular. ”

Morikawa şimdiden öyle. 4 numaraya yükseldikten sonra dünyada altıncı sırada yer aldı. Zirveye hızlı bir yükseliş oldu, ancak Yolculuk, hala yanında olan bir profesyonelle ilkokul günlerine ve küçük golf derslerine kadar uzanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu