Haberler

Çinli yetkili ölümcül yarış soruşturması sırasında öldü

10: 15 AM ET

 • İlişkili basın

PEKİN — Bir Çinli ilçe yetkilisi

ölümleriyle ilgili bir soruşturma sırasında kendini öldürmüş gibi görünüyor. Devlet televizyonunun Cuma günü bildirdiğine göre, geçen ay bir ultramaraton sırasında koşucular.

CCTV Çarşamba günü polise bir adamın evinden atlayarak öldüğü bildirildiğini söyledi. Soruşturma üzerine, onun Jingtai İlçe Komünist Parti Sekreteri Li Zuobi olduğu tespit edildi. CCTV’ye göre cinayet hariç tutuldu.

Cuma günü, Çin’in batısındaki Gansu eyalet hükümeti ‘e cezalar verdi. CCTV’nin bildirdiğine göre yetkililer, ölümünden sonra Li’yi muaf tuttu, ancak yardımcısı Zhang Wenling’i görevden aldı. Diğer iki alt rütbeli yetkili, soruşturma süresince gözaltına alınırken, diğerlerine idari cezalar, rütbeler, uyarılar ve cezalar verildi.

Yönetim tarafından düzenlenen bir rapor. eyalet, Mayıs 11 olayı için yeterli planlama eksikliği ve donan yağmur ve fırtınadan sonra etkili bir şekilde yanıt veremediğini tespit etti. -Kuvvetli rüzgarlar, koşucuların yarıştığı dağa çarptı.

Organizasyon komitesi, yarışı yönetmek için protokollerini uygulayamadı ve “aşırı derecede” suçluydu. formalist ve bürokratik” dedi raporda.

Rakipler koşuyordu 62 kilometre (62 mil), kısmen son derece dar bir dağ yolu boyunca, 9’a kadar rakımlarda,800 Gansu’nun Baiyin şehrinde Sarı Nehir Taş Ormanı turizm alanında ayaklar.

 • Raporlar $27,000 telafi olarak Her kurban için n teklif edildi, ancak bazı aile üyeleri, ölenlerin çoğunun geçimini ve sporunun zirvesinde olduğunu söyleyerek miktarı reddetti. Ölenler arasında Gobi Çölü’nde 100 kilometrelik bir yarış kazanmış olan tanınmış koşucu Liang Jing de vardı.

  Yarış daha önce birkaç kez yapılırken, koşucuların soğuk hava ve zorlu koşullara hazırlıksız yakalandığı, taş ve taş karışımından oluşan dik ve asfaltsız patikalarda görüldü. kum.

  Sert hava koşullarının ortasında, yaklaşık 21 170 yarışmacıdan fazlasına çobanlar tarafından bakılan geleneksel mağara evlerinde barınma sağlandı. Tüm gece süren bir kurtarma görevi, birçoğunun hastaneye kaldırılması gerekmesine rağmen, çoğunu güvenliğe kavuşturdu.

 • 170150

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu