Haberler

Björkgren, bir sezonun ardından Pacers teknik direktörlüğünden kovuldu

00: PM ET

Adrian WojnarowskiKıdemli NBA Insider

Kapat

Ev sahibi of The Woj Pod ESPN’e

yılında katıldı

Bir çalkantılı sezonun ardından Indiana Pacers, teknik direktör Nate Bjorkgren’i görevden aldı. Çarşamba.

Pacers yönetimi geleceğini tartışmak için Salı günü Bjorkgren ile bir araya geldi ve sonunda onunla playoff beklentileri olan veteran bir soyunma odası arasındaki kopukluk olduğuna karar verdi. ESPN’e göre kaynaklar aşılmaz bir uçurum yarattı. Kaynaklar, Bjorkgren’in orijinal üç yıllık sözleşmesinde garantili bir yılı kaldığını söyledi.

Pacers basketbol operasyonları başkanı Kevin “Bu benim kararımdı” dedi Pritchard. “Bu gerçekten zor bir karardı, arkasında çok düşünülmüş bir karardı. Yönetim ekibimi getirdim, hafife almadığımız bir şey.”

Indiana bir yıl önce neredeyse 12 adayla görüştü ve bu adaylardan bazılarına geri dönebilirdi. kimler hala müsait. Kaynaklar, baş koçluk deneyiminin Pacers’ın yaklaşan arama sürecinin birinci sınıf bir unsuru olması bekleniyor.

“Belli şeyler var [traits] Pritchard, “Bu, ileriye dönük benim için pazarlık konusu olamaz” dedi. “Umarım bundan doğru teknik direktörü seçme konusunda bir şeyler öğrenmişimdir.”

Bjorkgren, Nate McMillan’ın yerine işe alındı, ancak kaynaklar onun doğru olduğunu söyledi. bir baş antrenör olarak oyuncularla ve personelle başa çıkmak için gereken mizaçla mücadele etti. Pacers onun koçluk zekasına inanıyordu – ve yeniden yapılanmaya gitmeye karar verselerdi onu tutabilirdi – ancak organizasyon, Doğu’ya doğru ilerlemek için Domantas Sabonis, Caris LeVert, Malcolm Brogdon ve Myles Turner’dan oluşan özünü oluşturmaya kararlı. Konferans playoff çekişmesi.

Indiana’nın beş yıllık playoff serisi, bu sezon, play-in turnuvasında Washington Wizards’a kaybettikleri zaman sona erdi. Doğu Konferansı’nda 8 numaralı tohum. Indiana 34- .

Bjorkgren, Toronto ve Phoenix’te NBA asistanıydı ve G League’de baş antrenörlük yapıyordu. deneyim.

NBA’de şu anda dört baş koçluk açılışı var: Boston, Indiana, Orlando ve Portland. McMillan, Atlanta’nın geçici koçudur, ancak beklenti, play-off’lardan sonra yeni bir sözleşme ile ödüllendirilmesidir.

Bu raporda Associated Press’ten alınan bilgiler kullanılmıştır.

)

80

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu