Haberler

Çalışma: Sporcular, COVID sonrası kalp riskinin daha yüksek olduğunu görüyor

10: 20 AM ET

 • Paula Lavigne ESPN Personel Yazarı

  Kapat

  • ESPN’s Enterprise için veri analisti ve muhabir ve Araştırma Birimi.
  • Kazanan, 2014 Alfred I. duPont Columbia Üniversitesi Ödülü; finalist, 2012 IRE yayın ödülü; kazanan, 2011 Gannett Vakfı Bekçi Köpeği Gazeteciliğinde İnovasyon Ödülü; Emmy aday gösterildi, 2009.

Perşembe günü COVID geçiren üniversite sporcularında kalp hasarı riski üzerine bir çalışma – 19, semptomların olası kalp problemleri için en iyi gösterge olmadığını öne sürerek ve sürekli yüksek düzeyde kardiyak izleme, farkındalık ve olası testler için savunuculuk yaparak diğer son çalışmalarla çelişiyor.

JAMA Cardiology’de yayınlanan çalışma, 37 veya 1’in% 2,3’ü, 597 Test pozitif çıktıktan sonra kardiyak MRI yapılan on büyük üniversite sporcusuna COVID için – 19.

Dokuz miyokarditli sporculardan% ‘si kalp semptomları bildirdi, ancak 28 hiçbir kalp semptomu bildirmedi.

“Maalesef, çalışmamızdan semptomların bize pek yardımcı olmadığını gösterdik” sai d Indiana Üniversitesi’nde 40 yıldır ekip doktoru olan kardiyolog Dr. Lawrence Rink. “Semptomların bir değeri olmadığını söylemeyeceğim. Ancak miyokardit dediğimiz vakalarımızın çoğunu yakalayamadılar.”

Bu yorum önceki iki çalışmayla çelişiyor, Mart’taki profesyonel sporculardan biri ve Nisan’daki diğer üniversite sporcularından biri kardiyopulmoner ve COVID’yi belirledi – 19 olası COVID sonrası olası belirtiler için belirtiler – 19 kalp ile ilgili

Bu önceki çalışmalardan doktorlar, ekiplerin, kardiyak MRI’lar da dahil olmak üzere yoğun testlerin bir kısmını ve geçen sonbahardan beri sporcuların geçirdiği aktivite kısıtlamalarını muhtemelen azaltabileceğini öne sürdü. Bu, erken, küçük ölçekli çalışmalar COVID’e yakalanan sporcular arasında çok daha yüksek miyokardit oranları gösterdi – 19, yaklaşık iki çalışmadan yaklaşık% 15 dahil düzine Ohio Eyaleti sporcusu.

Bu çalışmayı yöneten Ohio Eyaleti kardiyoloğu Dr. Curt Daniels, aynı zamanda Perşembe günü yayınlanan ve ilk gösterdiği çalışmanın da yazarıdır – daha geniş bir ölçekte – COVID alan kişiler – 19 ve semptomlar yine de kalplerinde değişiklik gösterebilir. Bunun daha çok bir farkındalık meselesi olduğunu ve iltihabın zamanla düzelip düzelmediğini görmek için takip MRG’leri de dahil olmak üzere daha uzun vadeli analizlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Dr. Rink ve ikimiz de herkesin COVID’si olan bir MRI’ye ihtiyacı olduğunu söylemiyorum, “dedi Daniels. “Bulgular, ‘Hey, iyisin. Git her şeyi Gününde yap 11 izolasyondan çıkıyor. ‘ Yavaşlamanız, olası semptomlara dikkat etmeniz ve varsa tıbbi yardım almanız ve daha fazla değerlendirme yapmanız gerekir. ”

Kardiyak MRI’lar, kalp problemlerini tespit etmek için önde gelen bir teşhis aracı olarak kabul edilir. ancak pahalıdırlar ve zaman alıcıdırlar ve her üniversite şehrinde bulunmayan özel ekipman ve uzmanlık gerektirirler. Genellikle bir elektrokardiyogram, bir troponin protein kan testi ve bir kalp ultrasonu sonrasında veya bununla birlikte verilirler. Pek çok okulda, bir kardiyak MRG gerekip gerekmediğini belirlemek için semptomlarla birlikte bu testlerden herhangi birinde anormal bir bulgu değerlendirilecektir.

Big Ten çalışması, kardiyak MRG’lerin ne zaman yapıldığını belirtti. COVID sonrası – 19 sporcular için yapıldı, semptomlardan bağımsız olarak ” Miyokarditin saptanmasında 7,4 kat artış. ”

Amerikan Kalp Derneği dergisi Circulation’da Nisan ayında yayınlanan üniversite sporcuları üzerinde ülke çapında yapılan araştırmaya katılan doktorlar, sadece hafif veya hiçbir belirti, herhangi bir kalp testine ihtiyaç duymayabilir çünkü genel verileri miyokarditin çok düşük prevalansını gösterdi. Bu vakaların çoğunun ateş, vücut ağrıları veya kardiyopulmoner rahatsızlık gibi semptomlar gösteren bir sporcuyu içerdiğini belirttiler.

Ülke çapında yapılan bu çalışmada

 • kalp sorunları bildirildi. – veya% 0,7 – / 3, 018 COVID testi pozitif çıkan üniversite sporcuları – 19 ve kalp değerlendirmesi yapıldı. Bu sporculardan 21, 16 kardiyopulmoner veya hafif ila orta düzeyde COVID geçirdi – 19 semptomlar.

  Daniels, ülke çapındaki bu çalışma ile Büyük On çalışması arasındaki temel farkın, Büyük On araştırmasının bir Semptomlardan veya diğer testlerin sonuçlarından bağımsız olarak kalp MRG’si olan daha büyük sporcu havuzu.

  Ülke çapında yapılan araştırmada, 3 kişinin çoğu 018 sporcuların kardiyak MRG’leri yoktu. Yaklaşık 11% – veya 317 — yaptı. Kalp sorunu belirtileri olan 21 sporcular MRI alan ve yaptıkları daha küçük havuzdan geldi

  Rink, “Miyokardit teşhisini kullandıklarında, bunu kardiyak MRG’ye dayanarak kullanıyorlardı” dedi. Bir çalışmada sporcuların sadece küçük bir yüzdesi MRG çekiyorsa, “gerçekten miyokarditin yüzde kaçının olduğunu nasıl anlarsınız?”

  “Bu çalışmaların Kesin çalışmayı, yani MRI’yi yapmazsanız tahmin edici, “dedi Daniels. Rink, Big Ten çalışmasında, kardiyak MRI’ların elektrokardiyogram, kan testi ve kalp ultrasonundan normal sonuçları olan sporcularda da kalp sorunları bulduğunu söyledi.

  Ülke çapında yapılan araştırmada bir not: kalp MRG’leri, 317 sporcuların iki gruba ayrıldığını belirtir: 119 önceki üç testten birinde semptomları veya anormal bir sonucu olduğu için kardiyak MRI yaptıranlar ve 198 semptomlardan veya önceki test sonuçlarından bağımsız olarak MRI alan, “tarama MRI” olarak bilinen (Büyük On çalışmasındaki gruba çok benzer).

  Hakkında 12. Belirtiye dayalı MRI’ların% 6’sı gösterildi Kardiyak sorunların belirtileri, tarama MRG’lerinin% 3’ü yaptı, bu çalışma semptomlara dayalı MRI’ların olası kalp problemlerini semptomsuz gruba göre daha öngörücü olduğunu iddia etmek için kullanıyor.

  Spor hekimliği mesleğini içeren arka arkaya yarışan çalışmalar Çeşitli Power 5 okullarındaki als, geçen sonbaharda, salgın sırasında spora dönmenin güvenli olup olmadığı konusunda konferansların bölündüğü tartışmaya geri dönüyor. Farklı yaklaşımlar, okul yöneticilerinin, ebeveynlerin ve sporcuların kime güveneceğini ve ne kadar risk alacağını bilmekte zorlanmasına neden oldu.

  Bir ebeveyn, çocuğunun okulda oynaması konusunda daha güvende mi hissederse? Big Ten? “Cevap evet,” dedi Rink. “Büyük On’daki doktorların oyuna geri dönme konusunda daha temkinli davranacaklarından şüpheleniyorum.”

  Önceki çalışmalarda yer alan doktorlar, kardiyak MRI’ların aşırı kullanımı ve uymayan anormallikler bulma konusunda endişelendiklerini söylediler. Sporcuya gerçekten zarar vermez, ancak gereksiz yere aktiviteden uzak tutulmasına neden olabilir.

  Dr. Boston’daki Massachusetts General Hospital’daki kardiyovasküler performans programının direktörü olan ve önceki her iki çalışmada da yer alan Aaron Baggish, bir e-postada Big Ten çalışma verilerinin “COVID’den sonra kardiyak tutulum insidansının çok düşük olduğunu doğruladığını yazdı – 19 genç, önceden sağlıklı sporcularda enfeksiyon. ” Eklenen verilerin yalnızca kalp sorunlarının ve COVID’nin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olabileceğini söyledi – 19 sporcularda ve her iki çalışmada da ortak bir noktaya dikkat çekti; sporcuların “tek bir ani ölüm veya olumsuz olay olmadan” spora geri dönebilmeleri.

  “Kardiyak MRI kullanımı Big Ten tarafından evrensel olarak kullanıldığı şekliyle, gerçekten de semptom taraması ve daha temel testlerle gözden kaçan bazı miyokardiyal tutulum vakalarını tespit edecek “diye yazdı. “Ancak MRG’nin bir tarama aracı olarak kullanılması, önemli bir mali maliyete, yanlış pozitif teste neden oluyor ve yüksek riskli klinik kategorisine giren sporcuları tespit etmiyor gibi görünüyor.”

  Rink ve Daniels, MRI’ların yüklerini ve olası dezavantajlarını anladıklarını söyledi ve zamanla daha fazla veri elde etmenin doktorlara çizgiyi nereye çekecekleri konusunda daha iyi bir fikir vermesi gerektiğini söyledi. Bu arada Rink, daha fazla üniversite sporcusu aşı ve COVID aldıkça testlerin daha yönetilebilir hale gelmesi gerektiğini söyledi – 19 vakalar azaldı.

  NCAA baş tıp görevlisi, aynı zamanda ülke çapındaki üniversite sporcuları araştırmasının bir parçası olan Dr.Brian Hainline, Big Ten araştırmasına yanıt olarak bir bildiri yayınladı. , “Büyük On verilerinin resmi incelemesinin ardından, uzmanlar yapılması gerektiğini kabul ederse kardiyak rehberliğimizde güncellemeler yapılacaktır. Önemlisi, Büyük 10 verileri kardiyak MR sonuçlarına odaklanır ve kardiyak görüntülemedeki ‘anormallikleri’ anlama bilimi henüz emekleme aşamasındadır. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu